Dvousložkový polyuretanový, vodou ředitelný lak pro extrémně zatížené dřevěné podlahy HP Commercial 2K od Dánského výrobce Junckers. Ideální pro použití na dřevěné podlahy z tvrdého dřeva v komerčních prostorách, školách, restaurací, ale také v domácnosti v případě, že ji obývá velký pes. Lak je velmi pružný a houževnatý, velmi dobře odolává běžnému zatížení i běžným čisticím prostředkům v domácnosti, snadno se čistí a renovuje. Dodává se v ultramatném provedení, které vytváří příjemný vzhled mírně tlumící barvu dřeva. Aplikuje se na povrchy ošetřené základním lakem Junckers Prelak, a to ve dvou až třech vrstvách. V případě, že chceme docílit sytějších barev ošetřovaného dřeva nebo aplikujeme na dřeviny citlivé na vodu (např. dub) nebo na tvrdé mastné dřeviny, doporučujeme použít jako základní nátěr Junckers PreLak. Junckers HP Commercial je nutné před použitím smíchat s tužidlem Junckers HP Commercial Hardener, které je dodávno s lakem.

Parametry

Parametr Popis
Typ Vodní laky
Zatížení Vysoké
Provedení Bezbarvé
Pro Interiér
Určení Vrchní
Balení kg 5
Počet nátěrů 2 - 3
Spotřeba 1l = cca. 10 m2
Doba schnutí 2 - 3 hodiny
Ředění Neředit
Báze PU
Nářadí k aplikaci Váleček s krátkým chlupem, štětec
Konečné vytvrzení 72 hod

Junckers HP Commercial dvousložkový lak na parkety zátěžový ultramatný 4,95l

Produkt již není v nabídce

Věnujte prosím pozornost alternativním
produktům níže na této stránce,
pokud jsou uvedeny


Popis zboží

Doporučený systém nátěru:

  1. Nové, doposud neošetřené dřevěné povrchy nebo dokonale vybroušené dřevěné povrchy: Základní nátěr: 1 x Junckers PRELAK nebo 1 x Junckers PRO SEAL
  2. Finální nátěr: 2 x Junckers HP COMMERCIAL

Pokyny pro použití:

Důkladně lak protřepejte a za stálého míchání přilijte tužidlo v poměru 10 dílů laku a 1 díl tužidla. Poté lak ihned použijte. Lak ani natuženou směs neřeďte.

Neošetřené / broušené povrchy: Odstraňte s podlahy veškerý prach, vosk, mastnotu, politurační přípravky a zbytky z mýdlových saponátů. Povrch přebruste papírem zrnitosti 60 - 80 - 120 a důkladně vysajte. Naneste základní lak Junckers PRELAK nebo Junckers PRO SEAL po zaschnutí povrch opět přebruste brusným papírem o zrnitosti č. 120 - 180 podélně po vláknu (chlupu) dřeva. Vysajte z podlahy přebytečný prach po broušení a vytřete čistou vodou a dobře vyždímaným hadrem. Poté aplikujte 2 nátěry natuženého laku Junckers HP COMMERCIAL.

Voskované / politurované podlahy: Vybruste povrch bruskou a brusným papírem zrnitosti č. 24 a odstraňte všechny zbytky starého nátěru. Stopy po broušení vyhladíte brusným papírem zrnitosti č. 60. Nakonec použijte brusný papír zrnitosti č. 120 - 180, aby byl povrch rovnoměrný. Poté povrch důkladně vysajte a postupujte podle pokynů v návodu na neošeřené, nebo broušené povrchy „Neošetřené / broušené povrchy“.

Čištění: Pravidelné běţné čištění provádějte vysáváním nebo mytím v čisté vodě dokonale vyţdímaným hadrem. Vysoce zašpiněné podlahy umyjte roztokem čistícího prostředku Junckers Sylva Neutralizer. Vodu používejte opatrně, pouze vlhkým hadrem. Nepoužívejte saponáty a čistidla. Nově lakované podlahy nesmí být čištěny po dobu min. 3 dnů po lakování. Gumové stopy podrážek odstraňte použitím lakového benzínu nebo minerálním terpentýnem.

Dotaz na prodavačepresmerovat_automaticky