Vytvrzovací podlahový olej na bázi alkydových a přírodních olejů s vysokým obsahem sušiny Rustic Solid 100. Jeho použití je velmi univerzální, od olejování parket až po olejování dřevěného nábytku, pracovních desek stolů, dveří a jiných interiérových prvků. Tento uživateli velmi vyhledávaný olej zvýrazňuje hloubku a barevný tón ošetřeného dřeva, výborně zaplňuje póry a proniká hluboko do struktury dřeva. Hodí se na měkké i tvrdé dřeviny. Odolává běžným čisticím prostředkům v domácnosti, snadno se čistí a renovuje. V budoucnu lze olejovaný povrch bez jakýchkoliv potíží přelakovat všemi typy laků Junckers, a to již po 24 hodinách. Aplikuje se na přebroušené povrchy, a to v jedné až dvou vrstvách.

Parametry

Parametr Popis
Vydatnost m²/l Savé podklady (buk, javor) – cca 7,5 m2/l, méně savé podklady (dub, merbau, jasan) – cca 15 m2/l
Počet nátěrů 1 - 2
Nářadí k aplikaci Válečkem, bavlněným hadrem, ocelovou stěrkou, štětcem
Typ Vytvrzovací
Provedení Bezbarvé
Použití Interiér
Velikost balení 0,75
Stupeň lesku Mat
Doba schnutí 16 hodin
Ředění Neředit
Konečné vytvrzení 7 dní

Olej na dřevo Junckers Rustic Solid 100 0,75l

Produkt již není v nabídce

Věnujte prosím pozornost alternativním
produktům níže na této stránce,
pokud jsou uvedeny


Popis zboží

Objednávky přijaté do 10:00 hodin budou odeslány v den objednávky, po 10:00 následující paracovní den. 

Doporučené množství nátěrů: Všechny plochy 1 nebo 2 vrstvy Junckers Rustic Solid 100, doba schnutí 16 hodin + 1 vrstva Junckers Rustic Top Oil, doba schnutí 30 - 60 minut + 1 vrstva Junckers Rustic Top Oil. Četnost ošetření podlahy prostředkem Junckers Rustic Top Oil se mění se stupněm zatížení, více namáhané plochy je potřeba ošetřovat častěji.

Pokyny pro použití:

Zbavte povrch podlahy veškerého prachu, vosku, mastnoty, polituračních přípravků a zbytků z mýdlových saponátů. Vybruste povrch před nanášením oleje, pro poslední broušení doporučujeme použít brusný papír o zrnitosti č. 100 - 120.

  • Méně savé druhy dřevin (dub, jasan, merbau) postačuje jedna vrstva oleje. Naneste olej a v průběhu 20 minut přebývající olej rozetřete na více savá místa. Setření možných zbytků oleje proveďte čistým bavlněným hadrem nejpozději do 45 minut po nanesení. Povrch musí mít po setření jednotný matný vzhled. Podlahu ponechejte zaschnout minimálně 16 hodin, poté proveďte případné přebroušení zvednutých dřevních vláken černým padem. Brusný prach vysajte.
  • Savé druhy dřevin (buk, javor) naneste olej v průběhu 20 minut na podlahu. Následně proveďte nanesení druhé vrstvy způsobem „mokrý do mokrého“. I při tomto způsobu nanášení platí podmínka setření přebytečného oleje do 45 minut od nanesení druhé vrstvy.

Konečné ošetření:

K závěrečnému ošetření použijte Junckers Rustic Top Oil na vodní bázi. Naneste dvě slabé vrstvy v intervalu jedné hodiny. Před použitím výrobku Rustic Top Oil prostudujte návod k jeho použití uvedený na obalu. Po cca 1 hodině je povrch dostatečně suchý a pochůzný. Pozn.: uvedené doby schnutí platí pro běžnou pokojovou teplotu. Úplné vytvrzení pro kombinaci Junckers Rustic Solid 100 a Junckers Rustic Top Oil je 3 dny.

Dotaz na prodavačepresmerovat_automaticky