Zařizujeme domácí pracovnu: Inspirace na podlahu i nábytek

13. 2. 2017

Chystáte se zařizovat domácí pracovnu? Ukážeme vám, jak může takový „home office“ vypadat. Inspirujte a kochejte se!

 

Elegantní pracovna v bílé barvě

Bílá, šedá a černá jsou v posledních letech ve velké oblibě. Bílý nábytek do pracovny, černé doplňky, minimalismus a živé květiny – jednoduchost, která má ale něco do sebe. Bílá a jiné světlé barvy opticky zvětšují, jsou tedy ideální do malých místností. Díky bílé bude působit domácí pracovna hned o něco prostorněji. Navíc evokuje čistotu, pořádek a ten je v pracovně důležitý.

Domácí pracovna s bílým stolem

 

Bílý psací stůl můžete doplnit šedými zásuvkami nebo skříní se vzorem světlého dřeva. V domácí pracovně nesmíte zapomenout i na kvalitní, pohodlnou kancelářskou židli. Jedná se o jeden z nejdůležitějších prvků celé místnosti. Na křesle strávíte dlouhou dobu, je potřeba jeho výběru věnovat pozornost. Kancelářské křeslo by mělo mít opěrky na ruce i záda, mělo by být polohovatelné a uzpůsobené dlouhému sezení.

K bílému nábytku do domácí pracovny se hodí světlá podlaha s dekorem dřeva. Pokud byste zvolili příliš tmavou barvu, mohli byste docílit optickému zmenšení místnosti. Zapomínat bychom neměli ani na rolety a žaluzie, ať nám nesvítí při práci do očí, či na monitor.

 

Bílá domácí pracovna s roletami

 

Moderní pracovna s atypickými prvky

Pokud si libujete v nadčasovém designu, atypických a moderních prvcích, zařaďte je i do své domácí kanceláře. Může se jednat o police poskládané do netypického tvaru, neokoukanou aplikaci na zdi nebo podhledová svítidla u stropu.

 

Luxusní domácí pracovna

 

Dokonce i nábytek do pracovny může dát celé místnosti zcela jiný nádech. Místo klasického dřeva stačí zvolit jednoduchou konstrukci s kovovým vzhledem a se skleněnou deskou, k tomu jako konstrast pár velkých květináčů s živými květinami a příjemný koberec.

 

Domácí kancelář se vertikálními roletami

 

Dřevěná pracovna s nábytkem z masivu

Za opravdu přepychovou záležitost se pokládá kancelář s dřevěnými prvky a s luxusním pracovním nábytkem. Ačkoliv se nejedná o nejlevnější záležitost, celý efekt působí velice honosně. Psací stůl z masivu, rustikální nábytek, kožené křeslo, vzorovaný koberec, tematické dekorace a obrazy na stěnách… Vše dohromady vytváří útulné prostředí k práci i relaxování.

Luxusní nábytek do pracovny, nábytek z masivu

 

Dejte si však pozor, aby toho dřeva v pokoji nebylo příliš mnoho. Na podlahu doporučujeme koberec ve světlejším odstínu než nábytek a do oken látkové závěsy, které umocní celý rustikální styl.

 

Pár tipů na závěr

  1. Vyhněte se příliš výrazným a pestrým barvám na velkých plochách. Mohou působit rušivě. Moc byste toho v jejich přítomnosti nenapracovali.
  2. Vše důležité mějte po ruce, ať nemusíte pro papír na psaní poznámek chodit přes celou místnost.
  3. V pracovně musí být dostatek světla (ideálně toho denního, přirozeného). Tma a šero uspává nejen oči, ale i mysl.presmerovat_automaticky