Která podlaha pro psy a kočky je ta nejvhodnější? Laminát to není

3. 7. 2017

Ne každá podlaha je vhodná do domácnosti se psy a kočkami. Věřte, nebo ne, ale i malé drápky mohou nadělat plno paseky. Hned ze začátku určitě nedoporučujeme pokládat celoplošně koberec. Nejen, že chlupy z něj občas nedostane ani vysavač, ale čištění nanesené nečistoty, rozlitého pití a loužiček od štěňátek pro vás bude mnohem pracnější a časově náročnější.

Kobercům ale nemusíte dávat sbohem úplně. Až naučíte svého mazlíka chodit vykonávat potřebu ven (kočky do kočičí toalety), tak si s čistým svědomím můžete pořídit malý dekorační kobereček. Nezapomeňte jej však pravidelně čistit, ať se z něj nestane pouhý lapač chlupů.

 

Podlaha pro kočky

 

Laminátová podlaha a korek? Raději ne

Laminátové podlahy jsou sice jedny z nejodolnějších, ale více kloužou a psí tlapky s drápy na zemi jdou slyšet. Uslyšíte v podstatě každý pohyb vašeho mazlíčka. Není to tedy nejvhodnější podlaha pro psy a kočky. Pokud se ale pro laminát rozhodnete, zohledněte při výběru třídu zátěže (čím vyšší číslo, tím je podlaha konstruována na vyšší zátěž) a odolnost proti oděru (značí se AC a opět platí, čím vyšší číslo, tím vyšší odolnost).

 

Pes na podlaze

 

Korková podlaha také není to pravé ořechové. Patří sice k těm příjemnějším, pružnějším a na dotek teplejším podlahám, na druhou stranu je měkčí a nevyznačuje se vysokou odolností. Musela by se tedy opatřit odolnou povrchovou úpravou zabraňující zničení.

 

Jaká by tedy měla být podlaha pro kočky a psy?

Odolná, pevná a hlavně ne kluzká. Pokud budou tlapky vašemu mazlíčkovi klouzat, může si ublížit, v horším případě se to podepíše na jeho zdraví (především kloubech). Jaké podlahy tedy splňují všechny podmínky? Dřevěné!

Dřevěné podlahy jsou teplé, odolné a příjemné (pro vás i vašeho čtyřnohého kamaráda). Za jejich jedinou „nevýhodu“ lze pokládat náročnější údržbu a péči o ně. Dřevěné podlahy se doporučuje lakovat, či olejovat a vytírat pečlivě vyždímaným, vlhkým mopem. Dřevo má tendenci pracovat a reagovat na okolní vlhkost, proto si dejte při ždímání mopu záležet a při rychlém úklidu pouze zametejte nebo vysávejte. Jako podlaha pro psy a kočky se hodí dubové dřevo, které vyniká trvanlivostí, odolností i pevností a navíc odolává střídání vlhka a sucha.

Další možností je vinylová PVC podlaha, které se pyšní snadnou údržbou, PUR ochrannou vrstvou proti zašpinění a transparentní nášlapnou vrstvou. Tvrzený PVC materiál zajistí odolnost a trvanlivost.

TIP: Doporučujeme podlahy se strukturovaným povrchem, na kterých malé škrábance zaniknou.

 

Mops na podlaze

 

Věnujte se podlaze i drápkům

Pokud chcete zajistit spokojenost svého psa a udržovat podlahu v perfektním stavu, nezapomeňte jednou za čas zastřihávat jeho drápky. To stejné platí i v případě koček. Těm navíc pořiďte kvalitní škrábadlo a další pomůcky, na kterých si mohou brousit drápky. Jak se říká – vlk se nažere a koza zůstane celá.
presmerovat_automaticky