Antibakteriální profil pro venkovní roh keramických obkladů Proangle ZQVNH je vyroben z barevně potaženého hliníku, který přidává certifikovanou antibakteriální technologii v souladu s mezinárodně uznávaným laboratorním testem JIS Z 2801: 2000. Tato barva je odolná vůči bakteriím díky přítomnosti stříbrných iontů zapouzdřených v keramických nanočásticích. Stříbro je materiálem, který umožňuje zabránit růstu bakterií, plísní, virů a kvasinek. Takto dochází k odstranění hrozeb nebezpečných bakterií až na 99%. Tímto je zaručena optimální hygiena prostředí.

Díky svému čtvercovému tvaru přizpůsobí všemu a dodá každému prostředí eleganci a rafinovanost. Tato řada profilů je považována za „univerzální“ pro svou univerzálnost a schopnost přizpůsobit se různým potřebám. Proangle Q se navíc může přizpůsobit jakémukoli druhu dlaždic díky různým dostupným výškám, které se pohybují od 8  do 12,5 mm.

Parametry

Parametr Popis
Provedení Hranaté
Délka mm 2700
Tloušťka mm 1
Dekor Bílá
Materiál Hliník
Povrch Lakovaný

Přiložené soubory

Profily_pro_vnejsi_rohy_Proangle_Q.pdf (766 kB)
Technický list

Profil pro venkovní roh ZQVNH antibakteriální RAL 9003 bílý

Produkt již není v nabídce

Věnujte prosím pozornost alternativním
produktům níže na této stránce,
pokud jsou uvedeny


Popis zboží

Lakovaný hliník: Slitina Al-Mg-Si, tepelně zpracovaná ve stavu T6 (6060 T6). Profily jsou realizovány extruzí a následným lakováním. Mají velmi dobrou odolnost proti chemickým a atmosférickým vlivu a naopak nemají dobrou odolnost proti mechanickým vlivum, pri nichž dochází k poškození povrchové vrstvy. Z tohoto důvodu musí být viditelná plocha profilu rychle a opatrně očištěna od cementu, lepidel a materiálu použitých pro spárování.

Péče a údržba: Lišty nevyžadují zvláštní údržbu a lze je snadno upravit pomocí bezbarvého lihu ředěného s vodou nebo pomocí běžných čistících přípravku, s výjimkou přípravku na bázi kyselin (např. kyselina solná nebo kyselina fluorovodíková).  

Při čištění se doporučuje používat neutrální přípravky ředěné s vodou a poté je opláchnout čistou vodou za použití houby nebo neabrazivního hadříku, aby nedošlo k odření nebo poškození eloxování, leštění či laku.

Způsob pokládky s lepidlem

  • Změřte požadovanou délku a odříznete profil pomocí vhodného nástroje.
  • Pomocí ozubené špachtle rozetřete lepidlo na ploše určené pro pokládku.
  • Stiskněte profil tak, aby z otvoru podélné lišty vytékalo předem nanesené lepidlo.
  • Položte a jemně stiskněte obložení až do té doby, kdy bude horní plocha dokonale vyrovnána s horní plochou profilu a v odpovídající vzdálenosti pro příslušnou spáru (vetšinou od 1 do 3 milimetru).
  • Pomocí vhodného spárovacího materiálu uzavřete prostor mezi obložením a profilem. Pomocí měkké houby a vody očistete do 10 minut od aplikace zbytky spárovacího materiálu, lepidel, ředidel. apod.

Dotaz na prodavačepresmerovat_automaticky