Umělé trávníky na balkóny i k bazénu. Které jsou ty nej?

30. 3. 2017

Umělý trávník je ideální do míst, kam příroda už nedosáhne – na balkóny, lodžie a terasy. Vhodná je ale také k bazénu a na verandu. Proč? Umělý trávník propouští vodu, nezadržuje ji. Navíc má přirozený vzhled po celý rok a je velice snadný na údržbu. V našem článku vám dáme konkrétní tipy na umělé trávy na balkon i zahradu.

 

Umělé trávníky a umělá tráva

 

Nehořlavý umělý trávník do interiéru

Hvězdou mezi interiérovými umělými trávníky je X-tinguish. Kombinuje v sobě snadnou instalaci a maximální bezpečnost. Umělá tráva je nehořlavá a snižuje emise kouře. Nejvhodnější je umístění do interiéru, ale žádná katastrofa se nestane, když ho položíte i na terasu. Všude udělá plno parády a dobře poslouží.

 

 

Umělá tráva s dlouhým vláknem na balkóny

Taky milujete chůzi v trávě na boso, ale nemáte zahradu nebo bydlíte v bytě? To vůbec nevadí, i na taková místa můžete položit umělou trávu! A kterou bychom vám doporučili? Na balkón a lodžii určitě Rosemary. Má vyšší vlákno a až o 50 % více stébel trávy na m2, díky čemuž je velice příjemná na chůzi a působí velmi přirozeně.

 

Umělá tráva Highland 4 m

 

Trávník na terasu, pergolu a zahradu

Na tyto povrchy jsou ideální středně dlouhá vlákna. Mezi velmi oblíbené produkty patří umělá tráva Dolores. Je univerzálně použitelná – na zahradu, k bazénu i na balkón. Díky středním vláknům a hustotě působí realisticky a čistě. Údržba je obdobně jako u ostatních umělých trávníků velice jenoduchá. Vystačíte si s tvrdým koštětem nebo vysavačem.

 

Umělá tráva Daisy

 

Letní trávník k bazénu a na hřiště

Pokud stavíte bazén nebo hřiště poohlédněte se po umělé trávě s nízkým vláknem. Jsou k těmto účelům nejvhodnější. Příkladem může být umělý trávník Summer, který má navíc na rubové straně nopy pro lepší odvod vody. Na povrchu se tak nebude držet vlhkost a tráva bude po celý rok vypadat stále krásně zeleně a svěže.

 

Umělý trávník Summer 4 m

 

Nezapomeňte, že umělá trává se musí pokládat na tvrdý povrch, to znamená na dlaždice, cihly, dřevo, asfalt a podobně. A aby vám trávník i po několika letech vypadal stále jako nový, nezapomeňte jej čistit – vysavačem, koštětem nebo proudem vody. Uvidíte, že při pravidelné péči vám bude umělý trávník na balkóně dělat radost ještě hodně let.


Diskuze


Novinka ještě nebyla komentována, buďte první.


Přidat reakci

Vaše jméno*
 
Váš e-mail*
   
Zasílat příspěvky na tento e-mail
Text komentáře*
 
Ochrana proti spamu vložte 3 znaky z obrázku*:
image  
* povinné položky

*  
presmerovat_automaticky