Osmo UV ochranný olej bezbarvý Osmo 420 Extra je polomatný bezbarvý nátěr na fasády, zahradní domky a ploty ze dřeva, na bázi přírodních olejů k použití do vnějších prostor. Jako konečný nátěr na již barevně upravené dřevo Osmo UV ochranný olej bezbarvý Extra výrazně prodlužuje interval renovace. Jako samostatný nátěr po 2 nánosech zamezuje procesu šednutí na svislém povrchu s ochranným UV faktorem 12 v porovnání se dřevem bez úpravy. Nátěr obsahuje biocidní účinné látky na ochranu proti napadení plísní, řasou a houbou. Bez obrušování jednoduše přetřít.

Oblasti použití:
Na všechny svislé dřevěné plochy ve vnějších prostorách: dveře, okna a okenice (rozměrově přesné stavební díly); přístřešky pro auta, dřevěné fasády, balkóny, ploty, pergoly, zahradní nábytek a zahradní domky (rozměrově nepřesné stavební díly). Také vhodné pro bambusové tyče (např. u pohledových zábran a zahradního nábytku).

Vydatnost:
1 litr stačí při jednom nátěru na cca 18 m².

Parametry

Parametr Popis
Typ Olej
Provedení Bezbarvé
Pro Exteriér
Počet nátěrů 2
Spotřeba 1 litr stačí při jednom nátěru na cca 18 m²
Doba schnutí Cca 12 hodin
Hustota g/cm³ 0,9 - 1,0
Ředění Neředit
Nářadí k aplikaci Plochý štětec nebo váleček z mikrovláken

Přiložené soubory

TL_Osmo_420.pdf (119 kB)
Technický list

420 Osmo UV.pdf (192 kB)
Safety Data Sheets

420 Clear Satin, with film protection.pdf (175 kB)
Product information Aj

Osmo UV ochranný olej Extra 420 bezbarvý

Výrobce:
Osmo
Cena s DPH:
od 736 Kč
Dostupnost:
6 dnů
Foto Katalog. číslo / Název Dostupnost Množství Cena s DPH Koupit kusů
Osmo UV ochranný olej bezbarvý 420 Extra 0,75 l 11600026
0,75 litru
6 dnů 0 ks 736 Kč
Osmo UV ochranný olej bezbarvý 420 Extra 2,5 l 11600027
2,5 litru
6 dnů 0 ks 2 228 Kč

Doporučujeme přikoupit
Popis zboží

Doba schnutí:
Cca 12 hodin (při normálním klimatu, 23°C/50% rel.vlhkost vzduchu). Při nízkých teplotách a/nebo vysoké vlhkosti vzduchu se prodlužuje doba schnutí.

Obsažené látky:
Na bázi přírodních rostlinných olejů (slunečnicový olej, sójový olej, olej z bodláku a lněný olej), sikativa (sušidla) a aditiva. Těkavé složky: benzínová frakce (ropná), hydrogenovaná těžká; nízkovroucí hydrogenovaný benzín dearomatizovaný - (neobsahuje benzen). Tento výrobek splňuje dle směrnice EU (2004/42/EC) přípustný obsah VOC max. 400 g/l (kat. A/e (2010). Detailní kompletní deklarace na vyžádání.

Příprava:
Povrch dřeva musí být suchý, čistý a nesmí být vystaven mrazu (max. 20% vlhkost dřeva). Osmo UV ochranný olej bezbarvý Extra je hotový přímo k natírání, neředit. Důkladně promíchat. Staré nátěry s otevřenými póry důkladně očistěte. Staré lakové nátěry a barvy odstraňte. Hladké povrchy neobrušujte jemnějším brusným papírem než P 120. Doporučujeme první nátěr zabarveným olejem jako např. Jednorázová lazura, Ochranná olejová lazura nebo Selská barva. Pokud bude požado-vána dodatečná preventivní ochrana proti plísni, modrání a napadení hmyzem, dřevo předem natřete Osmo Impregnací dřeva WR* – pokud možno ze všech stran.* Obsahuje biocidy - používejte bezpečně. Před použitím si vždy přečtěte informace o výrobku uvedené na obalu.

Zpracování:
Naneste pevným štětcem (Osmo Plochý štětec) nebo Osmo Válečkem z mikrovláken tence na čistou a suchou plochu ve směru vláken dřeva a rovnoměrně rozetřete. Potom proveďte druhý nátěr. K přetření již barevně upraveného povrchu nebo při renovaci stačí zpravidla 1 nátěr na plochu očištěnou od nečistot. Výsledný nátěr závisí na stavu podkladu, proto je zásadně třeba provést zkušební nátěr.

Pokyny:
K renovaci intaktní nátěry v závislosti na návětrné straně po cca 3-4 letech očistěte a 1x znovu natřete Osmo UV ochranným olejem bezbarvým Extra.
U ploch vystavených silnému působení povětrnostních vlivů a také u vodorovných ploch, ze kterých nemůže stékat voda, jako např. terasy, hlavy sloupů, okenní parapety, sedací plochy nábytku, se musí zásadně počítat s kratšími intervaly renovace. UV ochranný olej bezbarvý Extra je nevhodný jako samostatný nátěr na terasy. Pokud již došlo k zešednutí, je třeba plochu odšedit Osmo Odšeďovačem dřeva a znovu 2x natřít Osmo UV ochranným olejem bezbarvým Extra. Aby se dosáhlo UV ochranného faktoru 12, je třeba nanést 2 nátěry UV ochranného oleje.
Při pouze 1 nátěru na dřevo bez předchozí povrchové úpravy se výrazně zkracuje trvanlivost. Bezbarvý UV ochranný olej vykazuje na základě vysokého obsahu oleje jako konečný nátěr na bílých podkladech mírné zežloutnutí. Proto doporučujeme jako konečný nátěr na již bíle upravené plochy Osmo Ochrannou lazuru 900 bílou. Oleje zesilují přírodní barevný odstín dřeva (trvale mokrý efekt).

Diskuze


Zboží ještě nebylo okomentováno, buďte první.


Přidat reakci

Vaše jméno*
 
Váš e-mail*
   
Zasílat příspěvky na tento e-mail
Text komentáře*
 
Ochrana proti spamu vložte 3 znaky z obrázku*:
image  
* povinné položkyDotaz na prodavačepresmerovat_automaticky

Tato stránka v rámci poskytování služeb využívá cookies. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče.

Ok