Lakovaný hliníkový profil Profilpas Protec CPQV 50 je obvodový profil na ochranu a konečnou upravu vnějších okrajů teras a balkonů. Drenážní obvodový profil tvořený svislou viditelnou částí, která kryje hranu podlahy a umožňuje odtok dešťové vody, a spodní konzolovou částí, opatřenou štěrbinovými otvory pro zajištění dalšího odtoku vody pod dlaždice. Toto řešení a následující drenáž snižují problémy spojené se zamrzáním a odmrzáním a s neestetickými výkvěty, které se objevují na cementových netěsnostech. K dispozici speciální prvky pro vnější rohy a spoje. Profil je vhodný pro dlažbu tloušťky do 12,5 mm.

Parametry

Parametr Popis
Provedení Bez okapničky
Typ CPQV
Délka mm 2700
Výška H mm 12,5
Výška H1 mm 50
Tloušťka mm 1,7
Dekor Bílý
Materiál Hliník
Povrch Lakovaný
Pro dlažbu mm 12,5

Přiložené soubory

Profili per balconi e terrazze.pdf (836 kB)
Stáhněte si technická data

Balkonový profil Protec CPQV/50/12,5 Bílá Stone

Katalogové číslo:
86977
Hmotnost:
1.2 kg
Výrobce:
Profilpas
Dostupnost: 21 dnů
Naše cena s DPH
2 061 Kč

Zadejte potřebné množství

ks nebo bm
Foto Katalog. číslo / Název Dostupnost Množství Cena s DPH Koupit kusů
Vnější roh CPQV/50/12,5/E Bílá Stone
Vnější roh CPQV/50/12,5/E Bílá Stone
86997
Vnější roh 90°
21 dnů 0 ks 998 Kč
Spojka CPQV/50/12,5/G Bílá Stone
Spojka CPQV/50/12,5/G Bílá Stone
87008-12,5
Spojka
21 dnů 0 ks 180 Kč

Doporučujeme přikoupit
Popis zboží

Lakovaný hliník: Slitina Al-Mg-Si, tepelně zpracované ve stavu T6 (6060 T6). Balkonové profily jsou realizovány extruzí a následným lakováním. Mají velmi dobrou odolnost proti chemickým a atmosférickým vlivům. Z tohoto důvodu musí být viditelná plocha profilu rychle a opatrně očištěna od cementu, lepidel a materiálu použitých ke spárování.

Způsob pokládky s lepidlem: Vyjměte profil z obalu. Zkontrolujte, zda výška pokládané dlažby odpovídá výšce zvoleného profilu. Odstraňte případnou fólii (ochranná a/nebo smrštitelná fólie), která slouží k ochraně povrchu výrobku.

Změřte délku obvodu a nažežte profily tak, aby mezi jednotlivými prvky bylo 5 mm mezery. Přilepte pásku na vnitřní povrch profilu a zakrývejte odtokové otvory, abyste zabránili jejich ucpání při pokládce betonové vrstvy. Profil položte podél okraje betonového potěru a rohů na čerstvou hydroizolační maltu nebo lepidlo a poté otvory upevněte pomocí ocelových hřebíků nebo šroubů přes otvory v děrovaných přírubách. Zakryjte všechny mezery mezi elementy pomocí příslušných spojů. Když zraje první vrstva hydroizolační malty nebo lepidla použitého k zajištění profilu, vytvořte hydroizolační vrstvu. Když dozraje malta, odstraňte pásku chránící drenážní otvory a položte dlažbu na horní část. Ponechejte mezeru přibližně 5 mm mezi dlaždicí a hranou profilu. Tato mezera by měla být vyplněna elastickým tmelem.

Péče a údržba: Lišty nevyžadují zvláštní údržbu a lze je snadno upravit pomocí bezbarvého lihu ředěného s vodou nebo pomocí běžných čistících přípravku, s výjimkou přípravku na bázi kyselin (např. kyselina solná nebo kyselina fluorovodíková).

Při čištění se doporučuje používat neutrální přípravky ředěné s vodou a poté je opláchnout čistou vodou za použití houby nebo neabrazivní hadříky, aby nedošlo k odřeninám nebo poškození eloxování, leštění či laku.

Během čištění je nutno věnovat zvýšenou pozornost následujícím pokynům:

  • Nepoužívejte kyselé nebo alkalické čistící přípravky, které mohou hliník poškodit
  • Nepoužívejte abrazivní přípravky nebo materiály
  • Nepoužívejte organická rozpouštědla u lakovaných povrchů
  • Nepoužívejte čistící přípravky s neznámým chemickým složením
  • Nenanášejte čistící přípravky přímo na čištěnou plochu
  • Povrch musí být během čištění "studený" (T° max = 30°C) a nesmí být vystaven přímému slunečnímu záření
  • Čisticí přípravky používané k čištění musí být "studené" (T° max = 30°C) a nesmí se používat zařízení rozprašující páru

Dotaz na prodavačepresmerovat_automaticky