Naše vinylové podlahy: Kdo je vyrábí a za jakou cenu?

17. 6. 2016

Výrobci vinylových podlah


Vinylová podlaha je opravdovým chameleonem mezi podlahami. Nabízí mnoho podob, samozřejmostí jsou určité výhody a zdravotní nezávadnost. Kam ji umístit jsme vám už poradili, dnes si představíme výrobce vinylových podlah, které na našem e-shopu prodáváme, a jejich ceny.
 

Vinylcork

Podlahy od portugalského výrobce Granorte s třídou zátěže 32 (řada Pro 33) a nášlapnou vrstvou 0,33 mm (řada Pro 0,5 mm). Předností těchto podlah jsou krásné vizualizace dřevěných a kamenných imitací, dále 2 korkové vrstvy, jedna pod vinylovou vrstvou a jedna na spodní straně podlahy. Díky tomu jsou tyto podlahy výjimečně pohodlné a teplé.

Vinylová podlaha Vinylcork
 

Vinylové podlahy Vinylcork mají vynikající odolnost proti oděru díky mikro-keramickým částicím ve vinylové vrstvě. Vinylová podlaha Vinylcork je vhodná pro podlahové topení. Všechny dekory jsou dostupné v provedení plovoucím se zámkem nebo v provedení pro lepení, bez ftalátů a formaldehydu.
 

Contesse

Belgické celovinylové podlahy pro bytovou zátěž s tloušťkou pouhé 4 mm. Třída zátěže 31 a tloušťka nášlapné vrstvy 0,3 mm. Podlahy se vyznačují vynikající rozměrovou stálostí a tvarovou deformací. Contesse EasyLock se vyrábí ze 100% čistého vinylu, se všemi aspekty kvality a zdravotní nezávadnosti pod přísnou kontrolou.

Vinylová podlaha Contesse

Podlahy neobsahují recyklovaný materiál, a proto je veškerý obsah v souladu s normami EU. Jsou kompletně recyklovatelné, jelikož podlaha neobsahuje žádné zbytky lepidla. EasyLock lze také demontovat a znovu nainstalovat, takže je ideálním ekologicky udržitelným produktem.
 

Tajima

Luxusní vinylové dílce od japonského výrobce podlah pro profesionální použití se stabilizační mřížkou. Vysoce odolné, dekorativní a technologicky velmi vyspělé vinylové podlahy Tajima jsou vhodné i pro velmi rušné obchodní oblasti a středně zatěžované průmyslové prostory.

Vinylová podlaha Tajima

Vinylové podlahy v dílcích, určené k přilepení, jsou díky výborné tepelné propustnosti vhodné pro podlahové topení. Vinylová podlaha je velmi odolná všem nástrahám každodenního života, jako jsou skvrny od vody a škrábance. Třída zátěže 42 a tloušťka nášlapné vrstvy 0,5 mm.
 

Amorim

Největší světový výrobce korkových podlah z Portugalska s historií od roku 1870. V naší nabídce vinylových podlah naleznete jeho výrobky pod značkou Wicanders, která reprezentuje vinylové podlahy Hydrocork, první voděodolné podlahy s Corktech technologií v tloušťce 6 mm a zámkovým spojem. Je tvořena ve všech třech vrstvách, tzn. 2x vinylová vrstva a 1x korková vrstva ve voděodolném provedení. Teplá vinylová podlaha do koupelny.

Vinylová podlaha Amorim

Další řadou tohoto výrobce jsou podlahy Vinylcomfort v zátěžových třídách 32 a 33, vždy v plovoucím provedení na HDF desce. Podlahy Vinylcomfort mají vždy něco navíc. Ať už se to týká nádherně propracovaných dekorů, certifikované zdravotní nezávadnosti na ftaláty či formaldehydy nebo široké nabídky dekorů v několika řadách.
 

Fatra

Tuzemský výrobce nejen vinylových podlah Fatra, a.s. při výrobě vinylových podlah využívá receptur, které neobsahují ftalátová změkčovadla. Nové dekory podlah Thermofix zařazené do kolekce 2015-2017 tento zákazníky vyžadovaný trend splňují. Tím dochází k významnému vylepšení produktu po stránce zdravotní a hygienické.

Vinylová podlaha Fatra

Thermofix díky své konstrukci patří mezi nejkvalitnější vinylové heterogenní podlahoviny na světě. Krytina je navíc kvůli maximální rozměrové stálosti vyztužena skelným rounem. Podlahové dílce řady Imperio neobsahují skelnou mřížku.
 

Grabo

Maďarský výrobce podlahovin s tradicí od roku 1905. Nová řada vinylových dílců Plank-It od tohoto výrobce je inspirována přírodou a vyráběna bez ftalátů. Se zátěžovou třídou 42 jde o dlouhotrvající podlahové řešení vzhledem k jeho odolnosti proti skvrnám a škrábancům a nášlapnou vrstvou 0,55 mm, navíc za velice dobrou cenu.

Vinylová podlaha Grabo


Lico

Švýcarský výrobce exkluzivních vinylových podlah s nejmodernější konstrukcí a moderními designovými prvky. Podlahy jsou k dispozici v široké škále vzorů dřevěných imitací a klasických vzorů jako například přírodní kámen.

Vinylová podlaha Lico

Vinylové podlahy Lico jsou zcela šetrné k životnímu prostředí, naprosto bezpečné a nemají žádný negativní vliv na přírodu a lidi. Lico Vinyl jsou ideální volbou pro pružné, odolné, přirozeně vypadající podlahové krytiny a pro použití v domácnostech, kancelářích, gastronomických provozovnách, obchodech či buticích.


Ceny vinylových podlah v našem internetovém obchodě

Nejlevnější vinylové podlahy pro lepení máme v nabídce od českého výrobce Fatra v řadě Imperio, v zátěžové třídě 31 pro bytovou zátěž za cenu 414,- Kč/m2. Nejlevnější zátěžové vinylové podlahy vedeme v nabídce od výrobce Graboplast s řadou Plank-It a zátěžové třídě 42 za cenu 480,- Kč/m2. Ani jedna z podlah nemá stabilizační mřížku.

Ve vinylech se stabilizační mřížkou jsou nejlevnější podlahy Thermofix v zátěžové třídě 41 za cenu 525,- Kč/m2 a Tajima v zátěžové třídě 42 za cenu 540,- Kč/m2.

Ve vinylových podlahách plovoucích se zámkem jsou nejlevnější podlahy Contesse za cenu 775,- Kč/m2 v zátěžové třídě 31. Plovoucí vinyl na HDF desce lze u nás pořídit již od 868,- Kč/m2 v provedení Wicanders Decolife a zátěžové třídě 31. V zátěžovém provedení je nejlevnější řada podlah Wicanders Vinylcomfort za cenu 920,- Kč/m2 v zátěžové třídě 32.     

   
presmerovat_automaticky