Jak vybrat podlahu pro malé děti

30. 8. 2017

Dnešní doba nám dává nespočet možností. Můžete to vnímat jako výhodu, že máte z čeho vybírat, nebo naopak nevýhodu, protože se přestáváte v tak široké škále orientovat. Obzvláště pro naše děti ale chceme vždy jen to nejlepší, je to přece lidská přirozenost. Pak ovšem stojíme před otázkou, co jim šoupnout pod nožičky do pokojíčku. A teď babo raď! A jestliže žádnou zrovna nemáte po ruce, zkuste to s naším článkem.

 

Co musí podlaha vydržet?

Tato podlaha bude patrně nejzatěžovanější z celého bytu, připravte se na to. I když jsou vaši potomci zlatíčka k pohledání, jsou to pořád děti, a ty dokážou dát pořádně zabrat nejen vám, ale i vaší podlahové krytině. Proto by podlaha do dětského pokoje měla snést:

  • ZÁTĚŽ - jako takovou. Nejen, že na ní bude stát hromada nábytku a hraček, děti mají ve zvyku dupat, skákat a vyvádět jiné skopičiny, takže by po první hře neměla začít praskat nebo něco podobného nepěkného vám udělat.
  • ZNEČIŠTĚNÍ - vzhledem k tomu, že se může velice snadno stát, že dětičky rozlijí pitíčko, zašlapou do země svačinku nebo voskovky, pokreslí zem nebo jako ještě mrňata ji počůrají, vyplatí se vám taková podlaha, kterou snadno očistíte.

 

Podlaha do dětského pokoje

 

Co požadovat po podlaze pro děti?

Mít své nároky rozhodně není nic špatného. Chceme dětem přece připravit ideální podmínky na hraní i odpočinek, spinkání, zlobení a takové ty dětské věci. Takže, jaké vlastnosti by tedy podlaha pro děti měla mít?

  • BEZPEČNOST - to především. Neměly by z ní trčet třísky atp. a hlavně by neměla klouzat, protože dětičky často běhají bosky či v ponožtičkách a právě ponožky mají tendenci ujíždět a tvořit našim nejmenším bouličky na šiškách. A to potom přijdou slzičky...
  • TEPLOTA - co děti dělají nejčastěji při hrách? Ano, válí se po zemi. Aby se nám přitom nenachladily, nesmí být podlaha v pokojíčku studená, což se ve větších či starších domech zařizuje těžko. V takovém případě se napřed zamyslete nad dobrou izolací, a pak teprve řešte podlahovou krytinu.
  • ODOLNOST - to už jsme si uváděli, ale neškodí si to zopakovat.
  • VZHLED - ten je pro děti klíčový. Jakmile se jim někde nelíbí, tak tam prostě nebudou, takže na to pozor. Hlavní roli hraje barva. Vybrat správnou barvu podlahy do dětského pokoje je opravdu věda a bylo by to na mnohem delší povídání, ale rozhodně se nedoporučuje žlutá, jež má údajně tendenci děti rozplakat.

 

Koberec pro děti

 

Jakou podlahu tedy vybrat?

Už víme, co po ní máme chtít, teď už nezbývá, než se podívat, jaké podlahové krytiny naše požadavky splňují.

  • KOBEREC - je většinou první podlahová krytina, která vás v souvislosti s podlahou pro děti napadne. Aby taky ne, splňuje totiž v podstatě všechny naše požadavky! Koberec neklouže, pimprlata na něm mohou běhat bez bačkůrek, nenachladí se, dobře se na něm hraje a líbí se, protože motivů dětských koberců už jsou dnes mračna. Mezi ty nejoblíbenější patří třeba proslulé koberce se silnicí. Kdo z nás by takový nechtěl? Hůře se ovšem čistí a kvůli prachu se musí vysávat.
  • LINOLEUM - může být řešení např. pro alergiky či astmatiky, nedrží se na něm prach. Navíc se velmi dobře uklízí! Taková PVC či vinylová podlaha také nestudí a ještě se dá velice dobře kombinovat s kusovými koberci. A uklouznutí na takové podlaze není příliš pravděpodobné.
  • KUSOVÝ KOBEREC - to jsou takové ty menší koberečky, velmi často s nějakým jedním větším obrázkem. Dají se položit k postýlce nebo do nějakého koutku na hraní, zkrátka jak se vám hodí. Výhodou je, že se hodí v podstatě k jakémukoli druhu podlahy. A ještě se z nich dá udělat i tapiserie, stačí jej přišpendlit na stěnu a vaše dítko má rázem měkoučký obraz!

Tak vyrazte vybavovat a neignorujte přání svých dětí, přece jen to budou ony, kdo v pokojíčku bude trávit většinu času.
presmerovat_automaticky