Terasový systém Ewifoam S-Board se zaměřuje na rychlou a snadnou montáž terasy. WPC terasová prkna S-Board mohou být instalovány přímo na podklad, aniž by jste museli používat nosnou konstrukci. To znamená, že podklad terasy bude zvýšen pouze o 2,2 cm, což umožňuje instalaci v místech, kde tradiční vysoké systémy nefungují. S-Board šetří nejen místo, ale v první řadě, investiční náklady a čas potřebný k jeho provedení.
S-Board terasy jsou vyrobeny z kompozitní vrstvy, složené ze 60% dřevěných vláken a 40% polymerů, zajištující dostatečně tvrdou pochozí vrstvu, prostřednictvím modifikovaného polymeru. Materiál je UV odolný, barvy nevyblednou. Spodní vrstva terasového prkna je vyrobena z materiálu na bázi pryže, který má dokonalé tlumící vlastnosti.

Mnohem nižší nasákavosti ve srovnání s tradičními kompozity nebo dřevěnými terasami (do 2,2%), činí tento materiál velmi odolný vůči vodě a tedy i houbám a škůdcům.
Struktura prken zajišťuje vysokou tvarovou stabilitu i v extrémních podmínkách. Prkna jsou odolné vůči vysokým teplotám od + 60°C až - 20°C. Nicméně, je třeba se vyhnout vysokému ohřevu povrchu, jelikož při velkém mechanickém zatížení, může dojít k poškození povrchu. Kompozitní terasy jsou předmětem mírných dimenzionálních výkyvů. Z tohoto důvodu je důležité vytvořit dilatační spáry mezi každým prknem, která by neměla být menší než 5 mm.

Parametry

Parametr Popis
Materiál WPC
Provedení Plné
Plocha prkna m2 1 prkno = 0,18 m2, 1 prkno včetně spáry = 0,186 m2.
Výška mm 22
Šířka mm 150
Délka mm 1200
Záruční doba 10
Certifikace FSC
Povrch Kartáčovaný
Složení WPC Dřevené vlákna + HDPE
Řada S-Board

Přiložené soubory

S-Board.pdf (972 kB)
Technický list

WPC terasové prkno S-Board Dark Brown

Produkt již není v nabídce

Věnujte prosím pozornost alternativním
produktům níže na této stránce,
pokud jsou uvedeny

Doporučujeme přikoupit
Popis zboží

Spotřeba materiálu na montáž 1 m2
  • 1 prkno = 0,18 m2, 1 prkno včetně spáry = 0,186 m2.
  • 5 ks terasových prken S-Board o rozměru 150 x 22 x 1200 mm
  • 9 - 10 ks montážních spon
  • 3 ks startovacích spon
Terasy S-Board z WPC neobsahují žádné toxické těžké kovy a další komponenty, které mohou představovat nebezpečí pro životní prostředí. Neobsahuje biocidy. Terasa by však neměla být vystavena působení silných kyselin nebo rozpouštědel. Je rovněž nutné zachovat opatrnost při používání grilu na terase - horký popel nebo uhelné brikety, mohou poškodit povrch terasy.

Povrch S-Board je kartáčovaný nejen z estetických důvodů, ale také proto, aby se dosáhlo protiskluzné úpravy, která snižuje riziko pádu z důvodu mokrého povrchu. Třída protiskluznosti je R11.

 
Barvy a jejich trvanlivost: Díky unikátnímu povlaku, který zabraňuje stárnutí materiálu, prkna jsou extrémně odolná vůči nepříznivým povětrnostním podmínkám. To je důvod, proč S-Board systém nebude vyžadovat žádné impregnace nebo rekonstrukce, i po mnoha letech. Barvy systémových desek se mohou mírně lišit v závislosti na výrobní šarži a nemohou být základem pro reklamaci.

Údržba a péče: I když povrch prken nemusí být impregnován, je 100% odolný pro běžné užívání terasy (zejména tuk - omýt vodou, obsahující jemný mycí prostředek, např. mytí nádobí). Pro odstranění silných skvrn může použít k vysokotlaký čistič. (Max. 60°C, 80 bar, s minimální vzdáleností 500 mm), bez použití rotátoru trysky.
 
Tipy pro zpracování a montáž: Pro montáž terasy vám budou stačit standardní nástroje pro zpracování dřeva. Instalace by měla být provedena na vhodně připravený stabilní podklad v teplotě od + 5°C až + 25°C. Před montáží je třeba se ujistit, že povrch, na němž chceme nainstalovat terasu je zcela stabilní a umožňuje správné upevnění spony tak, že se nemůže pohybovat v libovolném směru. Například při položení terasy na starém povrchu z keramických dlaždic je třeba zkontrolovat, zda dlaždice jsou trvale připevněny k podkladu. To platí i pro všechny ostatní povrchy, jako jsou betonové desky, dlažební kostky nebo betonové oddělovací vrstvy. 
 
Pozor! Podklad musí být rovný: ne více než 5 mm bodové nerovnosti a ne více než 10 mm lineární odchylky od úrovně a sklon 2%, aby byl zajištěn řádný odtok vody.

Videa


Diskuze


Zboží ještě nebylo okomentováno, buďte první.


Přidat reakci

Vaše jméno*
 
Váš e-mail*
   
Zasílat příspěvky na tento e-mail
Text komentáře*
 
Ochrana proti spamu vložte 3 znaky z obrázku*:
image  
* povinné položkyDotaz na prodavačepresmerovat_automaticky

Tato stránka v rámci poskytování služeb využívá cookies. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče.

Ok