Jak zařídit dětský pokoj pro dva? Vytvořte každému vlastní koutek

9. 1. 2017

Při stěhování rodiny s více dětmi často nastává nemalý problém – jeden pokoj, více dětí. Ať chcete, nebo ne, všechny by chtěly samostatný pokoj, kam by se mohly před svými sourozenci schovat. Bohužel ne vždy to je reálné. Pokud i vy potřebujete zařídit dětský pokoj pro dva, koukněte se na pár našich tipů. Společně se podíváme na vhodné barvy, nábytek do dětského pokoje i podlahy.

Dětský pokoj pro dva kluky

 

Co by nemělo v pokoji chybět

U dětských pokojů bohužel platí nepřímá úměra, čím více dětí, tím méně místa. Pokud jste měli rádi hru Tetris a skládání Lega, bude to vypadat velice podobně. Obzvláště v malých místnostech bude muset být vše poskládané na centimetr přesně. Proto je důležité omezit nábytek jen na nejnutnější věci.

Je velmi důležité, aby každé dítko mělo vlastní postel, stůl a židli. Naproti tomu úložné prostory a místo na hraní mohou společně sdílet. Stačí jen, když si ve skříni každý vyčlení své zásuvky a police. Při vybírání dětských postelí volte spíše tzv. poschoďovku. Poschoďové postele mají buď dvě postele nad sebou, nebo se pod vrchní matrací nachází volný prostor (třeba zrovna pro psací stůl).

Poschoďová postel pro děti do dětského pokoje

 

Každý musí mít svůj koutek

Stejně jako při zařizování studentského pokoje by měl být dětský pokoj pro dvě děti rozdělen do několika zón – spaní, práce (škola), zábava. Jednotlivé zóny by se něměly prolínat. Například učení a kreslení by mělo zásadně probíhat u stolu, ne na zemi, či v posteli. Zónu na spaní a práci by mělo mít každé dítko vlastní, místo pro zábavu naopak vytvořte jen jedno. Děti si tak budou hrát více spolu a jejich vztah se bude prohlubovat.

Barvy jsou důležitější, než si myslíte

Vyvarujte se nudným, nic neříkajícím barvám. Podpořte v dětech kreativitu a fantazii veselými odstíny a nebojte se kombinovat. Uklidňující barvy (př. modrá, zelená, růžová) klidně dejte dohromady s barvami aktivními (př. oranžová, červená, žlutá). Dejte si ale pozor, ať to s výraznými barvami nepřeženete. Zrovna oranžová, či červená na velkých plochách může působit rušivě. Hrejte si, kombinujte, experimentujte a vytvořte veselý svět, kde se děti budou cítit útulně a pohodlně.

Nábytek do dětského pokoje

 

Podlaha by měla být snadná na údržbu

Jako podlaha do dětského pokoje se hodí PVC i vinyl. Snadno z nich odstraníte skvrny od jídla, pití a údržba je také rychlovka. Za 5 minut máte pozametáno a hraní může pokračovat. K PVC podlahách doporučujeme dokoupit alespoň 1 kvalitní kusový koberec, aby měly děti kde řádit a neseděly při hraní na zemi. Skvělá věc jsou také podsedáky. Pokud žádné po ruce nemáte, nevadí, stejnou službu udělají i klasické malé polštářky.

Pokud se bojíte, že by podlaha byla pro děti i tak příliš studená, zvažte podlahové vytápění.

Podlaha do dětského pokoje

 

Vsaďte na rostoucí nábytek

Děti rostou jako z vody a kromě oblečení se musí přizpůsobovat i vše okolo. Abyste se vyhli zbytečnému kupování stále nových věcí, vyzkoušejte rostoucí nábytek. Psací stoly do dětského pokoje mívají nastavitelnou výšku, stejně tak i židle. Zařízení si tak přizpůsobíte podle potřeb.

Doufáme, že vám naše tipy pomohou vytvořit útulné a příjemné prostředí, ve kterém bude radost si hrát. Pokud chcete zařídit pokoj pro starší děti a studenty, doporučujeme zkouknout náš předchozí článek.

 
presmerovat_automaticky