Tvrdý voskový olej Osmo 3032 hedvábný polomat (Hardwax Oil) je ideální na dřevěné a korkové podlahy, OSB desky a silně zatěžované plochy nábytku. Tvrdý voskový olej je odolný proti ošlapání, trvale snese vysoké zatížení a je velmi odolný.

Tvrdý voskový olej 3032 je ideální úprava povrchu pro silně zatěžované přírodní povrchy. Odpuzuje vodu a je odolný vůči chemikáliím používaným v domácnosti. Dřevo si uchová přírodní vzhled. Nátěr se snadno udržuje a vyznačuje výbornou odolností proti poškrábání a proti namáhání tlakem. Je odolný vodě a necitlivý na znečištění. Fleky se dají bez problémů odstraňovat. Silně zatěžovaná a poškozená místa se nechají vyčištěním a následným přetřením znovu bez problému renovovat-bez viditelných rozdílných odstínů. Odpadá operace přebrušování celé plochy! K dispozici máme Osmo vzorníky.

Tvrdý voskový olej překonává hodnoty odolnosti opotřebení některých druhů laků.

 • do vnitřních prostor - polomatný - 2 nátěry
 • na všechny podlahy ze dřeva, korku, OSB desek (také na povrch nábytku, dřevo na stěnách a stropech)
 • odolný proti ošlapání, snese velmi vysoké zatížení
 • odpuzuje vodu a nečistoty
 • rezistentní kávě, vínu a cole
 • lokálně opravitelný
 • odolný vůči potu a slinám, i pro děti zcela zdravotně nezávadný

Oblast použití: Dřevěné podlahy pro vnitřní použití. Vhodné pro všechny druhy dřevin, také pro korek, Terracotta a jiné neglazované dlaždice, dále pro nábytek. Také se doporučuje i do vlhkých místností jako je kuchyně a koupelna.

Parametry

Parametr Popis
Vydatnost m²/l 1 litr = 20 m² při 1 nátěru
Počet nátěrů Neošetřené dřevo 2, renovace 1
Nářadí k aplikaci Štětec, váleček, kartáč
Typ Tvrdé voskové
Báze Olejová
Provedení Bezbarvé
Použití Interiér
Stupeň lesku Polomat
Doba schnutí 8 - 10 hod
Hustota g/cm³ 0,887
Konečné vytvrzení 2 - 3 týdny
Země původu Německo

Přiložené soubory

TL_osmo_original.pdf (104 kB)
Technický list

Osmo 3032 Original tvrdý voskový olej hedvábný polomat

Výrobce:
Osmo
Cena s DPH:
od 303 Kč
Dostupnost:
Skladem

Zašleme vám vzorek s dopravou zdarma

60 Kč
Foto Katalog. číslo / Název Dostupnost Množství Cena s DPH Koupit kusů
Osmo 3032 Original tvrdý voskový olej hedvábný polomat 0,125l 10300006
0,125 litru
6 dnů 0 ks 303 Kč
Osmo 3032 Original tvrdý voskový olej hedvábný polomat 0,375l 10300023
0,375 litru
6 dnů 0 ks 686 Kč
Osmo 3032 Original tvrdý voskový olej hedvábný polomat 0,75l 10300001
0,75 litru
6 dnů 0 ks 1 078 Kč
Osmo 3032 Original tvrdý voskový olej hedvábný polomat 2,5l 10300002
2,5 litru
6 dnů 0 ks 3 251 Kč

Doporučujeme přikoupit
Popis zboží

 

Speciální výhody

 • Účinná ochrana proti nečistotám a oděru
 • Pro extrémní odolnost ve veřejných prostorách
 • Bez škodlivých biocidů, konzervačních látek, aromatických látek a alergenních terpentýnových olejů
 • Různorodost produktové řady, pokud je to požadováno také s extrémně krátkou dobou schnutí pro profesionální uživatele (řada Rapid)
 • Lokálně opravitelné. Žádné broušení nutné pro bodové opravy nebo budoucí aplikace
 • Extrémně trvanlivý a odolný, velmi odolný proti vodě a špíně
 • Zvyšuje přírodní charakter dřeva
 • Zaschlý nátěr je neškodný pro lidi, zvířata i rostliny (odpovídá normám DIN 53160 (odolný slinám a potu) a EN 71.3 (vhodný pro použití při výrobě dětských hraček).

Chcete vaší podlahu nebo nábytek nejdříve natónovat?

 • Proveďte základní barevný nátěr vybraným odstínem z řady výrobků Osmo Dekorační vosk transparentní a po zaschnutí uzavřete Osmo Tvrdým voskovým olejem ve 2 vrstvách. Uzavření může být provedeno, jakmile první nátěr zaschne. Nicméně, pokud první nátěr byl barvený, počkejte cca. 24 hodin před aplikací. 

nebo

 • Proveďte základní pigmentový nátěr vybraným odstínem z řady výrobků Osmo Olejové mořidlo a po zaschnutí použijte Osmo Tvrdý voskový olej v 1 vrstvě.

Dřeviny

 • Doporučené: Dub, Borovice, Smrk, Buk, Jasan, Olše, Douglaska, Jedle, Bříza, Modřín
 • Je to možné: Javor, Americký a Evropský Ořech: naneste velmi tence a provést zkoušku. Dub kouřený: 3011 lesk, 3032 polomat, 3065 polomat jsou možné.
 • Nedoporučené: Cedr, Iroko, Mahagon, Teak, Sapeli, Bambus, Akácie, Ipe, Merbau, Eben, Wenge, Ipe, Palisandr. Použijte Osmo 1101 čistý vosk.

Příprava: Povrch dřeva musí být čistý, suchý a nesmí být vystaven mrazu (max. 10% vlhkost dřeva). Osmo Tvrdý voskový olej je připravený ihned k použití, neřeďte. Dobře promíchejte. Staré nátěry s otevřenými póry důkladně očistěte. Staré lakové nátěry a barvy je nutno odstranit. Malé trhliny, větší spáry nebo otvory ve dřevu vyplnit. Povrch dřeva pečlivě obruste, začněte hrubým brusným papírem - konečné broušení pro podlahu P100-150, nábytek P180-240. Před aplikací oleje odstraňte z povrchu zametáním a vysáváním prach z broušení.

Zpracování - aplikace: Pevným štětcem, kartáčem k natírání podlah nebo  válečkem z mikrovlákna naneste tence ve směru vláken dřeva a důkladně rozetřete. Nechte schnout za dobrého větrání cca. 8-10 hodin. Potom proveďte druhý nátěr. Při renovaci plochy již upravené olejem stačí zpravidla 1 nátěr na povrch očištěný od znečištění. Výsledek úpravy závisí mimo jiné na stavu dřeva, proto je zásadně třeba provést zkušební aplikaci.

U tmavých dřevin bohatých obsažné látky (např. Wenge, Merbau, Jatoba atd.), oporučujeme použít Osmo 1101 čistý vosk. U korkových povrchů je třeba kvůli jejich vysoké savosti zajistit obzvláště tenkou povrchovou úpravu dřeva a je třeba vzít v úvahu delší dobu schnutí (minimálně 24 hodin).

Pokud je požadována vyšší úroveň lesku, použijte Osmo 3029 voskovou údržbu, velmi tence a po zaschnutí vyleštěte. Nepoužívejte Osmo 3029 na povrchy, které nebyly řádně vysušeny a vytvrzeny..

Doba schnutí: cca 8-10 hodin (při normálním klimatu, 23 °C/50 % rel. vlhkost vzduchu). Při nízkých teplotách a/nebo vysoké vlhkosti vzduchu se prodlužuje doba schnutí.

Údržba: Podlahy a nábytek upravené Osmo finálními nátěry jsou snadno čistitelné, nečistoty lze odstranit měkkým kartáčem nebo vysavačem. Pro stírání na vlhko doporučujeme přípravek Osmo Wish Fix, který jednoduše přidáte do teplé vody. Stírejte dobře vyždímaným, málo vlhkým hadrem. Pro obnovení vzhledu podlahy doporučujeme použít přípravek Osmo Vosková údržba a čisticí prostředek. Voskovou údržbu a čistící prostředek použijte v domácnosti 1 x ročně a tím vyčistíte a zregenerujete Vaše dřevo v 1 pracovním kroku.

 

Volba aplikace ovlivňuje konečný vzhled

 

Videa


Dotaz na prodavačepresmerovat_automaticky