Lak na dřevo s vysokou odolností proti oděru na vodní bázi ProFinish lesk. Ideální pro použití na méně zatížené dřevěné podlahy z měkkého i tvrdého dřeva v domácnosti. Lak na dřevo je pružný a velmi dobře odolává mírnému zatížení. Lze jej aplikovat také na dřevěný nábytek, obložení a jiné truhlářské výrobky v interiéru. Používá se na nové, strojně broušené, neošetřené a nebo i dříve lakované dřevěné podlahy. Lak po zaschnutí zanechává na povrchu dřeva bezbarvý film. Během lakování se odstín dřeva lehce změní, ale po zaschnutí je celkový vzhled povrchu světlejší. Laky na vodní bázi dají dřevu vždy světlejší konečný vzhled než laky na bázi rozpouštědel.

Parametry

Parametr Popis
Typ Vodní laky
Zatížení Mírné
Provedení Bezbarvé
Pro Interiér
Určení Vrchní
Balení kg 0,75 | 2,5 | 5
Stupeň lesku Lesk
Počet nátěrů 2 - 3
Spotřeba 1l = cca. 10 m2
Doba schnutí 4 hodiny
Ředění Neředit
Báze PU akrylát
Nářadí k aplikaci Váleček s krátkým chlupem, štětec
Konečné vytvrzení 72 hod

Přiložené soubory

TL-Junckers-Pro-Finish-CZ.pdf (449 kB)
Technický list

Junckers ProFinish lak na parkety lesk

Výrobce:
Junckers
Cena s DPH:
od 529 Kč
Dostupnost:
6 dnů
Foto Katalog. číslo / Název Dostupnost Množství Cena s DPH Koupit kusů
Lak na parkety Junckers ProFinish lesk 0,75l 139100-ROZ
0,75 litru
6 dnů 0 ks 529 Kč
Lak na parkety Junckers ProFinish lesk 2,5l 139200-ROZ
2,5 litru
6 dnů 0 ks 1 667 Kč
Lak na parkety Junckers ProFinish lesk 5l
139500-EXP
5 litru
6 dnů 0 ks 2 976 Kč

Doporučujeme přikoupit
Popis zboží

Doporučený způsob aplikace:

  • Povrchy vystavené nízké zátěži: 1 vrstva Junckers Prelak při vydatnosti 8 m²/l + 2 vrstvy Junckers Pro Finish při vydatnosti 10 m²/l.

Pokyny pro použití:

Neošetřené - broušené povrchy:  Zbavte povrch podlahy veškerého prachu, vosku, mastnoty, polituračních přípravků a zbytků z mýdlových saponátů. Povrch vybruste, zbavíte se špíny a veškerých nerovností. Pak teprve nanášejte základní lak Junckers Prelak. Po zaschnutí základního laku povrch přebruste brusným papírem o zrnitosti č. 150 - 180 po vlákně dřeva. Povrch podlahy vysajte a vytřete dobře vyždímaným hadrem čistou vodou. Naneste vrstvu laku Junckers Pro Finish. Nechejte uschnout přes noc a naneste poslední vrstvu laku.

Dříve lakované podlahy: Podlahu umyjte přípravkem Junckers Sylva Neutralizer. Důkladně povrch vybruste brusným papírem zrnitosti č. 180 - 220. Vysajte brusný prach a vytřete čistou vodou a dobře vyždímaným hadrem. Další nátěry nanášejte až po zkoušce adheze na menším místě. Zkoušku adheze proveďte tak, že na určité místo naneste dvě vrstvy laku ve 4 hodinovém intervalu a po zaschnutí vyzkoušíte ostrým předmětem (např. hranou mince), zda nátěr drží. Pokud je nátěr v pořádku, můžete povrch podlahy lakovat. Pokud přilnavost není uspokojivá, postupujte podle pokynů v návodu na povrchy ošetřené voskem, nebo jinými polituračními přípravky „Voskované / politurované podlahy“.

Voskované / politurované podlahy:  Vybruste povrch bruskou a brusným papírem zrnitosti č. 24 a odstraňte všechny zbytky starého nátěru. Stopy po broušení vyhladíte brusným papírem zrnitosti č. 60 - 80. Nakonec použijte brusný papír zrnitosti č. 100 - 120, aby byl povrch rovnoměrný. Poté povrch důkladně vysajte a postupujte podle pokynů v návodu na neošetřené nebo broušené povrchy „Neošetřené / broušené povrchy“.

Diskuze


Zboží ještě nebylo okomentováno, buďte první.


Přidat reakci

Vaše jméno*
 
Váš e-mail*
   
Zasílat příspěvky na tento e-mail
Text komentáře*
 
Ochrana proti spamu vložte 3 znaky z obrázku*:
image  
* povinné položky

*  


Dotaz na prodavačepresmerovat_automaticky