Vysoce kvalitní venkovní barva na přírodní bázi bez biocidních látek a rozpouštědel s nepřekonatelnou životností. Selská barva na dřevo polomatná až hedvábně lesklá s obsahem sušiny více než 60%. Čistá Osmo kvalita. Výborně se hodí na dřevěné fasády, balkóny, okna, zahradní domky a zahradní nábytek. Osmo Selská barva neodprýskává, ani nepraská a neodlupuje se, nýbrž „zvětrává“ během několika let. Nový, renovační nátěr je proto možný bez předchozího obrušování, navíc je odolná vůči UV záření. Má nepřekonanou trvanlivost a osvědčila se během desetiletí za extrémních povětrnostních podmínek.

Barva vhodná na všechny druhy dřeva, nové nebo zvětralé, drsné nebo ohoblované. Ideální k obnově starých nátěrů s otevřenými póry a zvětralých dřevěných ploch. Lze natírat na kamenné a cihlené zdi, beton a eternitové desky, rovněž na železné a pozinkované střešní žlaby. Selská barva je založena na bázi rostlinných přírodních olejů a má otevřené póry. Barva odpuzuje vodu a reguluje vlhkost. Struktura dřeva zůstane zachována. Selská barva je hustý nátěr, který lze snadno zpracovávat a snadno obnovovat. Proto vysoká vydatnost a nepřekonatelná trvanlivost. 1 litr stačí při jednom nátěru na cca 26 m2.

Selská barva není klasifikovaná jako nebezpečná a nejsou známy žádné negativní účinky na okolí. Neobsahuje biocidy a konzervační látky. Zaschlý nátěr je neškodný pro lidi, zvířata i rostliny, odpovídá normám DIN 53160 a EN 71.3, vhodný pro použití při výrobě dětských hraček.

Parametry

Parametr Popis
Vydatnost m²/l 1 litr = 26 m² při 1 nátěru
Počet nátěrů Neošetřené dřevo 2, renovace 1
Nářadí k aplikaci Štětec, váleček
Druh Krycí
Typ Barvy
Biocidy Neobsahuje
Báze Olejová
Provedení Barevné
Stupeň lesku Polomatné
Použití Exteriér
Doba schnutí 12 hod
Hustota g/cm³ 1,020-1,115
Odstín Modrá

Přiložené soubory

TL_Osmo_Selska_barva.pdf (82 kB)
Technický list

OSMO 2507 Selská barva na dřevo Holubí modř

Výrobce:
Osmo
Cena s DPH:
od 1 030 Kč
Dostupnost:
6 dnů

Zašleme vám vzorek s dopravou zdarma

60 Kč
Foto Katalog. číslo / Název Dostupnost Množství Cena s DPH Koupit kusů
Osmo 2507 selská barva na dřevo Holubí modř 0,75l 11400115
0,75 litru
6 dnů 0 ks 1 030 Kč
Osmo 2507 selská barva na dřevo Holubí modř 2,5l 11400111
2,5 litru
6 dnů 0 ks 3 111 Kč

Doporučujeme přikoupit
Popis zboží

 

Oblasti použití: Veškeré dřevo ve vnějších prostorách, kde je požadován obzvláště trvanlivý nátěr. Fasády ze dřeva, balkóny, okenice, ploty, pergoly, dřevěné šindele, zahradní a rekreační domky, zahradní lavičky, stoly. Dřevo ve vnitřních prostorách, pokud bude požadován polomatný, intenzivně pigmentovaný nátěr, který má přesto otevřené póry (např. stropy).

Vhodné dřeviny: Nové dřevo doporučujeme nechat 2 týdny zvětrat.

  • Dub, Buk, Jasan, Olše, Bříza, Thermowood
  • Borovice - doporučujeme použít impregnaci WR 4001
  • Smrk - doporučujeme použít impregnaci WR 4001
  • Modřín - doporučujeme použít impregnaci WR 4001
  • Douglaska - Jedle - doporučujeme použít impregnaci WR 4001

Následující druhy dřeva vyžadují nejméně 12 týdnů (přibližné) zvětrat v exteriéru, před aplikací. Cedr, Iroko, Mahagon, Teak, Ořech, Ipe, Merbau, Wenge a Palisandr.

Nátěr je po uschnutí nezávadný pro lidi, zvířata a rostliny. Odpovídá DIN 53160 (stálobarevnost v potu a při naslinění) a rovněž evropské normě EN 71 (bezpečnost dětských hraček). Vhodná pro dětské hračky, školky a dětská hřiště. Všechny odstíny lze vzájemně míchat. Při použití několika balení s rozdílnými čísly šarže, smíchat obsah všech balení ve větší nádobě.

Příprava: Dřevěný povrch musí být čistý, suchý a bez námrazy (obsah vlhkosti max. 20 %). Osmo Selská barva je připravena kpřímému použití, prosím neřeďte. Dobře před použitím promíchejte. Pečlivě očistěte staré mikroporézní nátěry, staré barvy a laky je nutné odstranit. Pokud je tomožné, proveďte první barevný nátěr ještě před sestavením dřevěné konstrukce tak, aby veškeré plochy byly nátěrem ošetřeny. Kvalita výsledného nátěru je závislá na vlastnostech dřeva, které je ošetřováno, proto je nutné vždy provést zkušební nátěr a zjistit přilnavost barvy se dřevem. Je-li požadována navíc ochrana proti modrání dřeva, plísním a dřevokaznému hmyzu, dřevo je možno ošetřit – pokud možno ze všech stran - přípravkem Osmo Impregnací dřeva WR. Před nanášením dalšího nátěru nechte vrstvu 12 - 24 hodin zaschnout.

Zpracování: Osmo Selskou barvu naneste v tenké vrstvě na suché a čisté dřevo pevným štětcem Osmo štětec nebo Osmo válečkem zmikrovlákna ve směru vláken dřeva a rovnoměrně rozetřete. Při důkladném větrání nechte zaschnout. Poté naneste druhý nátěr, opět v tenké vrstvě. Pro renovace je postačující pouze jeden nátěr. Výsledný nátěr závisí kromě jiného také na přirozených charakteristikách dřeva, ztohoto důvodu doporučujeme provedení zkušebního nátěru před vlastním použitím.

Upozornění: Pokud je požadováno ošetření dřevěných povrchů v exteriérech (zejm. okna, fasády), je doporučeno provést ještě dodatečný nátěr přípravkem Osmo UV 420 tvořící ochranný film, na dokonale zaschlý nátěr Osmo Selskou barvou. Tento nátěr chrání před znečištěním a zvyšuje odolnost nátěru.

Podobné zboží

Videa


Dotaz na prodavačepresmerovat_automaticky