Dýhovaná podlaha Par-ky DELUXE+ Shadow Macassar Premium s dlouhými, širokými lamelami a výraznou podélnou fází vytváří atmosféru masivní dřevěné podlahy. A k tomu matný lak dotváří přírodní, luxusní vzhled olejované podlahy. Vzhledem k tloušťce lamely a integrované korkové podložce slyšíte pouze tlumený zvuk vašeho kroku. Tento pocit a zvuk se dají srovnat s klasickou, celoplošně lepenou dřevěnou podlahou. Povrchová úprava dýhované podlahy 8 vrstvami antibakteriálního matného, ultra tvrdého laku, který vypadá jako přírodní olej. Dýhované podlahy jsou opatřeny antibakteriální vrstvou s názvem "Ultrafresh", která eliminuje bakterie v drážkách. Hrany a zámky jsou navíc naimpregnovány proti pronikání vlhkosti Aqua Sealing Complete. Podélná maxi + příčná mini fáze.

Parametry

Parametr Popis
Typ Dýhovaná
Provedení Plovoucí
Řada Deluxe
Zátěž 31
Vzor Prkno
Fáze V4
Dekor Teak
Tón Tmavá
Povrchová úprava Lak
Rozměry 12 x 166 x 1800 mm
Balení m2 2,092
Korková podložka Ano
Tloušťka 12
Nášlapná vrstva 0,6
Podlahové topení Ano
Tepelný odpor m²K/W 0.082
Tepelná vodivost W/m²K 0,122
Spoj Zámkový
Spodní protitahová vrstva Dýha
Nosná deska HDF
Útlum kročejového hluku dB 16
Hustota Kg/m3 850
Úprava Hladký

Přiložené soubory

TL_Par-Ky.pdf (39 kB)
Technický list

Navod k montazi.pdf (236 kB)
Návod k montáži

Dýhovaná podlaha Shadow Macassar Par-Ky Deluxe+

Produkt již není v nabídce

Věnujte prosím pozornost alternativním
produktům níže na této stránce,
pokud jsou uvedeny


Popis zboží

Nejčastější první reakce zákazníků při seznámení se s tloušťkou nášlapné vrstvy 0,6 mm u Par-Ky je obava z rychlého poškození takto tenké vrstvy dřeva oproti lakované podlaze se silnou nášlapnou vrstvou (např.4 mm). Opak je pravdou Par-Ky vydrží v reálném provozu výrazně déle bez známek poškození, než třívrstvé, či masivní podlahy.

Vysvětlíme Vám proč:

  1. Velmi tvrdá stabilní HDF deska. Střed lamely PAR-KY je nejkvalitnější dřevovláknitá deska s velmi vysokou odolností proti vlhkosti (bobtnavost 5-8%) , která má vysokou hustotu (1.100 kg/m3) a tvrdost dvojnásobně vysokou oproti např. dubu.
  2. Oboustranná impregnace dýhy lepidlem a 8 vrstvami laku Na tuto velmi tvrdou HDF desku je nalepena dřevěná dýha tloušťky 0,6 mm. Tato dýha je zespodu impregnována lepidlem a ze shora 8 vrstvami tvrdého a dostatečně pružného laku tak intenzivně , až dojde k nasycení mezibuněčných prostor z 97%. Dýha tak získá v celém svém profilu vyjímečnou tvrdost a odolnost proti vnikání vlhkosti. Tedy i při silném bodovém zatížení podlahy , protlaku , vrypu dochází u PAR-KY k výrazně menšímu poškození, než u lakovaného rostlého dřeva, protože naše nášlapná vrstva měkké rostlé dřevo neobsahuje – proti protlaku stojí 2 tvrdé komponenty : vrstva impregnované vytvrzené tenké dýhy a tvrdoá HDF, na kterou je dýha nalisovaná. Takto protlačené místo na vodu vůbec nereaguje. Kdežto laková vrstva ( tvrdá skořápka laku) na silné nášlapné vrstvě dřeva u třívrstvých nebo masivních parket pronikne pouze do 3-4 desetin mm a při vyšším bodovém tlaku (pádu běžného předmětu v domácnosti) se „proboříte“ do rostlého měkkého dřeva se všemi negativy - laková vrstva se prolomí, do dřeva začne pronikat vlhkost z běžné údržby, tmavý záběh od vlhkosti se začne zvětšovat a lak odprýskávat.

Videa


Dotaz na prodavačepresmerovat_automaticky