Snížený podkladní hranol plný Grandeck 30 x 50 x 4000 mm je určen pro vytvoření podkladního roštu, na který se následně instalují WPC terasová prkna pomocí spojek. Hranoly rozměrů 30x50 mm instalujte v max. osové vzdálenosti 40 cm (tj. od středu po střed hranolu), a to v případě, že prkno s hranolem svírá při pohledu shora úhel 90°. Bude-li prkno s hranolem svírat menší úhel než 90°, vzdálenost hranolů se zmenšuje. Mezi na sebe navazujícími hranoly ponechávejte dilatační mezeru min. 10 mm, mezi koncem hranolu a zdí, či jinou pevnou překážkou. Hranoly o rozměrech 30x50 mm, je nutné položit na pevné podloží, které nedovolí propadání hranolů do podloží, z důvodu zachování minimální výšky pod terasovými prkny 3 cm. Určeno pouze pro šíře prken 137 mm.

Parametry

Parametr Popis
Materiál WPC
Profil Plný
Dodávané délky mm 4000
Výška mm 30
Šířka mm 50
Záruční doba 25 let na hnilobu, dřevokazné houby a hmyz
Certifikace FSC
Hustota kg/m³ 1210
Složení WPC 60% dřevěných pilin 40% HDPE
Původ Česká republika

Přiložené soubory

Navod.pdf (2,25 MB)
Návod k montáži

WPC podkladní hranol 30x50 Grandeck

Katalogové číslo:
04552
Hmotnost:
5.6 kg
Výrobce:
Grandeck
Dostupnost: Skladem
Naše cena s DPH
592 Kč
Množství:
1 Ks (4 bm)

Zadejte potřebné množství

ks nebo bm

Doporučujeme přikoupit
Popis zboží

Spotřeba materiálu na montáž 1 m2

Při osové vzdálenosti 40 cm mezi sousedními hranoly 30 x 50 mm (tj. od hrany po hranu hranolu 35 cm), je spotřeba materiálu na montáž 1 m2 terasy následovná:

  • 6,8 běžných metrů terasových prken o rozměru 137 x 23 mm
  • 3 běžé metry hranolů o rozměru 30 x 50
  • 19 ks nerezových klipů včetně nerezových vrutů v závislosti na tvaru terasy

Hranoly nesmějí stát permanentně (měsíce) ve vodě. Rovněž se nezapouštějí do betonu, nelepí se, ani nekotví přímo k podkladu či k sobě navzájem (pokud to nevyžaduje stavební situace - schody, atypicky tvarovaná terasa apod.).

Hranoly musí ležet na pevném podkladu (např. na betonové desce či zhutněném štěrkovém loži). Pokud se dotýkají podkladu jenom částí svého povrchu (např. betonové obrubníky či ocelový rošt), může mít nepodložená část nosiče zespodu na délku max. 30 cm. Přesahy nosičů bez podpěry mohou být max. 5 cm. V případě nerovného podkladu instalujte pod nosiče každých 30 cm pevné podložky z PVC (rektifikační terče apod.) k dorovnání výškových rozdílů. Nikdy k tomuto účelu nepoužívejte hranoly či terasová prkna, ani jejich odřezky. Zabráníte tak poklesu nosiče do štěrkového lože a dodržíte předpisy výrobce o minimální vzduchové mezeře 30 mm mezi spodní plochou prkna a povrchem podkladní vrstvy.

Diskuze


Zboží ještě nebylo okomentováno, buďte první.


Přidat reakci

Vaše jméno*
 
Váš e-mail*
   
Zasílat příspěvky na tento e-mail
Text komentáře*
 
Ochrana proti spamu vložte 3 znaky z obrázku*:
image  
* povinné položkyDotaz na prodavačepresmerovat_automaticky

Tato stránka v rámci poskytování služeb využívá cookies. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče.

Ok