Jednosložkový, bezrozpouštědlový adhezní můstek na nesavé podklady, na bázi speciálních disperzí, doplněný pískem a připraven k okamžitému použití. Přednostně se adhezní můstek využívá na staré černé kaučukové podložky pod PVC, které se aplikovaly v minulosti. Také je adhezní můstek vhodný na staré dlažby, asfalt, smůlu. Pozor při použití na staré zbytky lepidel na podkladu nenatírat na savý podklad.

Po zaschnutí vytváří adhezní můstek hrubý drsný povrch s velmi dobrou přilnavostí k podkladu. Adhezní můstek je vysoce přilnavý, vhodný pro interiéry, exteriéry, nesavé podklady, zpevnění starých i nových povrchů. Používá se před použitím podlahových hmot k přípravě nesavých podkladů a na renovaci starých podkladů se zbytky starých lepidel.

Je velmi vydatný, lehce zpracovatelný, vhodný i na podklady s podlahovým topením. Adhezní můstek je vhodný pro venkovní i vnitřní použití.

Adhezní můstek je vhodný na podklady:

  • Keramická dlažba, umělý a přírodní kámen, teraco apod.
  • Beton s pevně přídržnými zbytky starého chloroprénového lepidla

Parametry

Parametr Popis
Typ Adhézní můstky
Barva Krémově bílá / transparentní
Balení 5, 10 kg
Spotřeba 100 - 150 g/m²
Doba schnutí Cca 60 - 120 minut
Vhodné pro podlahové topení Ano
Typ podkladu Dlažba
Pro podklady Nesavé

Přiložené soubory

Adhezni-mustek.pdf (155 kB)
Technický list CZ

Adhezny-mostik.pdf (94 kB)
Technický list SK

Chemos adhézní můstek na nesavé podklady

Výrobce:
Chemos
Cena s DPH:
od 808 Kč
Dostupnost:
6 dnů
Foto Katalog. číslo / Název Dostupnost Množství Cena s DPH Koupit kusů
Chemos adhézní můstek na nesavé podklady 5kg 5424666701
5 kg
6 dnů 0 ks 808 Kč
Chemos adhézní můstek na nesavé podklady 10kg 5424666702
10 kg
6 dnů 0 ks 1 528 Kč

Doporučujeme přikoupit
Popis zboží

Přednosti: Vodu obsahující nátěr na bázi akrylátového kopolymeru vytvářející pevný můstek mezi nesavým podkladem a vrstvou nivelační hmoty. Adhezní můstek váže povrchový jemný prach a připravuje vhodný podklad na ukotvení nivelační hmoty nebo lepidla.

  • připraven k přímému použití 
  • bez organických rozpouštědel
  • nízká spotřeba na m²
  • vhodný i na podlahové topení
  • snižuje prašnost a zlepšuje podklad
  • zvyšuje přilnavost podlahové vyrovnávací hmoty k podkladu

Adhezní můstek slouží jako penetrační a zpevňující podkladový nátěr používaný jako první nátěr pro zvýšení přilnavosti nově nanášených vrstev k podkladu. Adhezní můstek není vhodný pro nasákavé stavební materiály.

Příprava podkladu: Než použijeme penetrační nátěr, je třeba připravit podklad. Podklad musí být rovný, hladký, trvale suchý (změřte vlhkost), bez trhlin, zbavený nečistot jako jsou: prach, olej, vosk, barva apod., Pevný v tlaku a tahu dle ČSN a jiných příslušných platných norem. Znečištění, nátěry, malby a vrstvy s nedostatečnou přídržností mechanicky úplně odstraňte. Volné částice a prach důkladně vysát. Dbejte, aby teplota podkladu při aplikaci byla aspoň +15 °C.

Zpracování: Nádobu před použitím nechat aklimatizovat na prostorovou teplotu a případně promíchat. Penetraci nanášet velurovým válečkem s krátkým vlasem nebo alternativně s nylonovým plyšovým válečkem rovnoměrně, tence a celoplošně na podklad.Zabráňte vzniku kaluží. Další vrstvu (samonivelační hmotu nebo cementové lepidlo) lze nanášet až po řádném vyschnutí. Po vyschnutí musí být povrch penetrace odolný proti poškriabaniu.Pri smíšených podkladech nařeďte Adhezní můstek s penetrací Chemos PE 406 nebo v krajním případě vodou do max. 10 % (na 1 kg Adhezního můstku cca 0,1 l Chemos PE 406 nebo vody). Nářadí ihned po použití opláchnout vodou.

Doba schnutí: Nechat vyschnout do čirého, transparentního filmu. Doba schnutí je závislá na teplotě podkladu a vlhkosti vzduchu. Na nesavých podkladech je doba schnutí 2 hodiny obvykle dostačující, pokud je možné doporučujeme nechat schnout 12 až 24 hodin.

Upozornění: Nezpracovávejte při teplotách pod 15 °C a relativní vlhkosti vzduchu nad 75 %. Ideální podmínky jsou 18 - 22 °C a relativní vlhkost vzduchu do 65 %. Vyšší vlhkost vzduchu a nižšiateplota prodlužují dobu schnutí, vyšší teplota a nižší vlhkost vzduchu zase zkracují. Nevylévejte do kanalizace. Chraňte před mrazem! Uchovajtemimo dosahu dětí! Při práci používejte ochranné pomůcky. Obalys vytvrzeným nespotřebovaným obsahem odložte na místo určené obcí naskládaní odpadu.

Dotaz na prodavačepresmerovat_automaticky