Podložka pod plovoucí podlahy do místností ve kterých je použito podlahové topení Arbiton Secura THERMO 1,6 mm. Speciální podložka vyrobená z XPS. Díky použitému systému drážek a otvorů, tloušťce 1,6 mm, jakož i zvýšené hustotě, zaručuje vysoký prostup tepla a přitom zachovává všechny přednosti, které nabízí extrudovaný polystyrén.
Tepelný odpor: Každý člověk chce, aby doma bylo teplo a útulně. Ztráty tepla z budovy do země jsou okolo 15-20% ztrát v celkové tepelné bilanci. Pořádná podlahová izolace sníží tepelnou ztrátu z místnosti, obzvláště v podsklepené budově, což se projeví v nižším účtu za topení. Dle doporučení většiny výrobců podlahového topení, celkový tepelný odpor podlahy nesmí překročit 0,15 m2K/W. Čím nižší je tepelný odpor podlahy, tím je efektivnější podlahové topení. Pro výpočet celkového tepelného odporu podlahy je nutno sečíst hodnotu odporu podlahového dílce a podložky.
Podložka se klade hladkou stranou nahoru. Balení 16,5 m2.
Parametr | Popis |
---|---|
Podlahové topení | Ano |
Tloušťka mm | 1,6 |
Tepelný odpor m² K/W | 0,050 |
RWS: Útlum odraženého zvuku % | 14 |
IS: Akustická izolace dB | 18 |
CS: Pevnost v tlaku kPa | 90 |
Hustota kg/m3 | 45 |
Rozměry | 1,1 x 15 m |
Balení obsahuje m² | 16,5 |
Vyrovná nerovnosti mm | 0,8 |
Parozábrana | Neobsahuje |
Odolnost vlhkosti SD | 0 |
Materiál | Polystyren |
Vhodná pro | Laminát a dřevo |
Recyklace | Ano |
Požární klasifikace | Efl |
Formát | Role |
Třída | Economy |
Produkt již není v nabídce
Věnujte prosím pozornost alternativním
produktům níže na této stránce,
pokud jsou uvedeny
Podlahy, podlahové a přechodové lišty, koberce, oleje na terasy, látkové rolety, pvc, umělé trávníky, umělé trámy a 3D lamely
Vyberte, prosím, konkrétní modifikaci v tabulce níže.