Rolety do pergoly – Příjemný chládek i v těch nejteplejších dnech

16. 6. 2017

Na sluníčko a teplo se mnoho z nás těší už od příchodu zimy. Všeho ale moc škodí a vystavovat se delší dobu slunečnímu záření také není ideální. Pokud se i vy chcete schovat na chvíli před horkými slunečními paprsky a užít si příjemný chládek, opatřete svou pergolu venkovními roletami. Můžete zvolit ručně ovládanou svislou markýzu do šíře až 4 metry, nebo Screenovou clonu na el. pohon ZIPscreen.

 

Venkovní roleta Suntex 90 černá

 

V čem je venkovní roleta speciální?

Na rozdíl od žaluzií propustí venkovní rolety Suntex více světla, ale blokují 80-90 % UV záření! Nemusíte se tak bát nepříjemnému přítmní. Navíc látka rolet je vyrobena tak, aby rozptýlila 80-85 % slunečního tepla. To znamená, že uvnitř nebude sauna, ale příjemná teplota.

Venkovní rolety se instalují nejen na horní část pergoly, ale také po bocích. Zajistí se tak, že i při silnějším větru zůstanou na svém místě a nebudou dělat neplechu. Obdobně jako interiérové stínění, i to venkovní vám poskytne dostatek soukromí.

Bát se nemusíte ani grilování a táboráku v blízkosti venkovní rolety. Látka je nehořlavá, odolná proti plísním i vyblednutí a vydrží kde co.

 

Detail venkovní rolety Suntex 90

 

Jak vybrat venkovní roletu do pergoly?

Základem je mít vše dobře změřeno. Pokud víte, jak rozměrná by měla pergola být, zadejte rozměr (šířka x výška) do tabulky na stránce konkrétního produktu a okamžitě uvidíte, zda je možné roletu v tomto rozměru nechat vyrobit. Venkovní rolety Suntex 80 a 90 lze vyrobit maximálně do rozměru 200 cm x 240 cm, přičemž minimální šířka musí být 80 cm.

Pokud víte, jaký rozměr, stačí si vybrat buď model Suntex 80, nebo Suntex 90. Rolety se liší procentem blokovaného UV záření a rozptýlení světla. Vybírat také můžete z několik barevných odstínů, od klasické černé přes béžovou až po hnědou.

 

Porovnání venkovních rolet Suntex 80 a 90

 

Montáž venkovní rolety

Suntex K instalaci potřebujete elektrický/AKU šroubovák, tužku, metr a vodováhu. Samotná montáž není nijak složitá, musíte si dát jen pozor, abyste připevnili roletu rovně. Před jejím zachycení do držáků si nastavte pomocí rotujících koleček na boku rychlost navíjení (levá strany rolety) a výšku (pravá strana rolety). Následně plně zatáhněte roletu a do zdi (trámu) zavrtejte malý háček, který bude držet roletu na svém místě. Podrobný návod s montáří venkovní rolety bude součást balení.

 
presmerovat_automaticky