Nízké dubové stolky


Když přemýšlíme o stole do obývacího pokoje, nejvíce se nám vybaví nízký konferenční stolek. Tento kouzelný prostor před sedačkou, který může být hostitelem nejen vaší kávy, ale i časopisů, ovladačů, telefonu, klíčů a všeho ostatního, co máte v rukou, když vstoupíte do svého obývacího pokoje. Je to také středobod - místo pro květinové aranžmá a knihy na konferenčním stolku. Pro lidi, kteří nemají dostatek místa na velký jídelní stůl, se konferenční stolek stává také výchozím pro konzumaci jejich každodenních jídel.

 

Konferenční stolek může zcela změnit dojem a funkčnost místnosti, k lepšímu i horšímu. Abyste se vyhnuli posledně jmenovanému, je zásadní správné měření. Všechno je to o proporcích; i když existuje běžná velikost konferenčního stolku, každý domov je jedinečný, takže měření vašeho stávajícího nábytku v obývacím pokoji určí ideální délku a šířku vašeho konferenčního stolku.

 

Výška konferenčního stolku: Standardní konferenční stolek je obvykle vysoký 40 - 50 cm, ale dokonalá výška závisí na velikosti vašeho okolního nábytku. Například konferenční stolek by měl být obvykle buď ve stejné výšce jako polštáře na sedačce, nebo by měl být maximálně o 5 cm nižší, aby byl umožněn snadný přístup k povrchu konferenčního stolku. Doporučujeme vyhnout se konferenčním stolkům, které jsou vyšší než sedák vaší pohovky, protože je to méně pohodlné a místnost bude působit nepřiměřeně.

 

Šířka konferenčního stolku: Typická šířka standardního konferenčního stolku je kolem 120 cm, ale může se lišit od 70 cm do 250 cm v závislosti na měřítku, které hledáte. Stejně jako u výšky by velikost, kterou zvolíte, měla být určena vaší sedačkou. Šířka, která je stejně velká nebo větší než vaše sedačka, bude vypadat příliš velká a váš obývací pokoj bude vypadat menší. Abyste udrželi proporce pod kontrolou, doporučujeme hledat styl, který je ve dvou třetinách délky vaší pohovky. Díky tomu bude váš obytný prostor vyváženější.

 

Hloubka konferenčního stolku se může pohybovat od 50 cm do 100 cm. Pokud jste si však již přečetli výšku a šířku konferenčního stolku, nebudete překvapeni, když uslyšíte, že dokonalou hloubku do značné míry určuje také zbytek nábytku ve vašem obývacím pokoji. V tomto případě vše závisí na umístění. Mezi konferenčním stolkem a sedačkou budete chtít ponechat 30 až 45 cm prostoru a mezi ostatními kusy nábytku, jako je televizní stolek, asi 75 cm prostoru, aby byl zajištěn pohodlný pohyb. Chcete-li vypočítat dokonalou hloubku, změřte vzdálenost od vaší sedačky k vašemu TV stolku (nebo jinému velkému kusu nábytku) a poté odečtěte 120 (což je 45 + 75, neboli vzdálenost, kterou chcete zachovat mezi vaší pohovkou a konferenčním stolkem, plus vzdálenost mezi vaším konferenčním stolkem a televizním stojanem).

presmerovat_automaticky