Ekologická podložka pod podlahy Arbiton Secura ECOMAX vyznačující se velmi vysokou tepelnou izolací. Velice dobře vyrovnává podloží, určena do intenzivně užívaných místností. Mezi největší výhody izolace Secura Ecomax patří ochrana před vlhkostí, houbami a plísněmi, z tohoto důvodu je bezpečná pro alergiky. Podložka je vyrobena z reciklovaného extrudovaného polystyrenu XPS. Žlábkový systém způsobuje, že Ecomax velmi dobře absorbuje místní nerovnosti v podkladu a zajišťuje optimální ventilaci podlahy.

Akustická izolace spočívá v absorpci zvuku slyšitelného v místnosti, která se nachází pod místností s plovoucí podlahou. Tato vlastnost je zkoumána dle platné normy ISO 140/8. Výsledky zkoušek jsou prezentovány v dB.

Tepelná izolace: Každý člověk chce, aby doma bylo teplo a útulně. Ztráty tepla z budovy do země jsou okolo 15-20% ztrát v celkové tepelné bilanci. Pořádná podlahová izolace sníží tepelnou ztrátu z místnosti, obzvláště v podsklepené budově, což se projeví v nižším účtu za topení. Dle doporučení většiny výrobců podlahového topení, celkový tepelný odpor podlahy nesmí překročit 0,15 m2K/W. Čím nižší je tepelný odpor podlahy, tím je efektivnější podlahové topení. Pro výpočet celkového tepelného odporu podlahy je nutno sečíst hodnotu odporu podlahového dílce a podložky.

Výhody:
  • vyráběný z recyklovatelného materiálu
  • vhodný pro alergiky
  • drážkový systém zajišťuje optimální ventilaci podkladu.
Podložka se klade hladkou stranou nahoru.
 

Parametry

Parametr Popis
Podlahové topení Ne
Tloušťka mm 5
TR: Tepelný odpor m² K/W 0,18
RWS: Kročejová izolace - Sone 9
IS: Akustická izolace dB 22
CS: Pevnost v tlaku kPa 7
Hustota kg/m3 36
Rozměry 1 deska = 0,79 x 0,59 m = 0,466 m2
Balení obsahuje m² 6
PC: Vyrovná nerovnosti mm 4
Parozábrana Neobsahuje
Materiál Polystyren
Vhodná pro Laminát a dřevo
Formát Desky

Přiložené soubory

TL_SECURA Ecomax.pdf (614 kB)
Technický list

Ekologická podložka pod podlahy Secura Ecomax 5 mm

Produkt již není v nabídce

Věnujte prosím pozornost alternativním
produktům níže na této stránce,
pokud jsou uvedeny


Popis zboží


 

Dotaz na prodavačepresmerovat_automaticky