Ideální ochrana kamenných a terakotových ploch před znečištěním v exteriéru. Čirá, saténová impregnace přírodního oleje proniká do mikroporézního povrchu a nevytváří na povrchu film. Osmo Olejem na kámen a terakotu ošetřené plochy jsou vodoodpudivé a méně náchylné ke znečištění a tvorbě skvrn. U takto ošetřených potěru a betonů se významně snižuje tvorba prachu.

Oblasti použití: Osmo 620 Kámen a terakota olej je vhodný k bezbarvé impregnaci všech druhů porézního přírodního kamene s leštěným, broušeným nebo štípaným povrchem a pro ošetření umělého kamene ve venkovních prostorách. Zvláště vhodný pro venkovní dlažby a parapety vyrobené ze žuly, vápence a břidlice.

 • Unikátní kombinace oleje
 • Ochrana před nečistotami a oděrem
 • Vysoce odpuzující vodu
 • Mikroporézní, prodyšná povrchová úprava, která nepraská, neodlupuje se

Parametry

Parametr Popis
Vydatnost m²/l 1 litr = 32 m² při 1 nátěru
Počet nátěrů 2
Nářadí k aplikaci Štětec, váleček, rouno
Biocidy Neobsahuje
Báze Olejová
Provedení Bezbarvé
Použití Exteriér
Vhodné pro Kámen
Stupeň lesku Mat
Doba schnutí 8-10 hod
Země původu Německo

Přiložené soubory

Osmo_620.pdf (456 kB)
Technický list

Osmo 620 olej pro kámen a terracotta

Výrobce:
Osmo
Cena s DPH:
od 814 Kč
Dostupnost:
6 dnů

Zašleme vám vzorek s dopravou zdarma

60 Kč
Foto Katalog. číslo / Název Dostupnost Množství Cena s DPH Koupit kusů
Osmo 620 olej pro kámen a terracotta 0,75l 11500112
0,75 litru
6 dnů 0 ks 814 Kč
Osmo 620 olej pro kámen a terracotta 2,5l 11500113
2,5 litru
6 dnů 0 ks 2 451 Kč

Doporučujeme přikoupit
Popis zboží

 

 • Pro vnější kamenné a terakotové povrchy, ideální pro terakotu, žulu, vápenec a břidlici.
 • Oleje zvýrazňují přirozenou barvu podkladu (trvalý mokrý efekt).
 • Vyrobeno z přírodních rostlinných olejů a vodoodpudivých přísad. Bez benzínu v mezích EU VOC.
 • Neobsahuje tvrdý vosk jako olej Osmo 610 Beton oil. Tento olej používá různé typy pojiv, které vynikají ve vnějším prostředí ve srovnání s vnitřním betonovým olejem 610 a je vysoce vodoodpudivý.
 • Zkušební aplikace je naprosto nezbytná.
 • Impregnace může ovlivnit protiskluznost původních povrchů.
 • Bílý nebo velmi světlý kámen - povrch může v důsledku ošetření olejem mírně zežloutnout.
 • U kamenů citlivých na kyseliny, jako je mramor a vápenec, se vyhněte dlouhodobému kontaktu s kyselými kapalinami, jako jsou ovocné šťávy, víno, kola a ocet. Dlouhodobý kontakt s kyselými látkami může způsobit leptání povrchů citlivých na kyseliny
 • Nesavé povrchy, jako je sklo, glazované dlaždice nebo keramika, nelze upravovat (impregnovat).
 • Substráty citlivé na rozpouštědla (např. plasty jako plexisklo) musí být chráněny.

 

Příprava: Povrch musí být nasákavý, čistý, suchý a nesmí být pokryt námrazou. Osmo 620 Olej na kámen a terakotu je přímo připravený k použití, prosím neřeďte. Před použitím důkladně promíchejte.

Aplikace: Nátěr naneste v tenké vrstvě Osmo plochou stěrkou, Osmo kartáčem k natírání podlah, pomocí nanášecího rouna z Osmo Nanášecího setu pro olejové barvy nebo Osmo válečkem z mikrovlákna a důkladně rozetřete. Přebytečný materiál (louže nebo šmouhy) setřete utěrkou nebo hadrem, který nepouští vlákna. U větších ploch setřete přebytečný materiál gumovou stěrkou a strojně přeleštěte (použijte bílý leštící kotouč).

Upozornění: Tekutý olej se musí vsáknout do ošetřovaného materiálu, na povrchu nesmí zbývat stopy oleje. Nechte schnout za dobrého větrání cca 8 - 10 hodin. Po zaschnutí naneste stejným způsobem rovnoměrně v tenké vrstvě i druhý nátěr. Opět odstraňte přebytečný materiál. Pokud renovujete již jednou olejované plochy, obvykle postačí jenom jeden nátěr na očištěný povrch.

Čištění pracovního nářadí: Pracovní nářadí vyčistěte pomocí Osmo Čističe štětců (bez obsahu aromatických sloučenin).

Doba schnutí: Přibližně 8 - 10 hodin (za normálních klimatických podmínek při teplotě 23 °C a 50% relativní vzdušné vlhkosti) při zajištění dostatečného větrání. Nižší teploty a - nebo vyšší vzdušná vlhkost mohou prodloužit dobu schnutí.

Vydatnost: 1 l výrobku vystačí při jednom nátěru na přibližně 32 m². Vydatnost závisí do značné míry na charakteristice ošetřovaného povrchu. Uvedené hodnoty se vztahují na hladké povrchy, u ostatních povrchů se může vydatnost odlišovat.

Upozornění: Osmo 620 Kámen a terakota olej zesiluje přírodní odstín podkladu (trvale mokrý vzhled). Je doporučeno provést zkušební nátěr. Impregnace může ovlivnit kluzkost ošetřeného povrchu. Bílé nebo velmi světlé povrchy mohou po ošetření Osmo 620 Olejem na kámen a terakotu získat nažloutlý nádech. Citlivost kamenných povrchů na kyseliny (např. u mramoru) se po ošetření olejem nikterak nemění. Nenasákavé povrchy jako je sklo, glazovaná dlažba nebo keramika nelze olejem impregnovat. Materiály, citlivé na organická rozpouštědla (plasty jako např. plexisklo), musí být před nátěrem ochráněny. Nedostatečné větrání prodlužuje dobu schnutí. Důrazně doporučujeme ponechat nově položeným dlaždicím alespoň 7 dní, aby uvolnily vlhkost z lepidel před utěsněním.

Videa


Dotaz na prodavačepresmerovat_automaticky