Nábytek na míru

23. 1. 2018

Důvodů, proč začít přemýšlet o nábytku vyrobeném na míru, může být spousta. Třeba máte atypický byt, do kterého je problematické umístit stůl standardních rozměrů. Nebo prostě chcete něco jiného, než vám nabízejí obchody. Možná chcete mít nábytek, o kterém víte, že jej máte jen vy. Tak do toho pojďte s námi!

Nábytek na míru u nás

Naše firma floorwood, a. s. zvolila pro zakázky na míru český dubový masiv. Vyrábíme jídelní stoly, ale i nízké konferenční stolky, židle a lavice tak, jak si je vy sami vysníte a navrhnete. Práce se poté ujmou zlaté české ručičky našich stolařů.

 

 

Možná si říkáte, že vás výroba nábytku na míru přijde zbytečně draho. Když se ale zamyslíte, co všechno je v této ceně obsaženo, zjistíte, že takováto cena je více než přijatelná.

  • ORIGINALITA - je to přece váš vlastní nápad, těžko bude mít někdo jiný úplně stejný. Vámi navržený stůl nebo židle bude světový unikát!
  • LIDSKÁ PRÁCE - většina nábytku, který je prodáván běžně v obchodech či e-shopech, je vyráběna ve velkém, průmyslově. Jenže poctivou lidskou práci žádný stroj prostě nahradit nemůže. Ruční práce dává zdánlivě obyčejnému kusu dřeva duši.
  • EFEKTIVNÍ VYUŽITÍ PROSTORU - vámi navržený nábytek bude mít rozměry přesně takové, jaké se vám hodí. Nebudete tedy muset běhat po obchodech s metrem a stále zvažovat, zda si můžete pořídit stůl, který se vám sice líbí, ale museli byste kvůli tomu třeba přesouvat veškeré vybavení v místnosti.
  • MATERIÁLY, ÚPRAVY - ano, i toto si volíte sami. Můžete se rozhodnout jaká barva tmele bude použita, jaké mořidlo, zda chcete dřevo ponechat takto nebo se bude voskovat, všechno je jen ve vašich rukou.
  • DESIGN - je jasné, že stůl či židle musí zapadnout do interiéru. My jsme schopni vyrobit nábytek jak moderní, tak v retro, ba dokonce rustikálním stylu.

Zkrátka vám splníme, co vám na očích vidíme! A toho všeho jsme schopni do 5—6 týdnů!

Proč právě dub?

Dubové dřevo preferovali už naši předkové téměř ve všech historických dekádách. Angličané dokonce podle dubu pojmenovali celou historickou epochu "Age of oak" (1500—1600). A není divu, má totiž ideální vlastnosti, je velmi odolné, ale přitom se s ním dobře pracuje.

Vzhledem k tomu, že jde o dřevo pevné a tvrdé, které leccos vydrží, používal se dub, kde se dalo. Ať už šlo o nábytek či různé venkovní stavby nebo dokonce mlýnská kola! Vydrží nápor počasí, nevadí mu vítr, ani střídání vlhkosti a sucha, což bývá pro dřevo veliká zátěž. Je to zkrátka takový český Terminátor mezi dřevy. K tomu zvládá i hezky vypadat. A my chceme pro naše klienty samozřejmě jen to nejlepší.

Jídelní stoly

Na jídelní stůl jsou kladeny velké nároky. Je potřeba, aby nejen zdobil, ale aby byl odolný vůči mechanickému poškození, vlivu tepla, a také aby nohy nezavazely a dalo se u něj pohodlně sedět. Důležitá je také jeho výška. Měl by to být zkrátka komfortní kus nábytku, u kterého budete rádi sedávat. Nechat si tedy udělat jídelní stůl na míru je opravdu dobrá volba.

Nízké dubové stolky                          

Konferenční stolek plní velmi často dekorativní funkci. Je na něj ale pěkný pohled, i když na něm stojí šálek kávy nebo čaje, či když je zaskládán dobrotami při rodinné oslavě.

Ačkoliv vám to tak na první pohled nemusí připadat, právě takový stolek je jedním z hlavních prvků, které ovlivňují, jaký celkový dojem máte z místnosti, ve které je umístěn. Proto je jeho vzhled velmi důležitý.

Židle a lavice

Když už si pořídíte stůl, tak proč k němu nepřidat masivní židle na míru? Máte rázem po starostech! Anebo naopak už stoleček máte a chcete se propojit s přírodou alespoň posezením kolem něj. Na každý pád je taková židle báječná. Je stabilní, pevná, hezky vypadá a opět si můžete sami určit její provedení. Anebo by se vám snad víc líbila lavice? Ani to není problém. Stačí si vybrat a kontaktovat nás!

 
presmerovat_automaticky