Vánoční výzdoba na poslední chvíli. Jak si zkrášlit byt?

12. 12. 2016

Laďte vše do vánočních barev

Pokud nevíte, v které barvě ladit Vánoce, vsaďte na klasiku – zelená, červená, zlatá. I obyčejné zelené polštářky, malý červený kobereček nebo zlatý svícen může vypadat vánočně. Vytáhněte ze skříní a šuplíků vše, co by mohlo barvou nebo designem souviset s Vánocemi. Třeba zjistíte, že ani nemusíte pro výzdobu do obchodu. I naprosto obyčejné věci lze proměnit na vánoční dekorace.

 

Zaměřte se na detaily

Vše je o detailech. Když v kuchyni prostřete červený ubrus, na něj položíte zelené prostírky, mísu s ovocem a cukrovím, naaranžujete kolem pár větviček jehličí, hned to bude vypadat úplně jinak. Nápadů na vánoční ozdoby je opravdu mnoho, stačí krapet inspirace a tvoření půjde samo.

 

Slaďte výzdobu i s podlahou a nábytkem

Důležité je brát ohled také na vybudovaný interiér. K dřevěným podlahám a tmavému nábytku se skvěle hodí rudé a červené dekorace. Prostor rozzáří a dodají mu typický vánoční nádech.

Naopak světlým, šedým podlahám sluší stříbrná a bílá. Pokud se vám interiér zdá až moc světlý, oživte jej několika dekoracemi ve výrazné odstínu. V podstatě můžete použít kteroukoliv barvu, dejte si však pozor, ať to s ní nepřeženete. Méně je někdy více.

 

Tmavé dřevěné podlahy

 

Jak vyrobit vánoční dekorace z toho, co máte doma?

Úplně jednoduše. I naprosto obyčejné věci můžete proměnit v krásné vánoční dekorace na stůl, do okna i na terasu. Uvidíte, že výroba vánočních ozdob je velice jednoduchá a s klidným svědomím do ni můžete zapojit i děti.

„Měla babka čtyři jabka…“

Ovoce je skvělé nejen k jídlu, ale také jako vánoční a adventní dekorace. Můžete jej položit do mísy tak, jak jste jej koupili, nebo jej nakrájet, usušit, opatřit červenou stužkou a máte krásnou závěsnou dekoraci. Mezi nejoblíbenější ovoce aka vánoční dekorace z přírodnin patří jablka a pomeranče. Použít můžete ale také lískové ořechy, vlašské ořechy a různé koření, třeba celou skořici a badyán.

 

Vánoční dekorace

 

Větvičky, šišky, dřevo a příroda

Pokud doma nemáte žádné šišky a větve, vůbec nevadí. Stačí si zajít na procházku do lesa, nebo do parku a pár jich posbírat. Je pravda, že pěkné jehličnaté větvičky na zemi moc často nenarazíte, za to si je ale můžete koupit na kdejakém vánočním trhu za pár korun. Velmi pěkně vypadají i větvičky z listnatých stromů. Prosíme však, netrhejte je přímo ze živých stromů, můžete jim uškodit.

Pokud už máte vše doma, můžete začít tvořit vánoční dekorace. Nejpraktičtější a nejrychlejší je vše naaranžovat do mísy, nebo vázy. Můžete ale také vyrobit závěsné dekorace. Provázek připevněte (případně přilepte) na vhodné místo na dekoraci a pomocí stuhy dozdobte. Šišky navíc můžete potřít lepidlem a posypat třpytkami.

 

Dekorace na Vánoce

 

Kouzelno malého plamínku

Svíčky přinášejí teplo, pohodlí a klid, a proto jsou ideální na výrobu vánočních dekorací. Větší mísu (ideální z porcelánu či keramiky) naplňte vodou a na hladinu položte pár čajových svíček, několik malých větviček s jehličím, skořici, hřebíček, badyán a vánoční dekorace je na světě. Pokud najdete velkou svíčku, ještě lepší! Stačí vám čistá zavařovací sklenice (třeba z okurek), stuha a pár dekorací na ozdobení. Svíčku ze spod nahřejte a umístěte do sklenice. Okolo můžete přidat písek či kamínky. Pak už jen stačí kolem lampy umístit pár drobností a vánoční dekorace na stůl je hotová.

 

Doufáme, že se vám naše nápady na vánoční dekorace líbily a budou vás inspirovat při tvoření. Přejeme krásné Vánoce a bohatého ježíška!
presmerovat_automaticky