Rychleschnoucí základový lak Junckers WB Primer na vodní bázi pro použití na neošetřené nebo strojově broušené dřevěné podlahy v komerčních, obytných nebo sportovních prostorách. Ideálně zaplňuje póry dřeva a vytváří vhodný můstek pro aplikaci finálních laků. Po základním nátěru je třeba nanést ochranný nátěr jedním z vodních laků na vnitřní povrchy Junckers. Použitím rychleschnoucího základního laku WB Primer zvýšíte životnost celého systému až o třetinu.

Parametry

Parametr Popis
Vydatnost m²/l 1 litr = 8 m² při 1 nátěru
Počet nátěrů 1 - 2
Nářadí k aplikaci Váleček
Báze Vodou ředitelné
Použití Interiér
Určení Základní
Velikost balení 5 l
Doba schnutí 1 - 2 hod
Ředění Neředit
Odstín Bezbarvé
Konečné vytvrzení 1,5 hod
Země původu Dánsko

Přiložené soubory

Indoor-climate-water-based_lacquers.pdf (454 kB)
VOC certifikace

F5.3_WB_Primer_CZ.pdf (119 kB)
Stáhněte si technická data

Junckers WB Primer vodní základový lak 5l

Katalogové číslo:
115500-EXP
Hmotnost:
5 kg
Výrobce:
Junckers
Cena s DPH:
2 989 Kč
Dostupnost:
Skladem u dodavatele
ks

Doporučujeme přikoupit
Popis zboží

Junckers má širokou škálu výrobků pro péči o dřevo certifikovaných podle dánského schématu označování vnitřního klimatu. Výrobek s tímto označením prošel testy emisí těkavých látek a zápachu. Tím je zajištěno, že lak neobsahuje žádné látky, které by nepříznivě ovlivňovaly kvalitu vzduchu v místnosti.

Junckers také dodržuje REACH (registrace, hodnocení, povolování a omezování chemických látek), REACH je legislativa EU obsahující jednotný soubor pravidel a sdílenou registraci používaných látek. Cílem nařízení REACH je zavést vysokou úroveň ochrany lidského zdraví a životního prostředí.

 

Ideální je na všechny evropské dřeviny, ale v případě dubu může dojít k nepatrné změně barevného odstínu způsobené reakcí taninu s vodou. U tropického dřeva, mastného dřeva a tmavě zbarvených vzorovaných podlah, např. rybí kosti, dosáhnete nejlepších výsledků použitím základového laku na bázi rozpouštědel SB Primer.

Systémové doporučení:

  • WB Primer, bezbarvý: 1 vrstva, 8 m²/litr a
  • 2 vrstvy vrchního laku. Zvolte podle očekávané zátěže

Oblasti s vysokým provozem:

  • V případě, že se jedná o podlahový lak MT500 nebo podlahový lak HT700, naneste 2 nátěry: 10 m²/litr na litr.
  • Plochy s nízkým provozem: Podlaha se natře 2 vrstvami laku MT200 Floor Lacquer 10 m²/litr na litr.

Návod k použití:

Povrch by měl být čistý, suchý a zbavený prachu, vosku, mastnoty, leštidla atd. Povrch strojově zbruste, abyste odstranili nečistoty a nerovnosti. Důkladně vysajte a otřete hadříkem dobře vyždímaným v čisté vodě. Závěrečné broušení před nanesením bezbarvého nátěru WB Primer by mělo být provedeno brusným papírem zrnitosti 120-150. Naneste 1 vrstvu základního nátěru WB Primer v rovnoměrné vrstvě. Dbejte na to, aby překrývající se okraje na lakované ploše během ošetření nezaschly. Nenanášejte více než 2 vrstvy denně. Po zaschnutí základního nátěru brousíme brusným papírem zrnitosti 150-180 nebo černým padem. Na závěr naneste 2 vrstvy některého z laků Junckers na vodní bázi.

Dotaz na prodavačepresmerovat_automaticky