Venkovní rolety


Screenové rolety nabízí elegantní a moderní řešení pro vaše potřeby zakrytí oken a ochranu proti slunečnímu záření. Díky snadnému ovládání a několika stylům na výběr, je screenová roleta perfektním doplňkem do každé místnosti ve vaší domácnosti nebo kanceláři. Jsou vyrobeny z vinylové a polyesterové síťoviny a poskytují dokonalé řešení pro kontrolu slunečního záření.

 

Hlavní výhodou screenových rolet proti slunci je to, že během dne budete stále vidět ven s téměř dokonalým výhledem, a pokud nemáte rozsvícená světla, nikdo nevidí zpět, což vám poskytuje vynikající denní soukromí. V noci je tomu přesně naopak! Když se v místnosti rozsvítí světlo, lidé venku uvidí přímo do vašeho domova. Zatímco screenová roleta poskytuje soukromí během dne, poskytne slabé soukromí v noci. Záleží na jasu umělého světla v domě. Důvodem je, že výplet látky určuje otevřenost rolety, což zase ovlivňuje viditelnost, soukromí a světelnou kontrolu materiálu rolety. Látky slunečních screenových clon jsou číslovány v procentech v rozmezí 1-25%, FO = faktor otevřenosti. Čím vyšší číslo, tím je vazba otevřenější a vytváří volnou průsvitnou látku, která umožňuje průchod nejvíce světla a nejjasnější výhled ven. Čím těsnější vazba, tím méně světla a viditelnosti a tím více kontroly UV, tepla a oslnění.

 

Existuje mnoho faktorů, které ovlivňují výběr správného faktoru otevřenosti pro váš projekt. Jedním z důležitých faktorů je směr, kterým jsou okna otočena. Pro optimální kontrolu tepla, oslnění a UV záření se doporučuje zvolit 3-5% stínící materiál pro okna orientovaná na jih a západ a 5-10% pro okna orientovaná na sever a východ. Barva látky screenových rolet může také ovlivnit funkci stínící rolety. Například světlejší barvy poskytují více soukromí než tmavší barvy, což také znamená, že se světlejším odstínem máte menší výhled ven.

 

Další velkou výhodou screenové rolety je, že nabízí UV ochranu pro vaše věci. V průběhu času může slunce způsobit vyblednutí předmětů citlivých na světlo, jako jsou pohovky a bytový textil, fotografie a umělecká díla, takže tyto rolety jsou skvělým způsobem, jak jim udržet zářivý a odvážný vzhled co nejdéle. Venkovní screenové rolety jsou vhodné k použití v pergolách, zahradních posezeních či na balkónech. Pokud máte rádi deštivé počasí, můžete si vychutnat deštivé počasí, a přitom mít své oblíbené občerstvení na venkovní terase, zakryté screenovou roletou a zároveň ochráníte zahradní nábytek. Dokáže vhodně zastínit požadovaný prostor a zajistit tak přiměřený slunečný komfort i soukromí.1234další stránkapresmerovat_automaticky