Univerzální disperzní lepidlo Chemos DL 155 se silnou a rychle tvořící se počáteční lepivou silou pro lepení homogenních a heterogenních PVC a CV krytin, textilních krytin, korku s PVC rubem na stěnu i podlahy se savým podkladem v bytové a průmyslové výstavbě. Vhodné i pro mokré šamponování lepených textilních krytin.

Přednosti:

  • vysoká počáteční lepivost
  • vysoká konečná pevnost
  • velmi dobře roztíratelné
  • dlouhý čas na lepení
  • nízká spotřeba
  • neobsahuje rozpouštědla
  • vhodné na podlahové vytápění
  • vhodné pod kolečkové židličky
  • nízký obsah emisí

Parametry

Parametr Popis
Typ Lepidla
Lepit Univerzální
Barva Krémově bílá
Měrná hmotnost cca. 1,30 kg/l
Spotřeba PVC 200 - 250 g/m², koberec 300 - 350 g/m²
Vhodné pro podlahové topení Ano
Plné zatížení cca. 72 hod
Doba odvětrání cca. 10 - 20 minut
Otevřená doba cca. 40 - 60 minut

Přiložené soubory

profilep-155-pdf.pdf (139 kB)
Technický list

Chemos DL 155 univerzální disperzní lepidlo

Výrobce:
Chemos
Cena s DPH:
od 987 Kč
Dostupnost:
6 dnů
Foto Katalog. číslo / Název Dostupnost Množství Cena s DPH Koupit kusů
Chemos DL 155 univerzální disperzní lepidlo 6kg 15420127043
6 kg
6 dnů 0 ks 987 Kč
Chemos DL 155 univerzální disperzní lepidlo 12kg 15420127044
12 kg
6 dnů 0 ks 1 286 Kč

Doporučujeme přikoupit
Popis zboží

Příprava podkladu: Podklady musí být rovné, suché (změřte vlhkost), zbavené nečistot jako jsou: prach, olej, vosk, sádra, barva a pod.. Povrch podkladu musí být pevný (zkouška vrypem), spáry a trhliny třeba vyspravit. Dilatační spáry neuzavírejte! Nerovnosti vyrovnejte stěrkovou hmotou. Okrajové pásy izolace při stěnách odřežte až po vystěrkování. Potěry z litého asfaltu přestěrkujte vrstvou stěrky o tloušťce min. 2 mm. Dbejte, aby teplota podkladu při lepení byla aspoň +15 °C.

Pracovní postup: Zaměřená a odřezaná podlahová krytina by měla být předem aklimatizovaná na teplotu v místnosti. Potom ji uložte na místo pokládky a přeložte na polovinu. Na uvolněnou plochu naneste lepidlo jednostranně zubovou stěrkou na podklad a nechte asi 10 - 20 minut zavadnout. Správné zavadnutí je, když začne lepidlo zprůhledňovat, ale při jemném dotyku zůstává trochu na prstech. Potom ukládáme krytinu, přičemž zároveň vytlačíme vzduchové bubliny a silně přitlačíme k podkladu. Lepidlo velmi důkladně rozetřete, aby se vytvořil „hřeben“ a nevytvářely se místa se zbytečně hrubší vrstvou lepidla. Lepidlo naneste jen na takovou plochu, na které jste schopni položit podlahovinu do cca 40 minut. Optimální podmínky pro lepení jsou 18 - 25 °C při relativní vlhkosti vzduchu do 65 %. Vyšší vlhkost a nižší teplota vzduchu prodlužují a naopak vyšší teploty a nízká vlhkost vzduchu zkracují dobu odvětrání, čas lepení a tuhnutí.

Dotaz na prodavačepresmerovat_automaticky