Masivní dubová jídelní židle kouřená s rustikálním vzhledem a hladkým broušeným povrchem. Hloubka židle 45 cm, výška 96 cm, výška sedáku 47 cm, šířka 45 cm. Povrchová úprava ručně, tvrdým oxidativním, bezbarvým olejem, ve 2-3 vrstvách. Olejování vytváří antistatický povrch, který je teplý na dotek. Olejovaný povrch lze, v případě poškození, velmi snadno a levně lokálně opravit. Židle je určena pro použití v interiéru, nepoužívejte v zimní zahradě.

Dubová židleje vyrobena z dubu pouze Evropského původu - Dub letní a Dub zimní v České republice, certifikováno PEFC certifikátem. Masivní židle je dodávána v demontovaném stavu. Můžeme zapůjčit vzorovou krabičku s odstíny barev. Výroba židle na zakázku, 6 - 8 týdnů.

Parametry

Parametr Popis
Šířka 45
Hloubka 45
Výška 96
Nohy 5x5 cm
Výška sedáku 47
Styl Rustikální
Materiál Dřevo
Třídění Classic
Materiál desky Masiv
Materiál nohou Masiv
Barva Hnědá
Povrch Broušený
Země původu Česká republika
Hmotnost 11 kg
Nosnost 140 kg

Masivní židle dubová Lehce kouřová, bezbarvý olej

Katalogové číslo:
47245909
Hmotnost:
11 kg
Výrobce:
ESCO group
Cena s DPH:
6 296 Kč
Dostupnost:
45 dnů
ks

Doporučujeme přikoupit
Popis zboží

Kouřená (čpavkovaná) úprava je proces, kdy se nechá na povrch dřeva, přesně definovanou dobu, působit čpavkový plyn. Vlivem tohoto působení dojde k chemické reakci s přírodními látkami ve dřevě. To má za následek jednak celkovou změnu barvy dřeva (zejména žluté odstíny přechází do šedé až hnědé barvy a tmavších odstínů) a dále to silně zvýrazní některé anatomické struktury dřeva. Tento chemický proces lze velmi těžko ovlivnit, protože předem nelze odhadnout obsah látek ve dřevě, které s plynem zreagují. Výsledkem tedy může být velmi rozdílná barva jednotlivých prvků. Toto není vada.

Dubové dřevo je přírodní materiál, dar "Matky Přírody", a jeho původ tak ovlivňuje rozmanitou anatomickou stavbu i barevnostní rozdíly hotového výrobku, kterým se nelze vyvarovat. S vlhkostí okolního prostředí se mění rozměry dřevěných výrobků a mění se i jejich barva v závislosti na intenzitě okolního, zejména přírodního světla.

Třídění:

 • rustikálnější vzhled
 • otevřené a tmelené suky do cca +-40 mm
 • křížové suky tmelené do cca +-90 mm
 • uzavřené zdravé suky jsou povoleny
 • běl do cca 6%
 • všechny růstové anomálie a znaky
 • přírodní barevnosti a živé strukturální rozdíly jsou povoleny
 • větší hnědé záběhy povoleny

Údržba masivního nábytku

Pravidelná údržba je nezbytná. Na židle ošetřené olejem nepokládejte horké předměty.

 • Běžná denní péče: doporučujeme suché čištění - otírejte prachovkou nebo mírně vlhkým hadříkem, doporučujeme čisticí přípravky Osmo, nečistěte parou, nepoužívejte běžné čisticí prostředky.
 • Rozlitá tekutina: co nejrychleji setřete ze stolu, aby nedošlo k vsáknutí do povrchu.
 • Lokální malé opravy (drobné škrábance): použijte originální Osmo tvrdý voskový olej, upozorňujeme, že v případě barevných olejů může být oprava po nějakou dobu viditelná. 
 • Dubový nábytek reaguje a pracuje jako dubová podlaha. Kontrolujte vlhkost vzduchu, optimální je 45 - 65%.

Dotaz na prodavačepresmerovat_automaticky