Podkladní hranol Relazzo 50 x 30 x 4000 mm je určen pro vytvoření podkladního roštu, na který se následně instalují WPC terasová prkna pomocí spojek. Hranoly rozměrů 50 x 30 mm instalujte v max. osové vzdálenosti 50 cm (tj. od středu po střed hranolu), a to v případě, že prkno s hranolem svírá při pohledu shora úhel 90°. Bude-li prkno s hranolem svírat menší úhel než 90°, vzdálenost hranolů se zmenšuje. Mezi na sebe navazujícími hranoly ponechávejte dilatační mezeru min. 10 mm, mezi koncem hranolu a zdí, či jinou pevnou překážkou. Hranoly o rozměrech 50 x 30 mm, je nutné položit na pevné podloží a gumové podložky, které nedovolí propadání hranolů do podloží, z důvodu zachování minimální výšky pod terasovými prkny 3 cm. Při šikmé pokládce musí být rozteč prken snížena o 25%.

Parametry

Parametr Popis
Materiál WPC
Profil Dutý
Dodávané délky mm 4000
Výška mm 30
Šířka mm 50
Záruční doba 10
Certifikace FSC
Hustota kg/m³ 1300
Původ Rakousko

Přiložené soubory

Rehau montazni navod.pdf (6,06 MB)
Návod k montáži

WPC podkladní hranol 50x30 Relazzo

Katalogové číslo:
627226
Hmotnost:
5.2 kg
Výrobce:
Rehau
Dostupnost: 10 dnů
Naše cena s DPH
866 Kč

Zadejte potřebné množství

ks nebo bm

Doporučujeme přikoupit
Popis zboží

Spotřeba materiálu na montáž 1 m2

Při osové vzdálenosti 50 cm mezi sousedními hranoly 50 x 30 mm (tj. od hrany po hranu hranolu), je spotřeba materiálu na montáž 1 m2 terasy následovná:

  • 7 běžných metrů terasových prken o rozměru 30x140, 5 běžných metrů 30x194
  • 2,5 běžné metry hranolů o rozměru 50 x 30
  • 18 středových spon

Hranoly nesmějí stát permanentně (měsíce) ve vodě. Rovněž se nezapouštějí do betonu, nelepí se, ani nekotví přímo k podkladu či k sobě navzájem (pokud to nevyžaduje stavební situace - schody, atypicky tvarovaná terasa apod.).

Hranoly musí ležet na pevném podkladu (např. na betonové desce či zhutněném štěrkovém loži). Pokud se dotýkají podkladu jenom částí svého povrchu (např. betonové obrubníky či ocelový rošt), může mít nepodložená část nosiče zespodu na délku max. 30 cm. Přesahy nosičů bez podpěry mohou být max. 5 cm. V případě nerovného podkladu instalujte pod nosiče každých 30 cm pevné podložky z PVC (rektifikační terče apod.) k dorovnání výškových rozdílů. Nikdy k tomuto účelu nepoužívejte hranoly či terasová prkna, ani jejich odřezky. Zabráníte tak poklesu nosiče do štěrkového lože a dodržíte předpisy výrobce o minimální vzduchové mezeře 30 mm mezi spodní plochou prkna a povrchem podkladní vrstvy.

Videa


Diskuze


Zboží ještě nebylo okomentováno, buďte první.


Přidat reakci

Vaše jméno*
 
Váš e-mail*
   
Zasílat příspěvky na tento e-mail
Text komentáře*
 
Ochrana proti spamu vložte 3 znaky z obrázku*:
image  
* povinné položkyDotaz na prodavačepresmerovat_automaticky

Tato stránka v rámci poskytování služeb využívá cookies. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče.

Ok