Rozdělení vnitřních rolet

21. 8. 2013

Rolety do každého okna

Interiérové rolety lze použít pro jakýkoli tvar (obdélníkové, čvercové, kruhové či jinak atypicky tvarované), typ (klasické, stropní, střešní) a rozměr okna. Lze je instalovat do všech plastových, dřevěných a hliníkových oken.

Rolety běžných rozměrů jsou většinou ovládané kuličkovým řetízkem nebo pružinou, popř. klikou. Stále oblíbenější jsou i rolety poháněné motorem s dálkovým ovládáním. Ideální pro rolety větších rozměrů. Při výběru rolet si můžeme zvolit na jakou stranu chceme umístit ovládání, v případě řetízku lze zvolit jeho délku pro pohodlnou manipulaci. Samozřejmostí je i možnost slazení barvy mechanismu rolety.

Možnosti instalace interiérových rolet

Rolety STANDARDNÍ

Klasické rolety se montují na zeď nebo strop, takže budete muset vrtat. Výhodou je, že jimi pokryjete mnohem větší plochu (třeba i celý arkýř) a v místnosti vypadají velmi stylově a elegantně. Volně visící rolety jsou hranicí, za kterou nejde otevřít okno. Avšak i oknem otevřeným pouze několik centimetrů, se do místnosti dostane dostatečné množství vzduchu. Mechanismus standardní rolety je o něco větší a hmotnější než u mini rolety.

MINI rolety - bez vrtání!

Jejich výhodou je snadná a velmi rychlá montáž (cca 5 min) pomocí speciálních držáků bez nutnosti vrtat! Jsou určené k montáži přímo na okenní rámy. Roleta stále drží v blízkosti skla. Dovolují široké otevření oken - ideální pro okna, které jsou často otevírány. Instalaci mini rolet zvládnete sami.

Římské, zatemňující nebo plisované?

Vybírat můžete z nepřeberného množství dekorů v neutrálních přírodních tónech nebo vsadit na klasiku v podobě květinových vzorů, popř. zvolit extravagantní vzory a barvy. K výrobě rolet se používají látky z kvalitních materiálů, odolné proti zašpinění, se speciální antistatickou úpravou. Pro zvláštní využití se vyrábějí také látky z hliníkové fólie, průhledné UV fólie, tkaniny s nehořlavou úpravou, zvukově izolační látky apod. Nejčastějšími materiály jsou polyester, bavlna a skelné vlákno, popř. len a viskóza.

Tkaniny z přírodních materiálů a polyesteru jsou prodyšné, slunce propouští jen částečně a zatemnění je asi 50 - 90% v závislosti na odstínu, hustotě a propustnosti látky. Procházející světlo tak velice efektně zdůrazní elegantní vzor (např. žakárový), barvu a texturu rolety. Vhodné do místností, kde potřebujete přistínění a rozptýlení světla nebo jen částečné zatemnění.

Zatemňující neboli blackout rolety

Vnější strana látky zatemnňujících rolet je pogumovaná, takže vůbec nepropouští světlo a místnost tak zcela zatemní - 100%. Oceníte je v obývacím pokoji při sledování televize nebo v ložnici a dětském pokoji, pokud vás např. ruší světla z ulice. Zatemňující rolety se stříbrnou vrstvou místnost nejen zatemní, ale i tepelně izolují.

Plisované žaluzie

Jsou skládané rolety s unikátní regulací světla z horní a dolní části okna, s možností nastavení rolety do požadované pozice. Plisované rolety jsou velmi dekorativní. Na trhu jsou i rolety s dvojitým plisováním s vnitřní hliníkovou vrstvou s termoizolačními vlastnostmi.

Rolety Den a Noc

Jsou založeny na principu vodorovného střídání pruhů průhledné a neprůhledné látky s odlišnou propustností světla. Posouváním rolety se pruhy průhledné a neprůhledné látky dostávají do různého poměru překrývání a vy si tak můžeme plynule nastavit intenzitu světla vcházejícího do místnosti.

Kazetové rolety

Designové interiérové rolety pro opravdu náročné zákazníky vyrobené z kvalitního materiálu. Vynikají perfektní funkčností a dokonalou ochranou navinuté látky. Jsou vhodné i do velmi atypicky tvarovaných oken.

Římské rolety

Spojují v sobě dokonalou funkčnost a praktičnost rolet s útulností a elegancí záclon a závěsů. U římské rolety se látka nenavíjí na rolo, ale při vytažení se skládá směrem vzhůru v horizontálních skladech. Díky tomuto způsobu skládání a rozmanitosti používaných látkových materiálů jsou rolety velmi dekorativním prvkem interiéru. Variabilní způsob ušití garantuje efektní a rozmanitý výsledný dojem - od nadýchané až romantické římské rolety až po strohý minimalistický vzhled. Římské rolety lze snadno sundat a vyprat. Pokud navíc rolety vyperete ručně ve vaně, nemusíte dokonce vytahovat ani výztužové tyčky.

Bambusové rolety

Oblíbené pro svou jednoduchost, lehkost a elganci. Světlo procházející přes strukturu bambusové rolety vytváří útulnou a intimní atmosféru s nádechem dálného východu. Výhodou je rychlá a snadná montáž na stěnu nebo na strop. Na čištění bambusové rolety stačí použít vlhký hadřík.
presmerovat_automaticky