PR Rolety Den a Noc

2. 10. 2013

Rolety Den a Noc představují unikátní způsob interiérového stínění. Kombinují v sobě vlastnosti klasických látkových rolet a praktických žaluzií. Umožňují plynulé nastavení a regulaci průniku světla do místnosti.

 

 

Ideální kombinace rolet a žaluzií

Lamely žaluzií, vyrobené nejčastěji z hliníku, lze pomocí šňůrky nebo řetízku naklápět do různého úhlu a tím pohodlně regulovat průnik světla do místnosti. Ne tak u rolet. Rolety můžeme buď stáhnout nebo vytáhnout, ale množství procházejícího světla u nich regulovat nelze. Rolety Den a Noc jsou tedy ideálním řešením. Kombinují v sobě útulnost a větší barevné možnosti látkových rolet s praktičností žaluzií.

Den a Noc, Duo, Twintex nebo Zebra?

Pro rolety fungující na tomto principu používá každý výrobce svůj obchodní název. Setkat se tak můžete s názvy jako rolety Duo, rolety Zebra, rolety Twintex, rolety Twist a nebo právě rolety Den a Noc.

Systém rolet Den a Noc je založen na vodorovném střídání horizontálních pruhů průhledné a neprůhledné látky s odlišnou propustností světla. Vodorovné pruhy průhledné transparentní látky se pravidelně střídají s pruhy látky zatemňující, která světlo nepropouští. Posouváním rolety se pruhy průhledné a neprůhledné látky dostávají do různého poměru překrývání. Vy si tak můžete nastavit intenzitu světla vcházejícího do místnosti podobně jako u lamelových žaluzií.

 

 

Díky speciální konstrukci lze roletu připevnit na rám okna bez vrtání nebo přivrtáním na zeď či strop. Ovládá se klasickým řetízkovým mechanismem nebo komfortně pomocí elektromotoru.

Materiál a údržba

Rolety Den a Noc jsou vyrobeny z kvalitního polyesteru odolného proti zašpinění, popř. s antistatickou úpravou bránící usazování prachu. Údržba je velmi jednoduchá a nenáročná. Látka se čistí většinou nasucho, jako běžné roletové tkaniny, tzn. kartáčem nebo vysavačem se speciálním nástavcem. V žádném případě na látkové rolety nepoužívejte vodu se saponáty, mohli byste tak nevratně poškodit jejich barvu i tvar!
presmerovat_automaticky