Umělé trávníky na balkóny i k bazénu. Které jsou ty nej?

30. 3. 2017

Umělý trávník je ideální do míst, kam příroda už nedosáhne – na balkóny, lodžie a terasy. Vhodná je ale také k bazénu a na verandu. Proč? Umělý trávník propouští vodu, nezadržuje ji. Navíc má přirozený vzhled po celý rok a je velice snadný na údržbu. V našem článku vám dáme konkrétní tipy na umělé trávy na balkon i zahradu.

 

Umělé trávníky a umělá tráva

 

Nehořlavý umělý trávník do interiéru

Hvězdou mezi interiérovými umělými trávníky je X-tinguish. Kombinuje v sobě snadnou instalaci a maximální bezpečnost. Umělá tráva je nehořlavá a snižuje emise kouře. Nejvhodnější je umístění do interiéru, ale žádná katastrofa se nestane, když ho položíte i na terasu. Všude udělá plno parády a dobře poslouží.

 

 

Umělá tráva s dlouhým vláknem na balkóny

Taky milujete chůzi v trávě na boso, ale nemáte zahradu nebo bydlíte v bytě? To vůbec nevadí, i na taková místa můžete položit umělou trávu! A kterou bychom vám doporučili? Na balkón a lodžii určitě Rosemary. Má vyšší vlákno a až o 50 % více stébel trávy na m2, díky čemuž je velice příjemná na chůzi a působí velmi přirozeně.

 

Umělá tráva Highland 4 m

 

Trávník na terasu, pergolu a zahradu

Na tyto povrchy jsou ideální středně dlouhá vlákna. Mezi velmi oblíbené produkty patří umělá tráva Dolores. Je univerzálně použitelná – na zahradu, k bazénu i na balkón. Díky středním vláknům a hustotě působí realisticky a čistě. Údržba je obdobně jako u ostatních umělých trávníků velice jenoduchá. Vystačíte si s tvrdým koštětem nebo vysavačem.

 

Umělá tráva Daisy

 

Letní trávník k bazénu a na hřiště

Pokud stavíte bazén nebo hřiště poohlédněte se po umělé trávě s nízkým vláknem. Jsou k těmto účelům nejvhodnější. Příkladem může být umělý trávník Summer, který má navíc na rubové straně nopy pro lepší odvod vody. Na povrchu se tak nebude držet vlhkost a tráva bude po celý rok vypadat stále krásně zeleně a svěže.

 

Umělý trávník Summer 4 m

 

Nezapomeňte, že umělá trává se musí pokládat na tvrdý povrch, to znamená na dlaždice, cihly, dřevo, asfalt a podobně. A aby vám trávník i po několika letech vypadal stále jako nový, nezapomeňte jej čistit – vysavačem, koštětem nebo proudem vody. Uvidíte, že při pravidelné péči vám bude umělý trávník na balkóně dělat radost ještě hodně let.
presmerovat_automaticky