Korková podlaha do kuchyně? Za nás ano!

13. 4. 2017

Zařizujete kuchyň a hledáte inspiraci na podlahu do kuchyně? Vsaďte na korkovou podlahu, uvidíte, že vás mile překvapení.

Kvalitní korek bývá starý i 30 let

Věděli jste, že korkové duby rostou převážně ve Středomoří a jejich kůra se sklizí každých 9-15 let? Nejkvalitnější korek se dokonce získává z kůry staré i 30 let! Díky jeho skvělým izolačním vlastnostem se používá nejčastěji jako zátka u vína, ale vyniká i jako podlaha do domácností. Ve Středomoří z něj dokonce vyrábějí kabelky, pásky a další módní doplňky.

 

Korková podlaha v kuchyni

 

Žádné noční můry o díře v podlaze

Při vaření, umývání nádobí nebo sklízení stolu občas nějaké to nádobí skončí na zemi. Chvíli mezi upuštěním a dopadem na zem trhneme většinou hrůzou, jestli se rozbije jen nádobí, nebo s sebou vezme i dlažbu. O korkovou podlahu se bát ale nemusíte, oproti dlažbě je více odolnější. Její materiál je voděodolný, pružný, měkký a tlumí nárazy. Naprosto ideální podlahová krytina do kuchyně, nemyslíte?

 

Korková podlaha do kuchyně

 

Řekněte sbohem studeným nohám

S korkovou podlahou můžete do kuchyně pustit i malé děti. Žádné podchlazení jim nehrozí. Korek má skvělé izolační vlastnosti a není na dotek studený. Navíc je antialergenní, pružný, měkký a tím vhodný pro lidi s problémy páteře, koleny a dalšími klouby.

 

Korková podlaha je vhodná do kuchyně i pokojíčku

 

Není korek jako korek. Vybírat můžete z mnoha vzorů

Korkovou podlahu zakoupíte v podobě dlaždic, které se lepí na zem, nebo jako plovoučka. A pokud si myslíte, že vás už nic nepřekvapí, tak vás vyvedeme z omylu. Tento typ podlahy prodáváme v pestré škále vzorů a barev, od téměř bílé až po tmavě hnědou. Sladit tak zařízení kuchyně s podlahou nebude žádný problém.
presmerovat_automaticky