PROSTAIR je kompletní systém složený z profilu a příslušenství pro uchycení koberců a běhounů na schody. Připevnění je snadné a rychlé a tento systém zaručuje bezpečnost a stabilitu položených koberců. Uchycovací prvky umožnují rychlé odstranění koberce v případě demontáže z důvodu čištění či výměny koberce. Tyč můžete zvolit z leštěné Mosazi nebo lesklé Zlato z hliníku.

Parametry

Parametr Popis
Typ Schodové lišty
Druh montáže Šroubovací
Délka mm 3200
Šířka mm 16
Výška mm 16
Povrch Leštěný
Připevnění Vrtání
Provedení rohu Vnitřní

Kobercová schodová lišta Prostair 16 x 16

Produkt již není v nabídce

Věnujte prosím pozornost alternativním
produktům níže na této stránce,
pokud jsou uvedeny


Popis zboží

Leštěná mosaz: slitina CW624N UNI EN 12167. Schodové lišty pro koberce jsou realizovány extruzí a následným mechanickým leštěním. Vnější povrch musí být chráněn před odřením a třením. Mají dobrou odolnost proti chemickým a mechanickým vlivům. Viditelné části z mosazi přesto podléhají oxidaci, jejímž vlivem se vytváří povrchová vrstva. Při výrazné atmosférické vlhkosti či silnému působení korozivních činitelů mosaz podléhá zvýšené oxidaci a na povrchu se mohou vytvářet skvrny. V případě potřeby muže být původní vzhled vrácen speciálními brusnými a leštícími přípravky.

Leštený hliník: Slitina Al-Mg-Si, tepelně zpracovaná ve stavu T6 (6060 T6). Profily jsou realizovány extruzí a následným mechanickým zpracováním. Mají velmi dobrou odolnost proti chemickým a atmosférickým vlivu a naopak nemají dobrou odolnost proti mechanickým vlivum, pri nichž dochází k poškození povrchové vrstvy.

Nevyžaduje zvláštní údržbu: lze ji čistit pomocí lihu ředeného s vodou nebo pomocí bežných čistících přípravků, s výjimkou přípravku na kyselé bázi. Používá se voda s přídavkem neutrálních čistících přípravků a nakonec je nutné opláchnout čistou vodou. Nepoužívejte abrazivní houby nebo hadříky, které mohou poškodit povrch.

Hliník a Mosaz nejsou odolné proti všem chemickým látkám, proto je nutné zamezit, aby přišly do styku s agresivními přípravky jako je kyselina solná (HCl) a kyselina fosforečná (H3PO4). Přípravky používané na čištení kamene, keramiky a glazované dlažby, jako je například kyselina solná, čpavek, bělící přípravky a podobně, poškozují povrch kovu a zpusobují silnou korozi. Mimoto je vždy nutné rychle a opatrně odstranit z povrchu profilu zbytky cementu, lepidla nebo materiálu použitých pro spárování.

Dotaz na prodavačepresmerovat_automaticky