Tipy jak zařídit studentský pokoj

16. 9. 2016

Jaká podlaha je vhodná do studentského pokoje, na co nezapomenout a čemu se vyvarovat? Přinášíme vám článek s několika chytrými radami a tipy, jak zařídit studentský pokoj pro učení i zábavu. Přečtěte si a inspirujte se!

 

1. Volte uzavřené úložné prostory

 

Při vybírání nábytku do studentského pokoje myslete na to, že studenti jsou bordeláři a neradi uklízejí. Kromě rozházeného oblečení a školních potřeb se tedy může v pokoji začít hromadit prach. Tomu však můžete zamezit uzavřenými úložnými prostory. Do polic se nebude prášit a zamaskuje se nepořádek.

Nábytek do studentských pokojů také doporučujeme sladit v jednotném designu a stylu. Vytvoří se tak příjemné prostředí na učení. I přesto ale máte dostatek prostoru pro experimentování. Nebojte se kombinovat barvy a klidně ke světlé laminátové podlaze a stěnám zvolte o pár odstínů tmavší nábytek, nebo naopak – světlý nábytek, tmavší podlaha.

 

Dub Bardolino šedý H1056 Egger Classic 31
 

 

2. Vsaďte na jemné odstíny

 

Při vymýšlení, jak zařídit studentský pokoj a do kterých barev jej ladit, se vyhněte výrazným barvám. Na velkých plochách se rychle okoukají a působí rušivě. Tabu barvy do studentského pokoje jsou také šedá, hnědá a další tmavé barvy. Mohou potlačovat kreativitu a malý pokoj opticky zmenšují. Řešíte-li, jak zařídit malý studentský pokoj, určitě si na tyto barvy dávejte pozor.

Při rozhodování, jak vymalovat studentský pokoj, raději volte světlejší odstíny – bílá, krémová a světlé pastelové barvy. Doplnit je můžete právě o výraznější doplňky. Dospívajícím se formují názory i pohled na svět, a to, co se jim líbí dnes, se jim nemusí líbit za půl roku. Proto doporučujeme jako základ barvy neutrální, přirozené barvy. Vždy je jednodušší vyměnit doplňky, dekorační koberec a dekorační polštářky, než vymalovat celý pokoj.

Žádný konkrétní návod na ten nejlepší pokoj na učení bohužel není. Studentské dívčí pokoje a studentské pokoje pro kluky vypadají velmi odlišně a stejně tak volba barev a doplňků se odvíjí od pohlaví, preferencí, koníčků a mnoha dalších věcí. Vybavování a zařizování pokoje je proto vždy individuální záležitost.

 

 

Dub Amiens tmavý H2731 Egger Classic 32 V4

 

3. Raději PVC podlahu než koberec

 

Do studentského pokoje doporučujeme laminátovou podlahu, PVC nebo vinylovou podlahu. Během týdne ji stačí párkrát zamést podle potřeby a jednou za čas vytřít. Nejenže její údržba bude rychlejší, ale navíc se vyhnete skvrnám. Studenti mohou koberec zašpinit barvou na malování, fixem, jídlem či rozlitým pitím. A ne vždy se fleky podaří odstranit.

 

Laminátové podlahy

 

 

Další výhodou těchto podlah je možnost přesouvání studentského nábytku. Jak jsme již zmínili, mladí často mění názory a vkus, a proto je možné, že za pár měsíců budou chtít ve svém studentském pokoji provést menší změnu. Na koberci se hrany a nohy nábytku mohou otlačit a v některých případech lze rozpoznat i rozdíl mezi nepoužívaným kobercem pod nábytkem a tím vyšlapaným.

Malý dekorační koberec se ale neztratí. Ve studentském pokoji vytvoří příjemné teplo domova a v případě potřeby si jej student může přesunout tam, kde zrovna potřebuje (například ke stolu pod nohy nebo do prostoru jako podložku na sezení). Velmi oblíbené a pěkné jsou střapaté koberce“ Shaggy.

 

4. Nezapomeňte na rolety na okna

 

Stínění je velmi důležitou součástí každého studentského pokoje. Mnoho lidí na něj však zapomíná. Žaluzie nebo rolety do oken mají velký vliv na soustředění a učení. Hodí se zejména v pokojích s okny na západ, do kterých odpoledne svítí hodně sluníčka. Světlo může být příliš ostré, vytvářet v místnosti nesnesitelné teplo nebo může svítit do monitoru a znepříjemnit tak práci na počítači.

Proto vám při rozhodování, jak zařídit studentský pokoj, doporučujeme nezapomenout na stínící techniku. Velmi praktické mohou být rolety den a noc a stahovací ovládání. Díky němu se roleta může stahovat nahoru i dolů a student si ji přizpůsobí svým potřebám.

Okenní rolety by měly do interiéru zapadat. V případě, že je ve studentském pokoji už více dominantních a barevných prvků, volte jednobarevné, jednoduché rolety. Naopak pokud se vám zdá, že v místnosti něco chybí, sáhněte po roletách se vzorem. Více si o roletách můžete přečíst v článku Výhody a nevýhody rolet.

Doufáme, že vám naše tipy a rady pomůžou vytvořit to nejlepší místo pro studium i zábavu. Věřte, nebo ne, ale v příjemném prostředí půjde učení raz dva.

 

Rolety do oken

 
presmerovat_automaticky