Vinyl v roli Forbo Novilux Structura 5418 v šíři role 4 m. Novilux je moderní měkčený vinyl, který byl navržen tak, aby splnil vaše nejnáročnější požadavky. Je velmi vhodný pro malou komerční zátěž, jako jsou obchody, kanceláře nebo restaurace. Je to opravdu luxusní vinyl v rolích, který se snadno pokládá i udržuje a neopotřebuje se nebo poškodí po garantovanou dlouhou živostnost.  Vysoce odolná nášlapná vrstva 0,7 mm v kombinaci s kročejovým útlumem 17 dB. Unikátní konstrukce splňující parametry použití v náročném prostředí včetně komerční zátěže. Speciální bezpečnostní prvek Aquagrip zaručí, že podlaha vašeho domu bude praktická a bezpečnější pro chůzi. Trvanlivost a odolnost vůči poškrábání i skvrnám je podpořena ochrannou vrstvou Diamond Seal.

Funkční vylepšení povrchové úpravy Noviclean propůjčí krytině přirozeně matný vzhled, usnadní každodenní úklid a ochrání Novilon vůči špíně a šmouhám. O komfort při chůzi, tepelnou i zvukovou izolaci se stará rubová mechanická pěna, která navíc zajišťuje materiálu tvarovou paměť.

Vzorek můžeme zapůjčit.

Parametry

Parametr Popis
Řada Traffic
Použití Zátěžové
Filc Ne
Šíře role m 4
Odstín Střední
Tloušťka mm 3
Nášlapná vrstva mm 0,7
Třída zátěže 42
Podlahové topení Ano
Odolnost vůči bodovému zatížení ≤ 0,15 mm
Protiskluznost DIN 51130 R10, μ ≥ 0,30
Tepelný odpor m2 K/W 0,030
Vzor Chips
Požární klasifikace Bfl S1
Kročejová neprůzvučnost dB 17
Barevná stálost ≥ stupeň 6
Hustota g/m² 2550

Přiložené soubory

Forbo Novilon.pdf (2,27 MB)
Katalog

Novilon udrzba.pdf (332 kB)
Návod k údržbě

Novilon instalace.pdf (332 kB)
Návod k pokládce

Novilux Traffic.pdf (123 kB)
Technický list

Vinylová podlaha Novilux Structura 5418 šíře 4m

Produkt již není v nabídce

Věnujte prosím pozornost alternativním
produktům níže na této stránce,
pokud jsou uvedeny


Popis zboží

Pozor! Materiály Novilux s čipsovým dezénem a vybrané dezény materiálu Novilon musí být položeny protisměrně tj. jednotlivé pásy otočené o 180°.

Pokládka bez lepení: Při použití v domácnosti můžou být materiály Novilon a Novilux položeny volně maximálně do plochy 20 m2 mimo případů, kdy se musí provést celoplošná fixace. Podél dvou sousedících stěn a u dveří by měl být podlepen oboustrannou lepící páskou odolnou vůči změkčovadlům. Zbylé dvě strany jsou položeny volně podél stěny (upevnění ve tvaru L). Vzduch zachycený pod podlahovou krytinou musí by vytlačen počínaje od upevněných okrajů, dále pokračujeme směrem ven oběma směry.

Celoplošná fixace: V místnostech větších než 20 m2, v místnostech s podlahovým vytápěním, v místnostech s pohyblivým nábytkem (např. kolečkové židle), v místnostech s pohybem invalidních vozíků nebo intenzivně používaných místnostech (chodby, kuchyně, obývací pokoje, studentské pokoje apod.) musí být podlahová krytina přilepená celoplošně pomocí disperzního lepidla bez změkčovadel. Lepidlo doporučujeme nanášet válečkem, nikdy nepoužívejte zubovou stěrku hrubší než A2. Vždy dodržte správnou odvětrávací dobu lepidla. Po nalepení podlahové krytiny použijte silné vazby válce, okraje dotlačte korkovou deskou. Vždy zkontrolujte, zda nedošlo k případnému výskytu bublin. Zvláštní pozornost věnujte krytinám v kuchyních a koupelnách, kde utěsněte okraje, čímž zabráníte zatékání vody pod materiál.

Svařování za studena: V případě aplikací pro malé zatížení se nejčastěji používá metoda nazývaná svařování za studena, aby nedocházelo k vnikání nečistot a spoje držely pohromadě. Od dokončení lepení vyčkejte alespoň 2 hodiny než přistoupíte k svařování spoje za studena. Ideální je svařování provádět až následující den. Nejprve nalepte na spoj papírovou pásku odolnou vůči změkčovadlům, přičemž pásku prořízněte přímo ve spoji. Aby byl materiál přístupnější, spoj před nanesením svařovacího prostředku opatrně nahřejte. Do takto připraveného spoje mírným tlakem vpravíme potřebné množství svařovacího prostředku. Počkejte potřebnou dobu k vytvrdnutí svařovacího prostředku a odstraňte pásku. Před použitím čistících nebo údržbových prostředků nechte svařovací prostředek vytvrzovat po dobu minimálně 12 hodin.

Dotaz na prodavačepresmerovat_automaticky