Velmi houževnatý jednosložkový vodou ředitelný finální lak Junckers STRONG lesk na dřevěné podlahy. Ideální pro použití na silně zatížené dřevěné podlahy z měkkého i tvrdého dřeva v domácnosti nebo na méně zatížené podlahy v komerčních prostorách. Lak na podlahy Strong je pružný a velmi dobře odolává běžnému zatížení. Lze jej aplikovat také na dřevěný nábytek, obložení a jiné truhlářské výrobky v interiéru. Vytváří příjemný vzhled mírně tlumící barvu dřeva. Odolává běžným čisticím prostředkům v domácnosti, snadno se čistí a renovuje. Aplikuje se na povrchy ošetřené základním lakem Junckers Prelak, a to ve dvou až tří vrstvách. V případě, že chceme docílit sytějších barev ošetřovaného dřeva nebo aplikujeme na dřeviny citlivé na vodu (např. dub) nebo na tvrdé mastné dřeviny, doporučujeme použít jako základní nátěr Junckers BaseGrund Prime. Během lakování se odstín dřeva lehce změní, ale po dokončení práce je celkový vzhled povrchu světlejší. Laky na vodní bázi dají dřevu vždy světlejší konečný vzhled než laky na bázi rozpouštědel.

Parametry

Parametr Popis
Typ Vodní laky
Provedení Bezbarvé
Pro Interiér
Určení Vrchní
Balení kg 5
Stupeň lesku Lesk
Počet nátěrů 2 - 3
Spotřeba 1l = cca. 10 m2
Doba schnutí 4 hodiny
Ředění Neředit
Báze PU/CO-polymer
Nářadí k aplikaci Váleček s krátkým chlupem, štětec
Konečné vytvrzení 72 hod

Lak na parkety Junckers Strong lesk 5l

Produkt již není v nabídce

Věnujte prosím pozornost alternativním
produktům níže na této stránce,
pokud jsou uvedeny


Popis zboží

Objednávky přijaté do 10:00 hodin budou odeslány v den objednávky, po 10:00 následující paracovní den.

Doporučený způsob aplikace:

  • Povrchy vystavené vysoké zátěži: 1 vrstva Junckers Prelak při vydatnosti 8 m²/l + 2 vrstvy Junckers Strong při vydatnosti 10 m²/l
  • Povrchy vystavené nízké zátěži: 1 vrstva Junckers Prelak při vydatnosti 8 m²/l + 1 vrstva Junckers Strong při vydatnosti 10 m²/l

Pokyny pro použití:

Neošetřené / broušené povrchy: Zbavte povrch podlahy veškerého prachu, vosku, mastnoty, polituračních přípravků a zbytků z mýdlových saponátů. Povrch vybruste, zbavíte se špíny a veškerých nerovností. Pak teprve nanášejte základní lak Junckers Prelak dle návodu nebo Junckers Strong. Po zaschnutí laku povrch přebruste brusným papírem o zrnitosti č. 150 - 180 po vláknech dřeva. Vysajte z podlahy přebytečný prach po broušení a vytřete čistou vodou a dobře vyždímaným hadrem. Poté aplikujte další 1 - 2 další nátěry laku Junckers Strong.

Dříve lakované podlahy: Podlahu umyjte přípravkem Junckers Sylva Neutralizer. Důkladně povrch vybruste brusným papírem zrnitosti č. 180 - 220. Vysajte brusný prach a vytřete čistou vodou a dobře vyždímaným hadrem. Další nátěry byste měli nanášet až po zkoušce adheze na menším místě, prováděné ve 4 hodinovém intervalu. Zkoušku adheze provádějte tak, že na určité místo nanesete dvě vrstvy laku ve 4 hodinovém intervalu a po zaschnutí vyzkoušíte (např. hranou mince), zda nátěr drží. Pokud je nátěr v pořádku, můžete povrch podlahy přelakovat druhou a třetí vrstvou nátěru. Pokud přilnavost není uspokojivá, postupujte podle pokynů v návodu na povrchy ošetřené voskem, nebo jinými polituračními přípravky „Voskované / politurované podlahy“.

Voskované / politurované podlahy: Vybruste povrch bruskou a brusným papírem zrnitosti č. 24 - 36 a odstraňte všechny zbytky starého nátěru. Stopy po broušení vyhladíte brusným papírem zrnitosti č. 60 - 80. Nakonec použijte brusný papír zrnitosti č. 100 - 120, aby byl povrch rovnoměrný. Poté povrch důkladně vysajte a postupujte podle pokynů v návodu na neošetřené nebo broušené povrchy „Neošetřené / broušené povrchy“.

Dotaz na prodavačepresmerovat_automaticky