Transparentně barevná konečná úprava povrchu s hedvábným leskem, která v jednom výrobku jedinečným způsobem spojuje výhody přírodních olejů a vosků. Povrch s úpravou Osmo Dekoračním voskem transparentním je nenáchylný k zašpinění, odpuzuje vodu, je odolný proti oděru a příjemný na omak. V porovnání s obvyklými systémy nátěrů se použitím obsažených rostlinných látek dosáhne rovnoměrnějšího barevného ztvárnění a také harmonického vzhledu. Jednoduché použití - bez základního nátěru a obrušování - šetří čas a peníze. Povrch má otevřené póry, neodprýskává, nepraská a neodlupuje se. Odolný vůči pivu, cole, kávě, čaji, ovocné šťávě, mléku a vodě dle DIN 68861-1C - žádné skvrny od vody. Uschlý nátěr je nezávadný pro člověka, zvířata a rostliny (odolný vůči slinám a potu podle DIN 53160, vhodný pro dětské hračky podle EN 71.3).   

Oblasti použití: stěny, stropy, dveře, lišty, trámy, také lepené dřevo, dřevotřískové desky a korek. Ideální jako barevný podkladní nátěr pro dřevěné podlahy a jako samostatný nátěr pro dřevo ve vlhkých prostorách (koupelna, kuchyně). Na nábytek a dětské hračky se zvláště doporučuje.

 

Parametry

Parametr Popis
Vydatnost m²/l 1 litr = 24 m² při 1 nátěru
Počet nátěrů 1
Nářadí k aplikaci Štětec, váleček
Typ Vosky
Biocidy Neobsahuje
Provedení Barevné
Odstín Transparentní
Použití Interiér
Stupeň lesku Lesk
Doba schnutí 24 hod
Hustota g/cm³ 0,90 - 0,96
Země původu Německo

Přiložené soubory

Osmo dekoracni vosk.pdf (229 kB)
Technický list CZ

OSMO 3161 Eben dekorační vosk transparent

Výrobce:
Osmo
Cena s DPH:
od 653 Kč
Dostupnost:
6 dnů

Zašleme vám vzorek s dopravou zdarma

60 Kč
Foto Katalog. číslo / Název Dostupnost Množství Cena s DPH Koupit kusů
Dekorační vosk Osmo 3161 Eben 0,375l 10100022
0,375 litru
6 dnů 0 ks 653 Kč
Dekorační vosk Osmo 3161 Eben 0,75l 10100023
0,75 litru
6 dnů 0 ks 1 021 Kč
Dekorační vosk Osmo 3161 Eben 2,5l 10100024
2,5 litru
6 dnů 0 ks 3 081 Kč

Doporučujeme přikoupit
Popis zboží

 

Příprava: Povrch dřeva musí být čistý, suchý a nesmí být vystaven mrazu (max. 10% vlhkost dřeva). Osmo Dekorační vosk transparentní je připravený ihned k použití. Neřeďte. Dobře promíchejte Staré nátěry s otevřenými póry důkladně očistěte. Staré lakové nátěry a barvy je nutno odstranit. Malé trhliny, větší spáry a otvory ve dřevu vyplnit. Povrch dřeva pečlivě obruste, začněte hrubým brusným papírem - konečné broušení pro podlahu P120 - 150, nábytek P220 - 240. Před aplikací oleje odstraňte z povrchu zametáním a vysáváním prach z broušení. Pokud je to možné, první nátěr naneste před montáží na dřevo ze všech stran.

Zpracování:

  • Transparentně barevný: Pevným štětcem nebo Osmo válečkem z mikrovláken 220 mm na podlahy, na nábytek použijte váleček 100 mm, nebo Osmo nanášecí rouno a naneste tence ve směru vláken dřeva a důkladně rozetřete. Další účinný způsob, jak perfektně nanést dekorační vosk s vizuálně ohromujícím povrchem a bez chyb, je použít Osmo HandXCenter. To je velmi efektivní nástroj jak pro aplikaci povrchových úprav a údržbu dřevěných povrchů.
  • Lehce barevný efekt moření: Během 20 minut po nanesení setřít hadříkem nebo bílým padem ve směru vláken dřeva. Intenzita je pouze na Vás. Nechte schnout za dobrého větrání.

Důležité: Na podlahu aplikovat dekorační vosk maximálně 1x. Po důkladném uschnutí se provede 1 konečný nátěr bezbarvým Osmo Tvrdým voskovým olejem. Výsledek úpravy závisí mimo jiné na stavu dřeva, proto je zásadně třeba provést zkušební aplikaci.

Upozornění: Zvolte barevný odstín, který odpovídá přírodnímu odstínu dřeva nebo je o něco tmavší. Oleje zvýrazňují přírodní barevný odstín dřeva (trvale mokrý efekt). Pro tmavé dřevo a pro tvrdé dřevo bohaté na obsažené látky (např. wengé, mahagon, merbau...) doporučujeme použít Osmo Čistý vosk. Doporučuje se aplikace na zkoušku. Uvnitř skříní a zásuvek nanést max. 1x nanášecí houbou.

Videa


Dotaz na prodavačepresmerovat_automaticky