Dýhovaná podlaha Par-ky Pro Teak do bytových a lehce namáhaných komerčních prostor se zámkovým spojem. Povrchová úprava dýhované podlahy Par-Ky 8 vrstvami antibakteriálního matného, ultra tvrdého laku, který vypadá jako přírodní olej. Dýhované podlahy Par-Ky Pro jsou opatřeny antibakteriální vrstvou s názvem "Ultrafresh", která eliminuje bakterie v drážkách. Hrany a zámky jsou navíc naimpregnovány proti pronikání vlhkosti Aqua Sealing Complete.

Parametry

Parametr Popis
Typ Dýhovaná
Provedení Plovoucí
Řada Pro
Zátěž 31
Vzor Prkno
Fáze Ne
Dekor Teak
Tón Tmavá
Povrchová úprava Lak
Rozměry 7,2 x 190 x 1203 mm
Balení m2 2,514
Korková podložka Ne
Tloušťka 7,2
Nášlapná vrstva 0,6
Podlahové topení Ano
Tepelný odpor m²K/W 0,043
Tepelná vodivost W/m²K 0,930
Spoj Zámkový
Spodní protitahová vrstva Dýha
Nosná deska HDF
Útlum kročejového hluku dB 15
Hustota Kg/m3 950
Úprava Hladká

Přiložené soubory

TL-Par-Ky-floorwood.pdf (968 kB)
Technický list

Navod k pokladce podlah Par-Ky Pro.pdf (445 kB)
Návod k pokládce

Prirucka k udrzbe podlah Par-Ky.pdf (422 kB)
Údržba podlah Par-Ky

Dýhovaná podlaha Teak Par-Ky Pro

Produkt již není v nabídce

Věnujte prosím pozornost alternativním
produktům níže na této stránce,
pokud jsou uvedeny


Popis zboží

Nejčastější první reakce zákazníků při seznámení se s tloušťkou nášlapné vrstvy 0,6 mm u Par-Ky je obava z rychlého poškození takto tenké vrstvy dřeva oproti lakované podlaze se silnou nášlapnou vrstvou (např.4 mm). Opak je pravdou Par-Ky vydrží v reálném provozu výrazně déle bez známek poškození, než třívrstvé, či masivní podlahy.

Vysvětlíme Vám proč:

  • Velmi tvrdá stabilní HDF deska. Střed lamely PAR-KY je nejkvalitnější dřevovláknitá deska s velmi vysokou odolností proti vlhkosti (bobtnavost 5-8%) , která má vysokou hustotu (1.100 kg/m3) a tvrdost dvojnásobně vysokou oproti např. dubu.
  • Oboustranná impregnace dýhy lepidlem a 8 vrstvami laku Na tuto velmi tvrdou HDF desku je nalepena dřevěná dýha tloušťky 0,6 mm. Tato dýha je zespodu impregnována lepidlem a ze shora 8 vrstvami tvrdého a dostatečně pružného laku tak intenzivně , až dojde k nasycení mezibuněčných prostor z 97%. Dýha tak získá v celém svém profilu vyjímečnou tvrdost a odolnost proti vnikání vlhkosti. Tedy i při silném bodovém zatížení podlahy , protlaku , vrypu dochází u PAR-KY k výrazně menšímu poškození, než u lakovaného rostlého dřeva, protože naše nášlapná vrstva měkké rostlé dřevo neobsahuje – proti protlaku stojí 2 tvrdé komponenty : vrstva impregnované vytvrzené tenké dýhy a tvrdoá HDF, na kterou je dýha nalisovaná. Takto protlačené místo na vodu vůbec nereaguje. Kdežto laková vrstva ( tvrdá skořápka laku) na silné nášlapné vrstvě dřeva u třívrstvých nebo masivních parket pronikne pouze do 3-4 desetin mm a při vyšším bodovém tlaku (pádu běžného předmětu v domácnosti) se „proboříte“ do rostlého měkkého dřeva se všemi negativy – laková vrstva se prolomí, do dřeva začne pronikat vlhkost z běžné údržby, tmavý záběh od vlhkosti se začne zvětšovat a lak odprýskávat.

Videa


Dotaz na prodavačepresmerovat_automaticky