Lepidlo na stěnu Ardex AF 181W je optimálně přizpůsobeno pokládce vinylových podlah na stěnu. Vhodné i pro pokládku na podlahu, vhodné pro oblasti s vysokým zatížením. Snadná manipulace, žádné míchání, žádné zbytky. Neobsahuje vodu a má vysokou přilnavost. Uplatnění najde v koupelnách i v prostorách s vysokou tepelnou zátěží, například v zimních zahradách nebo před celoplošnými okny. Dokonce odolává vysoké vlhkosti, například v oblasti sprch. Možnost nanášení válečkem.

Oblast použití:

 • Pro interiér i exteriér. Stěny a podlahy.
 • Lepení homogenních a heterogenních PVC krytin ve čtvercích nebo rolích
 • PVC-designových krytin, měkčeného PVC
 • Kkaučuku - pryže ve čtvercích a rolích
 • PVC korkových krytin podle DIN a ČSN EN 655
 • Čisticích zón s PVC vrstvou
 • PVC dílců pro stěny, přírodního linolea
 • Vhodné na savé i nesavé podklady

Parametry

Parametr Popis
Typ Lepidla
Lepit Vinyl
Materiál Polymery na bázi modifikovaného silanu
Balení 7,5 kg
Spotřeba Cca 330 – 580 g/m² podle druhu použité zubové stěrky nebo válečku
Vhodné pro podlahové topení Ano
Teplota při zpracování ne pod +18°C
Doba odvětrání cca 10-40 min.
Doba pro pokládku cca 10-45 min.
EMICODE EC1 PLUS R - velmi nízké emise PLUS

Přiložené soubory

AF-181-W.pdf (277 kB)
Technický list

AF-181-W_SDB.pdf (168 kB)
Bezpečnostní list

Ardex AF 181 W lepidlo pro lepení vinylu na stěnu 7,5 kg

Katalogové číslo:
7655
Hmotnost:
8 kg
Výrobce:
Ardex
Cena s DPH:
3 774 Kč
Dostupnost:
6 dnů
ks

Doporučujeme přikoupit
Popis zboží

Obzvláště bezpečné spojení se stěrkovými hmotami Ardex, bez nepříjemného zápachu v místnostech. Během zpracování a po vyschnutí nejsou místa zatíženy škodlivými emisemi a zamezuje tak nežádoucím reakcím u alergiků.

Příprava podkladu na stěně: Podklad musí být neklouzavý, suchý, pevný a zbavený prachu, nečistot a jiných separačních částic. Je třeba odstranit tapety nebo barvy, které pevně nedrží na podkladu, a drolící se omítku. Laky, latexové plasty, latexové barvy a podobně nesavé podklady je třeba před stěrkováním očistit od vosku, oleje a mastnoty. Podklad musí být připraven tak, aby byl hladký a rovný. Dbejte na technické pokyny u použitých výrobků.

Zpracování na stěně: Lepidlo nanášejte rovnoměrně pomocí zubové stěrky nebo válečku na podklad tak, abyste zabránili vzniku louží. Nechejte lepidlo reagovat v závislosti na klimatických podmínkách v době odvětrání (přibližně 20 až 40 minut). Doba zpracování a rychlost vytvrzování závisí na teplotě, vlhkosti a vlhkosti podkladu. Nízká teplota a nízká vlhkost vzduchu prodlužují dobu pro pokládku a zpomalují rychlost vytvrzení. Vyšší teplota a vyšší vlhkost zkracují dobu pro pokládku a zrychlují rychlost vytvrzení. Na nesavých podkladech je nutná relativní vlhkost nejméně 50 %. Podlahovinu položte v době pro pokládku, rub podlahoviny musí být dostatečně smáčen v lepidle.

Skladba systému a jeho zpracování na povrchu stěn ve vlhkých oblastech: V případě potřeby podklad vyrovnejte bleskovou stěrkou ARDEX FIX. Po odpovídající době schnutí naneste ARDEX AF 181 W rovnoměrně válečkem nebo zubovou stěrkou na podklad tak, aby se netvořily louže. Po době odvětrání 20 až 40 minut, v závislosti na klimatických podmínkách, vložte pás ARDEX SK 100 W TRICOM do lepicí vrstvy. Poté na místa spojů naneste ARDEX AF 181 W v požadované šířce a těsnící pásku ARDEX SK 12 TRICOM vlepte do vrstvy lepidla. Je třeba dbát na to, aby byl ARDEX AF 181W nanášen v šíři těsnicích manžet, pásů a rohů, pokud má být následně použita blesková stěrka ARDEX FIX k vyrovnání spojů a přesahů. Rohy utěsněte ARDEX TRICOM vnějšími a vnitřními těsnicími rohy a přilepte k podkladu pomocí ARDEX AF 181 W. Po přibližně 2 hodinách vytvrzování srovnejte do roviny spoje stěrkou ARDEX FIX. Poté naneste ARDEX AF 181 W rovnoměrně válečkem nebo zubovou stěrkou na podklad, aby se zabránilo vzniku louží. Po době schnutí 20 až 40 minut, v závislosti na klimatických podmínkách, lze pokládat krytinu. Zadní strana krytiny musí být dostatečně pokryta lepidlem.

Upozornění:

 • pod ARDEX AF 181 W nepoužívejte žádný disperzní přednátěr
 • na designové PVC krytiny doporučujeme aplikovat ochrannou vrstvu, například PU Anticolor od Dr. Schutz.
 • pro dodatečnou ochranu stěn ve vlhkých místnostech doporučujeme nanést polyuretanový nátěr, např. Dr. Schutz PU Anticolor, který je již součástí krytin firem Gerflor-Mipolam, Project Floors a Objectflor. Záruku použití ostatních ochranných vrstev žádejte u konkrétního výrobce.

Videa


Dotaz na prodavačepresmerovat_automaticky