Transparentní nebo intenzivně tónovaný nátěr na dřevo, který jedinečným způsobem kombinuje v jednom výrobku výhody a přednosti přírodních olejů a vosků. Osmo Dekorační vosk Intensiv odpuzuje nečistoty a vodu, je odolný vůči otěru a je příjemný na dotyk. Struktura dřeva zůstává viditelná. Jednoduché použití bez nutnosti podkladového nátěru nebo potřeby přebrušování – šetří čas a peníze. Mikroporézní, nepraská, neloupe se, netvoří šupinky. Odolný vůči vínu, pivu, kole, kávě, čaji, ovocným šťávám, mléku a vodě, vyhovuje požadavkům normy DIN 68861-1A, zamezuje vzniku stop po vodě. Po zaschnutí je nátěr neškodný pro lidi, zvířata a rostliny (odolný vůči potu a slinám podle normy DIN 53160, vhodné i pro dětské hračky v souladu s požadavky normy EN 71.3).

Oblast použití: Osmo Dekorační vosk Intensiv je vhodný pro ošetření a dekorativní úpravu dřeva v interiéru: obložení stěn, lišty, nosníky, dveře, je rovněž vhodný pro ošetření spárovek, OSB a MDF desek. Je vhodný jako barevný základ pro dřevěné podlahy a k ošetření ztmavlých dřevěných ploch. Je zvláště doporučen pro použití na nábytek a hračky.

Vydatnost: 1 litr dekoračního vosku intensiv vystačí přibližně na 24 m2 při jednom nátěru.

Parametry

Parametr Popis
Vydatnost m²/l 1 litr = 24 m² při 1 nátěru
Počet nátěrů Transparentní 1, intenzivní 2
Nářadí k aplikaci Štětec, váleček, stěrka
Typ Vosky
Biocidy Neobsahuje
Provedení Barevné
Odstín Intensiv
Použití Interiér
Doba schnutí 24 hod
Země původu Německo

Přiložené soubory

Dekoracni-vosk-intenziv.pdf (259 kB)
Technický list

Technika dvou tonu.pdf (878 kB)
Buďte kreativní

OSMO 3169 Intensiv dekorační vosk Černý

Výrobce:
Osmo
Cena s DPH:
od 446 Kč
Dostupnost:
6 dnů
Foto Katalog. číslo / Název Dostupnost Množství Cena s DPH Koupit kusů
Osmo 3169 Intensiv dekorační vosk Černý 0,125l 10100451
0,125 litru
6 dnů 0 ks 446 Kč
Osmo 3169 Intensiv dekorační vosk Černý 0,375l 10100452
0,375 litru
6 dnů 0 ks 754 Kč
Osmo 3169 Intensiv dekorační vosk Černý 0,75l 10100453
0,75 litru
6 dnů 0 ks 1 182 Kč
Osmo 3169 Intensiv dekorační vosk Černý 2,5l 10100454
2,5 litru
6 dnů 0 ks 3 582 Kč

Doporučujeme přikoupit
Popis zboží

 

Příprava: Dřevěný povrch musí být čistý, suchý a nesmí být pokryt námrazou (vlhkost max. 20%). Osmo Dekorační vosk je připraven k přímému použití, prosím neřeďte. Dobře před použitím promíchejte. Očistěte, popřípadě slabě obruste staré mikroporézní nátěry a odstraňte staré barvy a laky. Drobné praskliny, vrypy nebo dírky zatmelte Osmo Tmelem na dřevo.

Před aplikací nátěru povrch dřeva pečlivě obruste smirkovým papírem - nejprve použijte hrubý smirkový papír a pro konečné dobroušení podlah použijte zrnitost P120-150, pro nábytek P220-240. Před aplikací nátěru pečlivě z povrchu odstraňte brusný prach (kartáčem nebo vysavačem). Je-li to možné, první nátěr proveďte ještě před smontováním jednotlivých konstrukčních prvků. Výsledný svrchní nátěr závisí kromě jiného také na přirozených charakteristikách dřeva, z tohoto důvodu doporučujeme provedení zkušebního nátěru před vlastním použitím.

Zpracování:

  • Transparentně barevný (1 nátěr): Přípravek naneste v tenké vrstvě Osmo pevným štětcem nebo Osmo válečkem z mikrovlákna 220 mm na podlahy nebo Osmo válečkem 100 mm nábytek ve směru vláken dřeva na suché dřevo a pečlivě rozetřete. Další účinný způsob, jak perfektně nanést dekorační vosk s vizuálně ohromujícím povrchem a bez chyb, je použít Osmo HandXCenter. To je velmi efektivní nástroj jak pro aplikaci povrchových úprav a údržbu dřevěných povrchů.
  • Intenzivně barevný (2 nátěry): Přípravek naneste na suché dřevo v tenké vrstvě Osmo pevným štětcem nebo Osmo válečkem z mikrovlákna 220 mm na podlahy nebo Osmo válečkem 100 mm nábytek ve směru vláken dřeva na suché dřevo a pečlivě rozetřete bílým leštícím kotoučem. Během schnutí zajistěte dostatečné větrání. Po zaschnutí naneste druhý nátěr, rovněž v tenké vrstvě a rozetřete.
  • Dva tóny (2 nátěry): Nejdříve se dřevo strukturuje pomocí vrtačky s kartáčovým nástavcem, kdy se odstraní měkčí a lehčí rané dřevo, takže zůstane tvrdší a tmavší dřevo. V dalším kroku se nanese tenká vrstva dekoračního vosku Osmo v barvě dle vašeho výběru pomocí štětce nebo válečku. Po době schnutí nejméně 24 hodin je dřevo připraveno na druhou vrstvu v jiné barvě. Stále mokrý druhý nátěr je nyní stažen pomocí stěrky s gumovou chlopní. První odstín se objeví na vyvýšených místech, zatímco druhý odstín je uložen v prohlubních.

Doporučení: Na velké plochy je možno nátěr nanášet též pomocí špachtle a následně vetřít bílým leštícím kotoučem. Pozor: Pro mechanicky zatěžované plochy, jako jsou například podlahy, doporučujeme maximálně jeden nátěr a poté aplikaci svrchního nátěru bezbarvým Osmo Tvrdým voskovým olejem Original. U bíle zbarvených podlah použijte pro svrchní nátěr Osmo Tvrdý voskový olej natural Effekt 3041 nebo Tvrdý voskový olej bílý 3040. U intenzivně zbarvené podlahy (2 nátěry), upozorňujeme obecně na nebezpečí nadměrné aplikace.

Čištění pracovního nářadí: Pracovní nářadí vyčistěte pomocí Osmo Čističe štětců (bez obsahu aromátů).

Doba schnutí: Přibližně 24 hodin (za běžných klimatických podmínek: 23 °C/50% relativní vzdušná vlhkost). Při nižších teplotách a/nebo vyšší vzdušné vlhkosti se prodlužuje dobu schnutí.

Upozornění: Příliš vydatné nanesení produktu a nedostatečné větrání způsobují prodloužení doby schnutí a vznik typického olejového zápachu. Vybírejte takový odstín, který odpovídá přirozené barvě dřeva nebo lehce tmavší, odstín ověřte zkušebním nátěrem. Přírodní oleje zdůrazňují přirozenou barvu dřeva (permanentně „mokrý“ vzhled). Pro tmavé typy dřeva a pro tvrdé dřevo s vysokým podílem obsažených látek (jako jsou wenge, mahagon, merbau apod.) použijte Osmo Čistý vosk. Pozor: Pro vnitřní povrch skříní a zásuvek proveďte maximálně jeden nátěr textilií v tenké vrstvě.

Videa


Dotaz na prodavačepresmerovat_automaticky