Připravte svůj byt na zimu. Žádné bláto v předsíni a nohy vždy v teple

27. 12. 2016

Zima – období deseti vrstev oblečení, zmrzlých oken, námrazy a sněhu. Ačkoliv venku řádí mrazík, u vás doma může být pořád příjemně. Přečtěte si náš článek s praktickými tipy, jak si vytvořit teplý, čistý a útulný domov.

Dejte sbohem blátu a posypové soli

Na podzim a v zimě dostávají naše boty pořádně zabrat. Sotva se vyhrabou z hromady listí a podzimních deštíků už musí čelit sněhu a námraze. Co si možná neuvědomujeme, je, že z bot se vše přesouvá na podlahu. V těchto měsících je proto velmi důležité mít kvalitní čistící rohože (ať už v komerční budově, nebo doma). Čistící zóny bývají často opomíjené, ale s jejich pomocí prodloužíte životnost podlahy a navíc nebude vše ušmudlané. Přečtěte si, které rohože jsou kam vhodné v našem předchozím článku.

 

 

I s PVC podlahou můžete mít nohy v teple

Majitelé vinylových, laminátových a PVC podlah se určitě setkali s problémem studených nohou. Ať chcete, nebo ne, tento typ podlahy neudržuje příliš tepla. Pokud vás tedy trápí chlad přicházející od země a nebaví vás neustále nosit hrubé ponožky, pouvažujte nad podlahovým vytápěním. Jedná se o dlouhodovou investici, která se ale vyplatí.

Hledáte-li spíše rychlejší a levnější řešení, vyzkoušejte kusové koberce. Můžete je umístit do míst, kde nejčastěji trávíte svůj čas, například pod pohovku nebo pod stůl. Velmi oblíbené jsou „chlupaté koberce Shaggy“, které si jistě oblíbí i vaše děti a domácí mazlíčci.

 

Pokládání koberce Shaggy

 

Luxusně vypadají také pravé ovčí kožešiny. Jsou příjemné na dotek a navíc je můžete použít jako přehoz na pohovku, či křeslo.

 

Pravá ovčí kožešina

 

Neunavujte své oči špatným osvětlením

I přesto, že se noc po zimním slunovratu začíná krátit, nebude to ze dne na den. Na světlo do 9 večer si ještě chvíli počkáme. Je proto dobré nezatěžovat své oči a dobřát jim dostatek světla. Uvidíte, že pak vám práce, vaření, uklízení i relaxování půjde mnohem lépe.

Velmi netradiční a originální jsou podhledová světla. Svítidla jsou zabudována na stropě v nástěnné liště a vybírat můžete ze studeného i teplého světla. Podhledovým osvětlením vytvoříte příjemné, útulné, ale přesto moderní prostředí.

 

Podhledová světla zabudovaná v liště

 

Ať už se rozhodnete pořídit si kobereček nebo nové osvětlení, nezapomeňte, že domov je místo, kde se máte cítit bezpečně a příjemně. Vybírejte tedy nejen rozumem, ale i srdcem. Celý tým floorwood.cz vám přeje krásné svátky, málo vrásek a nohy v teple.
presmerovat_automaticky