Dvousložkový polyuretanový, vodou ředitelný lak pro extrémně zatížené dřevěné podlahy HP Commercial 2K od Dánského výrobce Junckers. Ideální pro použití na dřevěné podlahy z tvrdého dřeva v komerčních prostorách, školách, restaurací, ale také v domácnosti v případě, že ji obývá velký pes. Lak je velmi pružný a houževnatý, velmi dobře odolává běžnému zatížení i běžným čisticím prostředkům v domácnosti, snadno se čistí a renovuje. Dodává se v ultramatném provedení, které vytváří příjemný vzhled mírně tlumící barvu dřeva. Aplikuje se na povrchy ošetřené základním lakem Junckers Prelak, a to ve dvou až třech vrstvách. V případě, že chceme docílit sytějších barev ošetřovaného dřeva nebo aplikujeme na dřeviny citlivé na vodu (např. dub) nebo na tvrdé mastné dřeviny, doporučujeme použít jako základní nátěr Junckers PreLak. Junckers HP Commercial je nutné před použitím smíchat s tužidlem Junckers HP Commercial Hardener, které je dodávno s lakem.

Parametry

Parametr Popis
Typ Vodní laky
Zatížení Vysoké
Provedení Bezbarvé
Pro Interiér
Určení Vrchní
Balení kg 5
Počet nátěrů 2 - 3
Spotřeba 1l = cca. 10 m2
Doba schnutí 2 - 3 hodiny
Ředění Neředit
Báze PU
Nářadí k aplikaci Váleček s krátkým chlupem, štětec
Konečné vytvrzení 72 hod

Přiložené soubory

TL-Junckers-Commercial-cz.pdf (557 kB)
Technický list

Junckers HP Commercial dvousložkový lak na parkety zátěžový ultramatný 4,95l

Katalogové číslo:
113111-EXP
Hmotnost:
5 kg
Výrobce:
Junckers
Maloobchodní cena:
5 656 Kč
Ušetříte:
377 Kč
Cena s DPH:
5 279 Kč
Dostupnost:
6 dnů
ks

Doporučujeme přikoupit
Popis zboží

Lak i tužidlo jsou dodávány samostatně balené jako součást jedné dodávky, před použitím se tyto dvě složky smíchají dohromady.

Doporučený systém nátěru:

  1. Nové, doposud neošetřené dřevěné povrchy nebo dokonale vybroušené dřevěné povrchy: 1 x nátěr základním lakem Junckers PreLak
  2. Finální nátěr: 2 x Junckers HP Commercial

Pokyny pro použití: Důkladně lak protřepejte a za stálého míchání přilijte tužidlo v poměru 10 dílů laku a 1 díl tužidla. Poté lak ihned použijte. Lak ani natuženou směs neřeďte.

Neošetřené / broušené povrchy: Odstraňte s podlahy veškerý prach, vosk, mastnotu, politurační přípravky a zbytky z mýdlových saponátů. Povrch přebruste papírem zrnitosti 60 - 80 - 120 a důkladně vysajte. Naneste základní lak Junckers PreLak, po zaschnutí povrch opět přebruste brusným papírem o zrnitosti č. 120 - 180 podélně po vláknu (chlupu) dřeva. Vysajte z podlahy přebytečný prach po broušení a vytřete čistou vodou a dobře vyždímaným hadrem. Poté aplikujte 2 nátěry natuženého laku Junckers HP Commercial.

Voskované / politurované podlahy: Vybruste povrch bruskou a brusným papírem zrnitosti č. 24 a odstraňte všechny zbytky starého nátěru. Stopy po broušení vyhladíte brusným papírem zrnitosti č. 60. Nakonec použijte brusný papír zrnitosti č. 120 - 180, aby byl povrch rovnoměrný. Poté povrch důkladně vysajte a postupujte podle pokynů v návodu na neošeřené, nebo broušené povrchy „Neošetřené / broušené povrchy“.

Čištění: Pravidelné běţné čištění provádějte vysáváním nebo mytím v čisté vodě dokonale vyţdímaným hadrem. Vysoce zašpiněné podlahy umyjte roztokem čistícího prostředku Junckers Sylva Neutralizer. Vodu používejte opatrně, pouze vlhkým hadrem. Nepoužívejte saponáty a čistidla. Nově lakované podlahy nesmí být čištěny po dobu min. 3 dnů po lakování. Gumové stopy podrážek odstraňte použitím lakového benzínu nebo minerálním terpentýnem.

Další z možností je dodat podlaze olejovaný vzhled a přesto docílit snadné údržby jako u lakovaného povrchu je nanesení vysokosušinového oleje Junckers SOLID 100 a následné přelakování jedním z  laků Junckers (HP Commercial 2K, alternativně Strong, nebo ProFinish). Předností této varianty je skutečnost, že uvedená kombinace produktů neobsahuje rozpouštědla a splňuje odpovídající požadavky příslušných norem.
 
Postup je následující:

  • Podlahu přebrousíme mřížkou zrnitosti 100 - 120.
  • Olej rovnoměrně naneseme mohérovým válečkem nebo stěrkou a po 20 - 30 minutách zapracujeme talířovou bruskou s bílým padem.
  • Spotřeba je závislá na druhu dřeva a posledním broušení. Všeobecně platí, že spotřeba oleje Junckers SOLID 100 je výrazně nižší než u oleje Junckers Rustic Oil.
  • Po cca 16 hod. schnutí (závisí na teplotě a vlhkosti v objektu) povrch lehce zdrsníme černým Padem a nalakujeme. V domácnostech provedeme nátěr ve dvou, v komerčních prostorách ve třech vrstvách. Mezibrus provádíme před nanesením poslední vrstvy laku.

Diskuze


Zboží ještě nebylo okomentováno, buďte první.


Přidat reakci

Vaše jméno*
 
Váš e-mail*
   
Zasílat příspěvky na tento e-mail
Text komentáře*
 
Ochrana proti spamu vložte 3 znaky z obrázku*:
image  
* povinné položky

*  


Dotaz na prodavačepresmerovat_automaticky