Laky na dřevo a parkety Junckers

5. 8. 2014

LAK NA PARKETY

Pro povrch parket, dřevěných a korkových podlah máte možnost zvolit tradiční rozpouštědlové laky a nebo ekologické vodou ředitelné laky.

K dispozici je celá řada variant, a proto je možné vybrat ten správný lak na na dřevo pro konkrétní plochu dle stupně zatížení. Obecně lze říci, že lak na dřevo vytvoří na ošetřeném povrchu ochranou vrstvu. Její odolnost je pak závislá na typu laku, způsobu zatížení.
 

ROZPOUŠTĚDLOVÉ LAKY

Rozpoštědlové laky na parkety zvýrazňují kresbu dřeva, dávají ji příjemný nažloutlý odstín. K dostání jsou laky jednosložkové pro menší zátěž a vysoce houževnaté dvousložkové pro extrémně zatížené plochy v komerčních prostorách. Dodávají se v matu, polomatu a ve vysokém lesku, nicméně z praktického hlediska doporučujeme používat laky matné nebo polomatné, na kterých případné poškození v budoucnu není tak viditelné.

Rozpouštědlové laky jsou výbornou alternativou pro zákazníky preferující tradiční a léty odzkoušený systém laků na podlahy za přijatelnou cenu. Svým složením rozpouštědlové laky odpovídají současné legislativě vyžadující výrobky šetrné k životnímu prostředí.

Obsah rozpouštědel je omezen na co nejnižší nutnou hladinu, laky jsou připravené k použití a není třeba je dále ředit. Práce s nimi je velmi snadná, krátká doba schnutí umožňuje aplikovat běžně 2 nátěry během jednoho dne. Mezi významné přednosti rozpoštědlových laků Junckers patří výborná slévatelnost nátěrů, minimalizovaná pěnivost a tvorba bublinek, možnost aplikace na plochy probarvené vytvrzovacími oleji..
 

VODOU ŘEDITELNÉ LAKY

Vodou ředitelné laky nepatrně tlumí barvu dřeva a dodávají mu tak přírodní vzhled. V případě požadavku zákazníka na teplý vzhled podlahy lze pod vodou ředitelné laky použít rozpouštědlový základní lak, který dřevo probarví a finální vrstvu pak dokončit laky vodou ředitelnými.

K dostání jsou opět laky jednosložkové pro menší zátěž a laky dvousložkové pro extrémní zátěž do komerčních a sportovních prostor. Dodávají se v matu, polomatu a v lesku, ale také ve variantě ultramatné, která zachovává po ošetření přirozenou matnost povrchu. Tento ultramatný povrch je pak velmi podobný povrchům ošetřeným vytvrzovacími oleji.

Vodou ředitelné laky na dřevo jsou doménou Dánského výrobce Junckers. Mezi nejvýznamnější výhodu použití vodou ředitelných laků patří jistě jejich šetrnost k životnímu prostředí, kdy nedochází k úniku škodlivých rozpouštědel do ovzduší. Vodou ředitelné laky jsou připravené k použití a není třeba je dále ředit vodou.

Práce s nimi je velmi snadná, bez nepříjemného zápachu. Krátká doba schnutí umožňuje aplikovat běžně 2 nátěry během jednoho dne. Mezi významné přednosti laků Junckers patří výborná slévatelnost nátěrů, minimalizovaná pěnivost a tvorba bublinek a možnost aplikace na plochy probarvené vytvrzovacími oleji.

Všechny vodní laky na parkety značky Junckers vyhovují náročným evropským standardům, zejména v případě prostiskluznosti lakovaného povrhu, což je důležité především ve veřejných a ve sportovních prostorách.
presmerovat_automaticky