Bezbarvá polymerní disperze Osmo 7350 pro tmelení prasklin a spár broušených parket. Extrémně vysoká tmelící schopnost, krátká doba schnutí a dobrá brousitelnost činí z tohoto výrobku výjimečný produkt. Osmo spárovací tmel na parkety se kombinuje s prachem z broušení a tím lze dosáhnout stejného barevného odstínu jako podkladový materiál.

Parametry

Parametr Popis
Vydatnost m²/l 1l přibližně na 10 – 15 m2
Nářadí k aplikaci Špachtle
Typ Tmely
Provedení Bezbarvé
Použití Interiér
Doba schnutí 30 - 60 minut

Přiložené soubory

Osmo_7350_tmel_na_drevo.pdf (226 kB)
Technický list

Osmo 7350 tmel na dřevěné podlahy

Výrobce:
Osmo
Cena s DPH:
od 425 Kč
Dostupnost:
6 dnů
Foto Katalog. číslo / Název Dostupnost Množství Cena s DPH Koupit kusů
Osmo 7350 tmel na dřevěné podlahy 1l 13500025
1 litr
6 dnů 0 ks 425 Kč
Osmo 7350 tmel na dřevěné podlahy 5l 15100025
5 litrů
6 dnů 0 ks 1 822 Kč

Doporučujeme přikoupit

 • Osmo dvojitá špachtle 270 mm

  Dvojitá špachtle Osmo je vhodná pro zpracování tvrdého voskového oleje a dekoračních vosků. Doporučujeme taktéž...
  Cena s DPH: 1 122 Kč
  Dostupnost: 6 dnů
 • Osmo Easy Clean ubrousky na ruce

  Vlhčené ubrousky na ruce Osmo Easy Clean jsou ideální pro setření veškerého přebytečného produktu, který vám...
  Cena s DPH: 121 Kč
  Dostupnost: SklademPopis zboží

Oblasti použití: Tmel na spáry je vhodný pro vyplnění menších spár (< 2 mm) a malých poškození (např. otvory po šroubech v dřevěných a parketových podlahách. Je univerzálně použitelný pro všechny druhy dřeva. Není vhodný pro použití v pružných konstrukcích, jako jsou např. palubkové podlahy, netuhé podlahy, roštové podlahy a hrubé typy podlah, jako jsou například korkové podlahy. 

Příprava: Dřevěnou podlahu obruste až na dřevo a zajistěte čistý povrch bez olejů, tuků a jiných nečistot. Finální broušení před použitím Osmo Tmelu na spáry proveďte pásovou bruskou (zrnitost plátna P80) nebo vibrační bruskou (zrnitost plátna P60). Povrch před nanesením tmelu důkladně vysajte. Upozornění: brusný prach se zbytky starých nátěrů nepřidávejte do tmelu, k tomuto můžete použít pouze brusný prach z čistého dřeva.

Zpracování: Před zpracováním Osmo Tmel na spáry důkladně promíchejte, aby došlo k homogenizaci případných usazenin. Do tmelu zamíchejte brusný prach pokud možno ze stejného druhu dřeva tak, aby vznikla snadno roztíratelná těstovitá hmota (přídavek brusného prachu cca 15% hmot.). Správná konzistence tmelu je důležitá pro následné zpracování. Příliš hustá pasta v prasklinách špatně přilne a při následném broušení může vypadávat. Je-li tmel příliš řídký, zanechává nevyplněné praskliny. Je-li dřevěný prach vláknitý (zvláště u exotických dřev), může to způsobit potíže při míchání a špatné zapracovávání tmele do prasklin. V takovém případě snižte podíl přidaného prachu. Doporučujeme tmel důkladně promíchat ve zvláštní nádobě.

Osmo Tmel na spáry nanášejte diagonálně pomocí nerezové dvojité špachtle, při čemž jej silou zatlačujte do prasklin či otvorů. V případě potřeby postup opakujte. Po zhruba 30 - 60 minutách je možno zaschlý tmel nahrubo přebrousit (zrnitost P80). Následuje finální broušení (zrnitost P100 - P120) tak, aby na povrchu parketové podlahy nezbyly žádné zbytky tmelu. Po finálním přebroušení je možno podlahu ošetřit voskovými oleji řady Osmo. Místa znečištěná tmelem ihned omyjte vodou.

Upozornění: Vzhledem k tomu, že namíchání tmele a jeho zpracování silně závisí na druhu dřeva a použitém dřevném prachu, důrazně doporučujeme provést zkušební aplikaci. Tmel nepoužívejte v pružných podlahách.

Čištění nářadí: Ihned po použití vyčistěte vodou a mýdlem.

Doba schnutí: Přibližně 30 - 60 minut (za běžných klimatických podmínek: 23°C/50% relativní vzdušná vlhkost). Při nižších teplotách a/nebo vyšší vzdušné vlhkosti se prodlužuje dobu schnutí. Během schnutí zajistěte dobré větrání.

Vydatnost: 1 l výrobku vystačí přibližně na 10 – 15 m2, vydatnost nátěru závisí na velikosti a počtu tmelených prasklin.

Dotaz na prodavačepresmerovat_automaticky