Velmi houževnatý jednosložkový vodní finální lak na dřevo MT500 Floor Lacquer na dřevěné podlahy od Dánského výrobce Junckers. Ideální pro použití na silně zatížené dřevěné podlahy z měkkého i tvrdého dřeva v domácnosti nebo na méně zatížené podlahy v komerčních prostorách. Lak na podlahy Strong je pružný a velmi dobře odolává běžnému zatížení. Lze jej aplikovat také na dřevěný nábytek, obložení a jiné truhlářské výrobky v interiéru. Vytváří příjemný vzhled mírně tlumící barvu dřeva. Odolává běžným čisticím prostředkům v domácnosti, snadno se čistí a renovuje. Aplikuje se na povrchy ošetřené základním lakem Junckers WB Primer, a to ve dvou až tří vrstvách. Během lakování se odstín dřeva lehce změní, ale po dokončení práce je celkový vzhled povrchu světlejší. Laky na vodní bázi dají dřevu vždy světlejší konečný vzhled než laky na bázi rozpouštědel.

Parametry

Parametr Popis
Vydatnost m²/l 1 litr = 10 m² při 1 nátěru
Počet nátěrů 2
Nářadí k aplikaci Štětec, váleček
Báze Vodou ředitelné
Použití Interiér
Určení Vrchní
Velikost balení 5 l
Stupeň lesku Mat
Doba schnutí 4 hod
Ředění Neředit
Odstín Bezbarvé
Konečné vytvrzení 72 hodin
Země původu Dánsko

Přiložené soubory

Indoor-climate-water-based_lacquers.pdf (454 kB)
VOC certifikace

F5.1_MT500_Floor_Lacquer_CZ.pdf (174 kB)
Stáhněte si technická data

Junckers MT500 zátěžový podlahový lak mat 5l

Katalogové číslo:
127500
Hmotnost:
5 kg
Výrobce:
Junckers
Cena s DPH:
4 549 Kč
Dostupnost:
U dodavatele
ks

Doporučujeme přikoupit
Popis zboží

Junckers má širokou škálu výrobků pro péči o dřevo certifikovaných podle dánského schématu označování vnitřního klimatu. Výrobek s tímto označením prošel testy emisí těkavých látek a zápachu. Tím je zajištěno, že lak neobsahuje žádné látky, které by nepříznivě ovlivňovaly kvalitu vzduchu v místnosti.

Junckers také dodržuje REACH (registrace, hodnocení, povolování a omezování chemických látek), REACH je legislativa EU obsahující jednotný soubor pravidel a sdílenou registraci používaných látek. Cílem nařízení REACH je zavést vysokou úroveň ochrany lidského zdraví a životního prostředí.

 

Výrobek: Polymerní polyuretan/akrylový lak.

Vzhled: V nádobě je krémová - mléčná. Po zaschnutí bezbarvý film.

Spotřeba: 10 m² na litr.

Před aplikací: Před použitím dobře protřepejte - zamíchejte.

Aplikační nástroje: Štětec, váleček. Lak nenanášejte vyléváním přímo na povrch.

Doba schnutí přibližně 4 hodiny. Připravenost pro lehký provoz: 8 hodin. Plně vytvrzený po 72 hodinách. Denně nanášejte pouze 2 vrstvy laku.

Čištění nástrojů: Mýdlo a voda ihned po použití.

Skladování: Vydrží 1 rok, pokud je neotevřená a skladovaná při 20 °C. Nevystavovat teplotám pod 5 °C.

Systémové doporučení: 1 vrstva WB Primer 8 m²/litr + 2 vrstvy MT500 Floor Lacquer 10 m²/litr.

Návod na použití:

  • Neošetřené podlahy: Ujistěte se, že je povrch naprosto čistý, suchý a zbavený prachu, vosku, mastnoty, leštidla, zbytků mýdla atd. Povrch obrousíte, abyste odstranili nečistoty a nerovnosti. Důkladně vysajte a otřete hadříkem dobře vyždímaným v čisté vodě. Naneste jednu vrstvu základního nátěru Junckers WB Primer a nechte zaschnout podle doporučení. Brousit brusným papírem zrnitosti 150-180 podél vláken dřeva. Vysajte brusný prach a otřete jej hadříkem dobře vyždímaným v čisté vodě. Naneste jednu vrstvu laku na podlahy MT500. Nechte přes noc zaschnout a poté naneste poslední vrstvu. Přilnavost se optimalizuje, pokud se povrch před finálním nátěrem laku přebrousí brusným papírem zrnitosti 150-180. Pokud se finální vrstva laku nanáší po více než 24 hodinách, musí se broušení provést vždy.
  • Dříve lakované podlahy: Omyjte přípravkem Junckers Neutralizer. Důkladně je přebruste zrnitostí 150-180. Vysajte brusný prach a otřete jej hadříkem dobře vyždímaným v čisté vodě. Naneste jednu vrstvu laku na podlahy MT500 a nechte
    zaschnout. Před lakováním celé plochy se doporučuje provést zkušební aplikaci na menší plochu.
  • Jak provést zkušební aplikaci: Nalakujte několik míst, 2 vrstvy v intervalu 4 hodin. Po 24 hodinách schnutí zkontrolujte přilnavost míst seškrábnutím hranou mince. Pokud je přilnavost funkční a vzhled povrchu je přijatelný, lze lakovat.

Dotaz na prodavačepresmerovat_automaticky