Balkonové profily

22. 1. 2020

Dešťová voda představuje pro balkóny zákeřný problém a v průběhu času může způsobit značné strukturální škody. Aby bylo zajištěno správné proudění dešťové vody a aby nedocházelo ke kontaktu s čelním panelem, musí být pro balkony a terasy použit odkapávací profil. Existuje mnoho modelů odkapávacích profilů, které lze použít k ochraně balkonů, teras, parapetů a okapů. Výběr kvalitního produktu je proto zásadní, aby nedošlo ke zhoršení struktury.

Pronikání vlhkosti do balkónů a teras

Cerfix Protec je řada obvodových balkonových profilů, navržená pro dokončování a ochranu vnějších hran teras a balkonů. Jejich část, která se liší v závislosti na modelu, umožňuje odvádění dešťové vody z povrchu obkladu, čímž se zabrání kontaktu s čelním panelem a jeho následnému poškození.

Ochrana a odtok vody

V zimním období nebo při jarních deštích musí být venkovní prostory odpovídajícím způsobem chráněny. Ve skutečnosti jsou vysoce ohroženy a jsou neustále vystaveni atmosférickým vlivům. Naštěstí existují konkrétní řešení tohoto problému. Okapní profily pro balkony jsou vyrobeny z nerezové oceli nebo extrudovaného hliníku s práškovým nástřikem, aby byla zajištěna dlouhá životnost. Varianty bez okapničky nebo s okapničkou.

Jaké jsou tedy výhody balkónových profilů na balkony a terasy? Nejprve je třeba zdůraznit, že dešťová voda, zejména voda tekoucí, má tendenci velmi snadno pronikat do struktury, v některých konkrétních bodech stagnovat a způsobit dokonce vážné škody. K ochraně výčnělků balkonů a teras a zajištění správného odtoku dešťové vody jsou balkónové profily vynikajícím řešením. Jejich úkolem je odstraňovat dešťovou vodu z nosné konstrukce balkonu, aby nedocházelo k infiltracím.

Funkce balkonových profilů je dvojí. Pokud na jedné straně rámují balkony a terasy, na druhé straně chrání hrany dlaždic, které jsou zarovnané i vyčnívající. Rovněž je třeba dodat, že různé části profilů jsou díky materiálu, z něhož byly vyrobeny, obzvláště odolné a zároveň velmi lehké. Pro usnadnění instalace jsou všechny modely balkónových okapnic vybaveny speciálními rohovými díly a spoji.

Protec CPGV

Široká škála balkonových profilů byla obohacena o nový model, který pomáhá odtoku jak na povrchu, tak pod podlahou. Protec CPGV je řada odkapávacích profilů pro balkony z lakovaného hliníku, vyrobených speciálně pro ochranu a povrchovou úpravu vnějších hran teras. Profil má svislou část, která zakrývá okraj chodníku a umožňuje odtok dešťové vody, která teče po povrchu podlah. Odtokové otvory pak zaručí ještě lepší odtok vodních pár. Toto technické řešení napomáhá vyřešit problémy se zamrzáním a táním vody a taky problémy se zarůstáním, které se často objevují na hranách.

Balkonový profil Protec CPGV Antracite grey

Balkonový profil Protec CPGV Antracite grey

Balkonový profil Protec CPGV Antracite grey

Odtoková okapnice na balkon CPGV je ideálním technickým řešením nevzhledného výkvětu, který se může vyskytnout na cementových spárách, a je obzvláště vhodný pro dlaždice do tloušťky 12,5 mm. Okapní profily Protec CPGV pro balkony nabízejí významné výhody:

  • nejlepší poměr kvalita / cena ve srovnání s běžnými kamennými nebo keramickými rohy a univerzální přizpůsobivost pro spojení s cementovými hydroizolačními membránami pod dlaždicí.
  • usnadňují a urychlují instalaci ve srovnání s běžnými keramickými rohy ve tvaru písmene L, což umožňuje výrazně snížit náklady na pracovní sílu.

 

Protec CPCV a CPCI

Protec CPCV a CPCI jsou série obvodových profilů pro ochranu a povrchovou úpravu vnějších hran teras a balkonů. Jsou k dispozici z nerezové oceli CPCI a lakovaného hliníku CPCV a jsou navrženy s okapničkou. Jsou určeny tam, kde chcete kromě ochrany a povrchové úpravy vnějších hran zajistit tok vody z podlahy a vyvarovat se kontaktu s vnější hranou. Použitelné pro dlaždice do tloušťky 12,5 mm.

Balkonový profil Protec CPCVBalkonový profil Protec CPCI Nerez leštěná

Balkonový profil Protec CPCI Nerez leštěná

Balkonový profil Protec CPCV Antracite grey

Balkonový profil Protec CPCV Rez

Vnější roh balkonového profilu CPCV

 

Protec CPEI

Reverzibilní obvodový profil pro ochranu a povrchovou úpravu vnějších hran teras a balkonů. Je k dispozici z nerezové oceli a může být instalován nadoraz nebo s malou mezerou od hrany. Tvar jej předurčuje i pro použití pro hrany schodů a chodníků. Lze použít na dlaždice nebo mramor o tloušťce 10 až 20 mm.

Balkonový profil Protec CPEI

Balkonový profil Protec CPEI Nerez leštěná

Balkonový profil Protec CPEI Nerez leštěná

 

Protec CPHV

Balkonový profil s okapničkou je vyroben ze slitiny hliníku a lakován práškovou barvou. Speciální tvar zaručuje průtok dešťové vody a zabraňuje přímému kontaktu s potěrem. Kromě toho umožňuje v mnoha oblastech použití zarovnání dlaždic a ochranu hran před pěším provozem. Pro dlažby 10, 12,5 a 21 mm tloušťky.

Balkonové profily řady Protec CPHV

Balkonový profil Protec CPHV Šedý popel RAL 7038

 

 

Balkonový profil Protec CPHV Šedý popel RAL 7038

Balkonový profil Protec CPHV Antracite grey

 

 

 

 

 

 

 

 
presmerovat_automaticky