Komfortní podlaha – půjdete cestou ekologie, nebo dáte přednost aktuálním trendům?

30. 8. 2018

Představte si ten blažený pocit, když se vrátíte po náročném dni zpět domů, vyzujete boty a bosky se projdete po měkké, hřejivé podlahové krytině. Příjemný pocit navíc umocňuje kvalitní zpracování s ohledem na každý detail a atraktivní barevné kombinace skvěle zapadající do celkového stylu vašeho domova. A teď přestaňte snít a jděte svým tužbám naproti!

Vinyl – tlumí hluk a odolává vlhkosti

Zapomeňte na koberec, vyžeňte si z hlavy náročné dřevo a otestujte kvalitu i trvanlivost vinylu. Moderní vinylová podlaha se vyrábí z tvrzeného PVC v několika vrstvách. Dokonale funguje v kombinaci s podlahovým vytápěním. Vinyl slibuje příjemnou chůzi a využití prakticky v jakýchkoliv prostorách. Jakmile si vyberete barvu, zbývá vám se rozhodnout pro způsob pokládky. Aktuálně máte možnost sáhnout po plovoucí vinylové podlaze, jež se dále neupevňuje, popřípadě dát přednost lepeným vinylovým pásům. K bezchybné pokládce je v obou případech zapotřebí dokonale rovná podlaha. U novostaveb, kde se pracuje s anhydritem jako základem, je nezbytné použít před pokládkou vinylu samonivelační stěrku.

Co u vinylu rozhodně oceníte, jsou možnosti barev a vzorů. Ať už u vás vyhraje lepená varianta či plovoucí vinyl, vždy máte zaručeny fantastické odstíny barev, dekory dřeva či imitace dlažby. Díky tomu najde vinyl využití v namáhaných prostorách i nejčastěji používaných místnostech. Oproti dlažbě či dřevu je vinyl nenáročný na údržbu a slibuje dlouhé roky používání bez vad.

Nestárnoucí klasika jménem linoleum

Linoleum, známé rovněž jako měkčené PVC, baví české domácnosti a prestižní firmy již řadu let. Oproti své modernější podobě, vinylu, je vyráběno v širokých rolích pro snadnější pokládku. Hodí se do domácností i zátěžových míst ve firmách. Kromě dostupné ceny zajisté oceníte PVC podlahu s filcem, jež minimalizuje kročejový hluk. Že je polyvinylchlorid stále atraktivní, dokazuje obrovský výběr vzorů, barevných variant a trendy dekorů. Dokonalá napodobenina odstínů dřeva, parket či dlaždic vám naprosto učaruje a rozdíl na první pohled rozhodně nepoznáte! Do bytu se ideálně hodí PVC podlahy bytové, hledáte-li vhodnou pokládku do zatěžovaných prostor, sáhněte po PVC podlahách zátěžových, jež obstojí v kancelářích i místech navštěvovaných hojnou veřejností.

Nepopíratelnou předností linolea je cena a nenáročná údržba. A pokud si spočítáte, že dřevěná podlaha vás bude stát nejméně dvakrát tolik a zároveň bude vyžadovat pravidelnou péči, je PVC podlaha jasným favoritem. Vzory, barvy a jednoduchá pokládka, kterou zvládne každý šikovný kutil sám, jsou příjemným bonusem navíc.

V jednoduchosti je krása aneb jak využít marmoleum

Marmoleum, označované často jako přírodní linoleum, najde příznivce především v řadách ekologicky orientovaných zákazníků. Tato podlahová krytina se pyšní více než 150 letou tradicí a stále patří mezi nejekologičtější varianty pro vaši zem. Vyrábí se výhradně z přírodních surovin, mezi něž patří například pryskyřice, kalafuna korkové a dřevité moučky, juta, vápenec či lněný olej. I přesto, že neobsahuje žádná přidaná aditiva a umělé složky, nemusíte se obávat kvality a životnosti této podlahové krytiny. K dokonalému barevnému efektu se využívají výhradně přírodní barviva. Marmoleum je odolné vůči špíně i škrábancům a slibuje pružnou, funkční podlahu. Díky dvouvrstvé akrylátové úpravě zvládá s přehledem i náročný provoz.

Mezi hlavní výhody marmolea patří schopnost tlumit hluk a jednoduchost pokládky, jež se provádí lepením. Stabilní, spolehlivá a dlouhodobě odolná podlaha z marmolea je ideální pro podlahové topení. Od nákupu vás rozhodně neodradí ani slabší výběr vzorů. Ze stávající nabídky si vak vyberou milovníci dřeva i kostek. Jestliže chcete, aby si vaše nová podlaha z přírodního linolea uchovala svůj původní, nový vzhled, pečujte o ni nejlépe pravidelným voskováním. Při čištění této podlahy se naplno obejdete bez agresivní chemie, bohatě vám postačí voda a přípravky na přírodní bázi.

Pokud již máte svého favorita, jenž bude zdobit váš domov, nezapomeňte, že pokládku zvládne každý šikovný kutil, popřípadě neváhejte oslovit společnosti s letitou praxí. Pokládka nové podlahové krytiny probíhá vždy na čistý, suchý vyrovnaný a nepoškozený povrch. Dodejte svému domovu jedinečnou atmosféru a nádech luxusu díky špičkový podlahám předních výrobců. A jaká varianta oslovila vás?
presmerovat_automaticky