Jak na škrábance a díry v podlaze?

25. 4. 2017

Našly jste na své podlaze nepěkný škrábanec, který se kterým si nevíte rady? Odstranit jej je mnohem jednodušší, než si myslíte. Nemusíte nikomu volat ani nikoho platit, za pár minut to zvládnete sami.

 

Jak odstranit díru a škrábanec v podlaze

 

Návod na odstranění rýhy v podlaze

Oprava všech povrchů vypadá velmi podobně. Nejprve je nutné povrch očistit a osušit. V případě dřevěných podlah navíc stlačte pomocí špachtle okraj rýhy dovnitř, aby byla hrana poškození zaoblená. Pak si vyberte tmely barevně podobné opravovanému povrchu a uložte je bokem (ať je máte připravené a po ruce).

Zahřejte pájku, naberte na ni tmel a nanášet jej na poškozené místo. Vždy postupujte od světlejších tmelů k tmavším. Nebojte se také nanést o trochu více materiálu. Po cca 30 vteřinách vezměte opět špachtli a ostrými drážkami zarovnejte tmel do roviny. A pokud je na podlaze vzorování, nezapomeňte jej pomocí tmelu vytvořit.

Ošetřené místo pak stačí jen odmastit nebo obrousit speciální tkaninou a zafixovat pomocí přiloženého lakového fixu. Olejované povrchy je vhodné nakonec namazat ještě olejíčkem a doleštit/domatnit.

 

Čím odstranit škrábance v podlaze?

Oprava lakované podlahy a nábytku

Na opravení lakované dřevěné a umělé podlahy doporučujeme praktický set Picobello Premium. V sadě najdete vše potřebné pro odstranění rýhy a drobných děr – od tmelů, přes pájku, po textílie.

 

 

Oprava olejované a voskované podlahy a parket

Poškozené olejované povrchy doporučujeme opravovat voskovými tmely, které jsou tvrdé, odolné a lze je přelakovat. V sadě od Picobello se nachází navíc speciální olej na dřevo pro vytvoření přirozeného vzhledu.

 

 

Oprava poškrábané dlažby

Na obklady, dlažbu a mramor je nejvhodnější keramický tmel. Ten najdete v každém našem setu na opravu dlažby. Abyste docílili stejného odstínu a vzorování jako má podlaha, je v sadě připravena pestrá škála barev tmelů, které můžete mezi sebou libovolně kombinovat.

 
presmerovat_automaticky