Válečkovatelné lepidlo bez ředidel na disperzní bázi se širokým spektrum použití. Ideální lepidlo pro domácí kutily. Lepidlem Ardex AF 148 můžete za pomoci válečku lepit elastické podlahoviny, PVC podlahy, LVT, vinylové podlahy, kobercové čtverce, vinylové dílce na stěnu, PVC schody. Snadné nanášení zubovou stěrkou A1 nebo válečkem s výškou vlasu 7-9 mm. Univerzální Ardexácké lepidlo AF 148 poskytne okamžitou lepivost, dlouhou dobu pro lepení, až 120 minut. Velmi nízké emise EC1, garance zdravého ovzduší pro zpracovatele i uživatele. Během zpracování a po vyschnutí nejsou místa zatíženy škodlivými emisemi a zamezuje tak nežádoucím reakcím u alergiků.

Oblast použití:

 • Interiér. podlaha i stěna
 • PVC - podlahoviny, pásy, čtverce i role
 • LVT - podlahoviny
 • VCT - podlahoviny
 • Kobercové čtverce

Výhody:

 • Velmi rychlá a efektivní instalace velkých ploch
 • Po vyschnutí transparentní, neprolézá do spár
 • Možné lepení ihned po nanesení nebo po odvětrání
 • Enormně a dlouhodobě vysoká lepivost
 • Při aplikaci na nivelační a opravné hmoty Ardex bez nutnosti penetrace
 • Plochy jsou hned po nalepení zatížitelné chůzí.

Parametry

Parametr Popis
Typ Lepidla
Lepit Vinyl
Materiál Speciální umělohmotná disperze
Balení 10 kg
Spotřeba Od 130 - 160 g/m2
Vhodné pro podlahové topení Ano
Teplota při zpracování ne pod +15 °C
Doba odvětrání cca 5-15 min.
Doba pro pokládku cca. 2 hod.
EMICODE EC1+ - velmi nízké emise PLUS

Přiložené soubory

TL-ARDEX-AF-148.pdf (1,41 MB)
Technický list

BL_Ardex_AF_148_CZ.pdf (297 kB)
Technický list

Ardex AF 148 univerzální lepidlo pro PVC a vinyl 10 kg

Katalogové číslo:
312537
Hmotnost:
10 kg
Výrobce:
Ardex
Cena s DPH:
3 037 Kč
Dostupnost:
Skladem
MNOŽSTVÍ:
2 ks
ks

Doporučujeme přikoupit
Popis zboží

Příprava podkladu: Podklad musí být zejména rovný, trvale suchý, pevný, nosný, bez trhlin a zbavený separačních částic, jakož i pevný v tahu a v ohybu nebo připravený odpovídajícím způsobem. Staré užitkové vrstvy jako např.: nátěry nebo povlaky musí být před pokládkou obroušeny. Staré zbytky lepidel musí být odstraněny. Stěrkování proveďte vhodnou Ardex nivelační hmotou jako např. Ardex K14 apod. s Ardex přednátěrem, například Ardex P 51 podle typu a savosti podkladu.

Zpracování: Lepidlo nanášíme pomocí válečku s krátkým vlasem (výška vlasu 7-9 mm) na podklad. Zamezte tvorbě lepidlových louží. Díky bílé barvě lepidla můžeme regulovat a kontrolovat nanášené množství lepidla na povrch. Po vyschnutí je transparentní. Alternativa k aplikaci válečkem může být nanesení zubovou stěrkou TKB A1. Při vyšší nanesené vrstvě lepidla se prodlužuje doba schnutí.

Množství nanesené vrstvy je třeba zvolit tak, aby vznikla rovnoměrná vrstva bez louží. Krytiny je nutné pokládat co možná nejpřesněji, protože díky vysoké počáteční přilnavosti není možné provádět korektury. Pokládané plochy jsou ihned po nalepení zatížitelné chůzí - připravené pro běžný provoz. Svařování spár je možné nejdříve 24 hodin po pokládce.

Tip z praxe: Pro rovnoměrné smáčení aplikačního válečku a zamezení tvorbě lepidlových louží je možné použít malířskou mřížku. Alternativně je možné váleček rozválet na samostatném zbytku krytiny, aby bylo zaručeno rovnoměrné smočení válečku.

Doporučené množství nanesené vrstvy: Lepidlo nanášíme pomocí válečku - stěrky. Množství aplikované vrstvy musí být zvoleno tak, aby bylo zajištěné dostatečné pokrytí podkladu. Rychlost schnutí je závislá na kvalitě použitých nivelačních hmot a kvalitě povrchu nivelační stěrky. Při použití Ardex nivelačních hmot odpadá nutnost přebroušení podkladu.

Dotaz na prodavačepresmerovat_automaticky