Rolety namontované za 15 minut? Proč ne!

8. 6. 2017

Pořídili jste si nové rolety a nevíte, jak je namontovat na okno? Připravili jsme pro vás několik praktických videí a návodů, jak namontovat nejpopulárnější rolety z našeho e-shopu. S nám instalujete rolety raz dva.

Montáž rolet Den a noc

Většina rolet Den a noc v naší nabídce se montuje stejným způsobem. Potřebujete k tomu metr, tužku, šroubovák, šroubky, vrtačku a hmoždinky. A nezapomeňte na vodováhu, ať to máte pěkně rovně.

 1. Pomocí vodováhy a metru se ujistěte, že se vám roleta na vybrané místo vleze a nebude nakřivo. Tužkou si naznačte místo instalace.
 2. V dalším kroku přišroubujte držáky rolety k rámu okna/ke stěně. Práci si můžete usnadnit vrtačkou.
 3. Zcvakněte roletu do držáků a ujistěte se, že vše drží, jak má.
 4. Nakonec natáhněte řetízek pro nastavování rolet podél okna tak, aby byl mírně napnutý, nikam netrčel, nevlál a neměl možnost se zamotat. V tomto místě připevněte držák řetízku k rámu okna/ke stěně. A je to!

Obrázkový návod k montáži jednotlivým modelům rolet Den a noc si můžete stáhnout také na stránkách jednotlivých produktů.

Montáž pružinových rolet

Na floorwood.cz nabízíme dva typy pružinových rolet – Smartroll. Oba typy mají velmi podobnou montáž a potřebujete k tomu opět metr, tužku, šroubovák, šrouby, vrtačku, hmoždinky a vodováhu. Možná to potrvá o chvilku déle než v případě rolet Den a noc, ale nemusíte se bát – připravili jsme pro vás video, kde vše uvidíte krok za krokem.

 1. Roletu společně s držáky přiložte nad okno na místo, kde ji budete chtít instalovat. Ujistěte se, že je rovně.
 2. Pomocí tužky obkreslete rohy držáků ke stěně. Pokud máte někoho po ruce, požádejte ho, aby vám pomohl. Jakmile máte načrtnuté místo instalace držáků, můžete roletu na chvíli odložit stranou.
 3. Oba držáky přivrtejte ke stěně pomocí přiložených šroubů.
 4. Až budou vše pevně na svém místě, připravte si opět roletu a „zacvakněte“ ji na své místo.
 5.  a. V případě rolety Smartroll 24 následně zastrčte do levého držáku zarážky a pravý utáhněte inbusovým klíčem, aby vám roleta nikam neutíkala.
   b. Pružinové rolety Smartroll 32 je nutné ještě nastavit. Na levé straně si pomocí kolečka nastavujete délku výchozí pozici rolety před zatažením, s pravým kolečkem určujete rychlost navinování. Až najdete vhodnou kombinaci obou stran, použijte pojistky k ukotvení rolety.

Montáž venkovních rolet

Návod na instalaci venkovních rolet Suntex z naší nabídky vypadá stejně jako u pružinových rolet Smartroll (bod 1 až 5). Na závěr však nasaďte do dolní lišty úchytky, zatáhněte roletu a ve výšce úchytek připevněte ke zdi háčky. Budete tak mít jistotu, že vám nebude zatažená roleta povlávat ve větru.
presmerovat_automaticky